امروز سه شنبه  18 مرداد 1401
تعداد بازدید : 74 - تاریخ خبر : 1401/04/13 - 10:41
در برنامه «شهر امن» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما :
رتبه اول تصادفات شهر تهران به بزرگراه‌ها تعلق می‌گیرد

صبح امروز سرهنگ جوانبخت در برنامه شهر امن که از استودیوی پلیس پایتخت از شبکه پنج سیما پخش می شد حضور یافت و در خصوص دیده شدن عابرین پیاده توسط رانندگان و استفاده از پل های عابرین پیاده توسط عابرین توضیح داد .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، سرهنگ رابعه جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت : 43 درصد از آمار متوفیان حوادث و تصادفات شهر تهران در بزرگراههای تهران اتفاق می افتد و در واقع این حوادث در جایی اتفاق می افتد که ما احتمال حضور عابرین پیاده را نمی دهیم .

سرهنگ جوانبخت افزود : عابرین پیاده در بزرگراهها نباید تردد نمایند ولی متاسفانه نه تنها تردد دارند بلکه تردد آنها غیر ایمن است و منجر به وقوع 43 درصد از تصادفات گردیده است .
سرهنگ رابعه جوانبخت کارشناس تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ گفت : در بحث تصادفات ما دو قشر را در دو طیف وسیع داریم که اول کودکان هستند و خردسالان و از سوی دیگر افراد میان سال به خاطر شرایط جسمس و ویژگیهایی که دارند قرار دارند .
وی افزود : برخی افراد مسن تعلل در حرکت دارند و به موقع تصمیم نمیگیرند و گاهی موقع ها ملاخظه کردید که یک فرد سالمند یک مسیری را طی می کند و ناگهان یک گام به عقب بر می دارد و این تعلل در تصمیم گیری باعث بروز حوادث می گردد .
وی ادامه داد : برخی افراد سالمند برای خرید ، صبح های زود از منزل خارج می شوند که در آن موقع نور و روشنایی خوب نیست و بحث مهم در تصادفات عابرین پیاده خوب دیده شدن این افراد توسط رانندگان است
این کارشناس تصادفات اشاره داشت : رانندگان نباید فکر کنند که باید آنها دیده شوند بلکه البته می بایست خوب ببینند و افراد و عابرین پیاده را به خوبی در حین رانندگی شناسایی نمایند تا با آنها برخوردی صورت نگیرد .
سرهنگ جوانبخت ادامه داد : وقتی تصادفی روی می دهد راننده می گوید که عابر پیاده را ندیده است و وقتی که با وی برخورد کردم متوجه حضور او شد و این در حالی است که آن عابر پیاده فکر می کند که دیده می شود ولی وقتی در جایگاه راننده قرار می گیرید و در بحث نورها و انعکاس هایی که وجود دارد قرار می گیرید باید عابر پیاده در نقطه ای قرار بگیرد که توسط راننده به صورت کامل رویت شود که این موضوع می تواند تصادفات را بشدت کاهش دهد .
وی افزود : ترددهای عرضی ناایمن یکی از عوامل بروز تصادفات عابرین پیاده است این در حالی است که همه امکانات در آن محل برای تردد عابر نصب و اجرا گردیده است و عابرین می بایست تردد خود را از روی پلهای عابر پیاده انجام دهند و یکی از صحنه های دردناک را که ما شاهد هستیم همین است که پل مکانیزه و همه امکانات آماده تردد عابر از پل بوده که عابر پیاده عزیز پریدن متاسفانه پریدن و از روی گاردریل ها و تردد از عرض بزرگراه را انتخاب کرده است .
سرهنگ جوانبخت گفت : همکاران بنده وقتی در صحنه تصادف حاضر می شوند و علت های وقوع تصادف را بررسی می کنند و یک سری زنجیره های علل ها را به یکدیگر وصل می کنند برخی اوقات ما به این نتیجه می رسیم که عابر پیاده ای که در فاصله 50 تا 150 متری یک پل که برای تردد وی در نظر گرفته شده تصادف کرده و تردد عرضی را انتخاب کرده در واقع عابر پیاده مقصر است
وی در پایان به عابرین پیاده توصیه کرد که با اتخاذ یک تصمیم درست و به موقع از تصادفات جلوگیری کرده و وقتی گذرگاه عابر پیاده ایمن وجود دارد و وقتی پل عابر پیاده وجود دارد از آن استفاده کرده و حتما از این گذرگاههای عابرین پیاده تردد نمایند و تردد ایمن و با آرامش را انتخاب نموده که بهترین انتخاب است .

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

معاون سیما در حکمى سلیم غفورى را به سمت «قائم‌مقام معاون سیما و رئیس کارگروه طراحی و اجرای کنداکتور جامع سیما» منصوب کرد.

معاون سیما در حکمی صادق یزدانی را به سمت «مدیر شبکه افق سیما» منصوب کرد.

معاون سیما در جریان بازدید از شبکه سلامت گفت: در دوره تحولى با برنامه ریزى باید با هم افزایى بین شبکه اى، پیوند این شبکه با دیگر برنامه هاى سلامت محور شبکه هاى عمومى و پرمخاطب برقرار شود.

معاون سیما در حکمی، دکتر حسین کرمی را به عنوان مشاور خود منصوب کرد.

بر اساس نتایج نظرسنجی مرکز تحقیقات صدا و سیما، سریال«برف بی صدا می‌بارد؛(فصل دوم) » پربیننده ترین سریال سیما در نیمه دوم تیر سال 1401 بوده‌ است.

محمدرضا خوشرو، مدیر شبکه نسیم، با حضور در پشت صحنه برنامه «قاب عاشقی» با اهدای هدیه و لوح تقدیر از سید حسن جلایر، تهیه کننده فیلم سینمایی «سفیر» در چهلمین سال ساخت این فیلم عاشورایی تقدیر کرد.

