امروز دوشنبه  6 تير 1401
تعداد بازدید : 132 - تاریخ خبر : 1401/02/24 - 09:09
رئیس رسانه ملی دراختتامیه جشنواره «یکصد»:
به ثبت قله‌های هویتی افتخار می‌کنیم

در آیین اختتامیه جشنواره «یکصد»،با حضور رئیس رسانه ملی " بهترین‌های صد سال ورزش ایران " معرفی شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، آیین اختتامیه جشنواره " یکصد" با حضور پیمان جبلی رئیس رسانه ملی ، وحید جلیلی قائم مقام رییس سازمان در امور فرهنگی ، محسن برمهانی معاون سیما ، دیگر مدیران سیما و همچنین مسیولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش در مرکز همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار شد و در آن " بهترین‌های صد سال ورزش ایران" معرفی شدند.       

در این مراسم، سید حمید سجادی وزیر ورزش و جوانان، سیدرضا صالحی امیری رئیس کمیته ملی المپیک، سید مصطفی‌هاشمی‌طبا و ورزشکارانی از جمله پرویز برومند، خداداد عزیزی، حمید استیلی، حسین رضازاده، پرویز مظلومی، محمد بنان، سیروس دین‌محمدی، حسن یزدانی، مصطفی کارخانه، محمد نصرتی و ... حضور داشتند.

پیمان جبلی رئیس سازمان صداوسیما در سخنانی در این مراسم گفت: ما در محضر قله‌هایی هستیم که عناصر هویتی مان را شکل می‌دهند. قله‌های افتخار، اقتدار، جوانمردی و فتوت، قله‌های ایثار، سربلندی و بزرگمردی بخشی از هویت ما هستند.
وی افزود: امروز میزبان ورزشکارانی هستیم که در ده‌ها سال تجربه پرافتخار ملت ایران خود جزئی از این افتخارات بودند و افتخار آفریدند و میدان برد و باخت برای آنها میدان ارزش‌آفرینی و افتخارآفرینی و جوانمردی بوده است.
رئیس رسانه ملی با اشاره به ثبت این افتخارات در صفحات تاریخ بیان کرد: با افتخار به ورزشکارانی اقتدا می‌کنیم که با وجود اینکه ده‌ها سال از میان ما رفته‌اند،هنوز زنده‌اند. مانند جهان پهلوان غلامرضا تختی که افتخارش در عرصه اخلاق و جوانمردی هنوز هست.
به عزیزانی در این عرصه والا افتخار می‌کنیم که باختشان به دلیل عدم حضورشان در برابر نمایندگان یک رژیم کودک‌کش چیزی غیر از برد و افتخار نیست.
وی با بیان اینکه معیار برد و باخت در مرام ورزشکاران ما اخلاق، جوانمردی و حمایت از مظلوم است، افزود: این افتخارات صفحات درخشانی در تاریخ ما هستند که وظیفه ما برجسته کردن، نشان دادن و انعکاس این بزرگمردی‌هاست.
رئیس رسانه ملی با اشاره به تحول در رسانه ملی تصریح کرد: اگر در این دوره تحولی ما در رسانه ملی شعار هویت‌محوری و عدالت‌گستری را سر دست گرفته‌ایم، این افتخارآفرینان یکی از عناصر اصلی هویت‌آفرینی ملت بزرگ ما هستند که باید به آنها افتخار کنیم. باید به آنها اقتدا کنیم و داستان‌ها از آنها نقل کنیم. باید داستان قهرمانی‌هایشان را با زبان هنر متجلی کنیم. این حقی است که این بزرگان بر گردن ما دارند.
جبلی ضمن اظهار امیدواری از ادامه داشتن افتخارآفرینی و فصل‌های درخشان در تاریخ ملت بزرگ ایران گفت: قله‌های هویتی و حضور ورزشکاران و افتخارآفرینان حاصل تمدن و فرهنگ بزرگ مردم ایران است که به آن افتخار می‌کنیم.
وی در پایان تصریح کرد: وقتی در صحنه‌‌های فرامرزی حضور جوانمردانه ورزشکاران را تماشا می‌کنیم، تنها افتخار است که نصیب ملت ایران می‌شود.
در ادامه محسن برمهانی معاون سیما گفت: جشنواره یکصد، حاصل هم افزایی و همراهی سازمان صدا و سیما و وزارت ورزش و جوانان بود. همدلی میان این دو، چنان رقم خورد که دو میلیون و 500 هزار نفر توانستند در رای گیری و عرصه انتخاب حضور یابند و این گونه مشارکتی جدی مردمی حاصل شد. باید گفت این انتخاب، بر آمده از فرآیندی پیچیده و منصفانه بود.
سینا معتضدی مدیر شبکه ورزش و دبیر جشنواره انتخاب برترین‌های قرن ورزش ایران، نیز در این مراسم با قرائت متنی روند جشنواره و انتخاب برگزیدگان را به اطلاع حضار رساند. وی گفت: جشنواره انتخاب برترین‌های قرن ورزش ایران به همت شبکه ورزش و با همکاری وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و کمیته ملی پارالمپیک و حمایت شورای ورزش رسانه ملی، از ابتدای سال ۱۴۰۰ با تشکیل کمیته راهبردی آغاز به کار کرد تا عناوین و شاخص‌های انتخاب برترین‌های قرن، تدوین و اعتبارسنجی شود. در گام دوم برای جمع‌آوری داده‌ها و جهت پرهیز از اتکا به ذهنیات چند نفره، به فدراسیون‌های ۵۲ گانه ورزشی رجوع شد تا هر فدراسیون براساس دانش تاریخی خود، نامزدهای مدنظرش را براساس شاخص‌ها و ملاک‌های اعلام شده، معرفی نماید. در این مرحله ۱۲۳۶ نامزد معرفی شدند که با تجمیع نامزدهای کمیته راهبردی، نامزدها به ۱۴۲۷ نفر رسیدند. در گام سوم، هیئت‌های شش گانه‌ی تخصصی با همراهی کارشناسان، مربیان، خبرنگاران و سردبیران ورزشی تشکیل شد که خروجی این نشست‌ها، راهیابی ۱۳۵ نامزد در هشت عنوان به مرحله داوری بود. در کمیته داوری ده نفره، با حضور عالی‌تر ین مقامات ورزش کشور، خبرگان ورزش دانشگاهی، مورخین و پیشکسوتان ورزشی، ۵۲ نامزد نهایی برای رجوع به افکار عمومی معرفی شدند.
وی افزود: برنامه تلویزیونی یکصد از اول فروردین‌ماه، با معرفی نامزدهای جشنواره و مرور موفقیت‌ها و دستاوردهای ورزش ایران، با ۷۰ ساعت برنامه‌سازی بر روی آنتن شبکه ورزش رفت و به طور همزمان و در گام نهایی، به سیاق همیشه؛ حرف آخر را مردم ورزش دوست کشورمان زدند و با نزدیک به دو میلیون و 500 هزار رای به این جشنواره رونق بخشیدند و نفرات برتر را برگزیدند. در اختتامیه جشنواره علاوه بر تقدیر از برگزیدگان مردمی، به سیاق جشنواره‌ها در برخی عناوین نیز کمیته داوران نامزدهایی را شایسته تقدیر و اهدای جایزه تشخیص دادند.

در ادامه این مراسم، برگزیدگان بخش‌های مختلف «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» معرفی شدند.

در بخش ابتدایی مراسم، لوح تقدیر و تندیس به شهید عبدالله اسکندری مدیر شهید ورزشی، شهید پهلوان حسن طوقانی و شهید حسن رزاز تقدیم شد.

لوح تقدیر و تندیس رفتار جوانمردانه به محمد انصاری، فتحی نورین - ورزشکار خارجی - و علیرضا جهانبخش تعلق گرفت.

لوح تقدیر و تندیس بهترین مدیر قرن به مرحوم محمد رضا یزدانی‌خرم و حاج محمود خسروی تعلق گرفت.

لوح تقدیر و تندیس بهترین مربی قرن به محمد بنا تعلق گرفت.

لوح تقدیر برترین تیم قرن به تیم والیبال نشسته تعلق گرفت و همچنین لوح و تندیس تیم برتر قرن به انتخاب مردم، به تیم ملی فوتبال ایران در جام جهانی فرانسه ۱۹۹۸ و حمید استیلی تعلق گرفت.

لوح و تندیس قوی‌ترین مرد جهان نیز به مرحوم سیامند رحمان تعلق گرفت.

لوح و تندیس مدال برتر قرن به زهرا نعمتی، احسان قائم‌مقامی و جهان پهلوان غلامرضا تختی تعلق گرفت.

لوح تقدیر و تندیس صحنه برتر قرن به حسن یزدانی قهرمان کشتی جهان تعلق گرفت.

در پایان مراسم، لوح قدیر و تندیس گل برتر قرن هم به خداداد عزیزی تعلق گرفت.

 

برای دیدن تصاویر این نشست اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

بی توجهی به استانداردهای تخصصی برنامه زنده «طبیب» باعث متوقف شدن این برنامه شد.

4 سریال جدید «مستوران»، «وضعیت زرد»، «تازه وارد» و «داستان یک شهر» از شبکه های یک، دو، سه و پنج روی آنتن می روند.

مرتضی رزاق کریمی تهیه کننده سریال «بی نشان» از پایان تصویربرداری این مجموعه تلویزیونی خبر داد.

شبکه های سیما با تهیه و تولید ویژه برنامه های زنده و تولیدی جذاب و متنوع برای تابستان 1401، در تلاش هستند با رویکرد سرگرم آموزی در قالب هایی همچون «مجموعه های نمایشی»، «فیلم های سینمایی»، «برنامه های جذاب و شاد»، «مسابقه»، «برنامه های ترکیبی»، «معارفی»، «کودک و نوجوان»، «مستند»، «پویانمایی» و ... اوقات خوب و خوشی را برای مخاطبان رسانه ملی فراهم کنند.

استاد محمد على کریم خانى ذاکر و مداح اهل بیت و خواننده قطعه ماندگار آمدم ای شاه پناهم بده... غروب امروز در هفتاد و دو سالگی بر اثر ایست قلبى به ملکوت اعلی پیوست.

جشنواره فیلم های سینمایی تابستانه سیما با پخش بیش از 300 فیلم از سینمای ایران و جهان، در قاب تلویزیون تماشایی خواهد شد.

سریال «مستوران»، با نگاهی به داستان‌های کهن ایرانی، از آخر این هفته روی آنتن شبکه یک سیما خواهد رفت.

مستند «قصه های آقای وزیر» با روایتی نو و جذاب از سبک زندگی و مدیریت دانشمند و وزیر انقلابی شهید دکتر چمران از شبکه یک پخش می شود.

در روزهای ابتدایی فصل تابستان با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «شکست سخت» و «آسمان نیمه شب» 2 فیلک جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

دکتر ملکی، مدیر شبکه جهانی جام جم طی پیامی، درگذشت دکتر احمد مهدوی دامغانی، اندیشمند فرزانه، محقق، ادیب و فقیه فرزانه ایرانی را تسلیت گفت.

امشب (شنبه ۲۸ خرداد) ساعت ۲۲:۴۵ گفتگوی تلویزیونی مرحوم احمد مهدوی دامغانی اسلام‌شناس و استاد پیشین دانشگاه‌های تهران، پنسیلوانیا، کمبریج و هاروارد، با پیام فضلی‌نژاد در برنامه «شوکران» از شبکه چهار سیما بازپخش می شود.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در هفته آخر بهار و شروع تابستان با چندین فیلم روی آنتن شبکه های سه، پنج، نمایش و کودک می رود.

فصل سوم از مجموعه تلویزیونی «داستان یک شهر» به تهیه کنندگی فرشید محمودی و کارگردانی محمد رضا آهنج به زودی از آنتن شبکه پنج سیما تماشایی می شود.

مرکز پویانمایی صبا با برنامه های جدید و متنوع به استقبال تابستان می رود.

حسین حقیقی به عنوان خواننده تیتراژ پایانی سریال اپیزودیک «تازه وارد» که از امشب 27 خردادماه روی آنتن می‌رود، معرفی شد.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

برنامه «تهران ۲۰» امشب (یکشنبه ۵ تیر ماه) میزبان دکتر"امین‌حسین رحیمی" وزیر دادگستری دولت سیزدهم خواهد بود.

برنامه شنبه شب جهان آرا با موضوع "بررسی تحولات امریکای لاتین و اهمیت راهبردی برای جمهوری اسلامی" بر آنتن شبکه افق قرار گرفت.

برنامه «تهران 20» چهارم تیرماه، با حضور "عباس گودرزی" نائب رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به تشریح طرح ساماندهی استخدامی کارکنان دولت پرداخت.

همزمان با پخش اولین قسمت فصل سوم از مجموعه تلویزیونی «داستان یک شهر» به تهیه کنندگی فرشید محمودی و کارگردانی محمد رضا آهنج که از شب گذشته 4 تیرماه روی آنتن رفت، از تیرز جدید این سریال رونمایی شد. تیتراژ ابتدایی با عنوان «داستان یک شهر» را امیر چهارم خوانده است و تیتراژ پایانی این کار با عنوان "کنارم بمان" با صدای میثم اکبری تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

بیست و پنجمین قسمت از برنامه تاریخی «سرچشمه»، یکشنبه ۵ تیرساعت ۲۱ به تبیین و تحلیل " انتفاضه شعبانیه" عراق می پردازد.

عبدالعالی گفت: بهترین ابزار برای تحقق عدالت آموزشی می تواند شبکه آموزش سیما باشد.

برنامه «شهر امن» به تهیه کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی از استودیو پلیس پایتخت روز دوشنبه 6تیرماه حوالی ساعت 6:30 با اجرای محمود رضا قدیریان روی آنتن می رود.

یکی از ویژگی های فصل نو، تقویت وجوه سرگرمی و نشاط تلویزیون با تولیدات جدید در ساختارهای متنوع است.


برنامه «فامیل بازی» مسابقه‌ای با محوریت خانواده است که روزهای چهارشنبه، پنچشنبه و جمعه ساعت ۲۱ از شبکه افق پخش می شود.

دکتر ملکی: مجریان، با قدرت و اعتقاد راسخ از مواضع نظام و آرمانها و ارزش های فرهنگی، هویتی و دینی جامعه حمایت کنند.

دکتر کاظم غریب آبادی معاون امور بین الملل قوه قضاییه و دبیر ستاد حقوق بشر به جام جم می آید تا از حمایت‌های حقوقی و قضایی قوه قضائیه از ایرانیان خارج کشور بگوید.

حامد بامروت‌نژاد مدیر شبکه دو سیما طی احکامی سمیه کاظم‌بیگی را به سمت «سرپرست گروه خانواده» و معصومه آشتیانی‌زاد مدیر پیشین گروه خانواده را به عنوان «عضو شورای راهبردی- مشورتی شبکه دو» منصوب کرد.

امشب یکشنبه، مستند دیگری از فینالیست‌های فصل سوم مسابقه استعدادیابی «عصر جدید» که مربوط به خواننده جوان این برنامه است، روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

ماجرای بهشتی ویژه برنامه ای است که قرار است به مناسبت چهل و یکمین سالگرد درگذشت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یارانشان در عملیات ترور هفتم تیرماه سال  ۱۳۶۰ از شبکه سه سیما پخش شود.

کمند امیرسلیمانی جایگزین زنده‌یاد زهره فکور صبور در سریال «بی همگان» به تهیه کنندگی مهران مهام و کارگردانی بهرنگ توفیقی شد.

طراحی و اجرا توسط رسانه های نوین سیما