در روزهای پایانی هفته و دهه اول محرم با فیلم های سینمای و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «سیگنال»، «تیرانداز» و «سفر» فیلم های جدیدی هستند که در این روزها از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و عزاداری سید و سالار شهیدان، امام حسین (ع)، با فیلم های سینمایی شبکه های سیما همراه باشید. «قصه ابراهیم» و «کیمیا» 2 فیلم جدیدی هستند که در این دو روز از قاب شبکه های دیدنی می شوند.

یکی از برنامه های جدید سیما به مناسبت ایام سوگواری سالار شهیدان «حسینیه معلی» است که هر شب از شبکه سه پخش می شود. برنامه‌ای که با عبور از روش‌های کهنه و کلیشه‌ای و در سبکی جدید و نوآورانه و مناسب چارچوب تلویزیون و همچنین همراه با ذائقه مخاطب امروز، با حال و هوای این روزها همنوا شده است.

داود نجفی برزگر تهیه کننده برنامه«تماشای واقعه»درباره این مجموعه که در ایام محرم روی آنتن می رود توضیح داد: مطرح کردن هنر عاشورایی با حضور هنرمندان عاشورایی هدف ماست که از پژوهشگران، صاحب‌نظران، هنرمندان، موسیقیدان، نگارگران و کارگردانان دعوت خواهیم کرد.

بازیگران تعزیه نیز به دلیل تحریری که در صدای خود داشتند توانستند مردم را تحت تاثیر قرار دهند.

«حسینیه معلی» با اجرای حامد سلطانی در ایام محرم روی آنتن شبکه سه می رود.

برنامه تلویزیونی «هفت ترانه» از برندهای پرمخاطب شبکه شما بود که در راستای انتقال برنامه‌های مطرح این شبکه به شبکه‌های پرمخاطب سیما، از این پس از آنتن شبکه نسیم میزبان علاقمندان خواهد بود.

جشنواره تابستانی فیلم های سینمایی در ششمین هفته تابستان چندین فیلم روی آنتن شبکه های سه، نمایش، کودک و امید می رود.

پخش سریال «بی‌نشان» به کارگردانی راما قویدل در هفته‌های آتی از شبکه سه سیما آغاز می‌شود.

 

اولین تیزر سریال «بی‌نشان» به نویسندگی مشترک آزیتا ایرایی و مهدی حمزه، کارگردانی راما قویدل و تهیه‌کنندگی  مرتضی رزاق‌کریمی رونمایی شد.

فصل جدید برنامه تلویزیونی «مامان‌ها» محصول مشترک گروه اجتماعی شبکه سه سیما و سازمان سینمایی سوره حوزه هنری، از هفته آخر مردادماه روی آنتن شبکه سه سیما خواهد رفت.

شبکه دو سیما از امروز شنبه ۱۵ مرداد تله‌تئاتر «دروازه ساعات» را برای علاقمندان به مجموعه‌های نمایشی در جدول پخش برنامه‌های خود قرار می‌دهد.

شبکه چهار سیما به مناسبت ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان حضرت امام حسین (ع) ، شنبه و یکشنبه شب «سوره» را ویژه روی آنتن می برد.

سری چهارم برنامه «نشان ارادت» به تهیه کنندگی پویان هدایتی به زودی روی آنتن شبکه دو می رود.

 

برنامه عصرگاهی «به خانه بر می گردیم» امروز سه شنبه 18مردادماه در بخش روانشناسی به تبیین موضوع چگونگی کنترل گفتار، رفتار و ذهن در افراد می پردازد.

برنامه «عصر نادر» با موضوع نقش نهضت حسینی در هویت امت واحده اسلام در کشورهای مسلمان روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

مستند «صد سال تنهایی» به تهیه کنندگی محمدعلی فارسی و کارگردانی مهدی فارسی پرتره‌ای از عبدالله والی «پدر اردوهای جهادی» سه ‌شنبه  18 مرداد ساعت 21 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

مجموعه تلویزیونی «راز ناتمام» به کارگردانی و تهیه‌کنندگی امین امانی با مضمونی تاریخی‌سیاسی از شنبه ۲۲مردادماه روانه آنتن شبکه یک سیما می‌شود.

مستند «جان» با محوریت  نحوه تبادل پیکر مطهر شهید حججی و بازتاب شهادت یک جوانمرد در میان اهالی هنر و ... سه‌شنبه ۱۸ مرداد مصادف با یازدهم‌ محرم از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

صبر حضرت زینب (س) یک ویژگی انسان‌ساز و پربرکت برای بشریت است.

ریشه های انسان گرایی در غرب مدرن در برنامه «ژرفا» بررسی می شود.

نغمه ها و نوحه های تعزیه خوانی در «قطعه هایی از یک روایت» بیان می شود.

در برنامه «روز حسین» درباره شیعیان پاکستان صحبت می شود.

«حسینیه معلی» برنامه ای است که محفلی برای ظهور و بروز استعدادهای مداحی، در ایام ماه محرم روی آنتن شبکه سه سیما رفته است.

«تورج نصر» هنرمند دوبله کشور این روزها در سرِ صحنه بزرگترین سریال صدا و سیما که در مرکز سیمافیلم تولید می‌شود، حاضر شد و قرار است با چند گریم متفاوت، نقش‌هایی ماندگار از خودش به جای بگذارد.

برنامه صبح پارسی فردا با حضور سردار محمد بدری روی آنتن می‌رود.

برنامه «شب نشینی» شبکه جام جم با حضور محمدمهدی ابراهیمی نصر دبیر سرویس دین و آیین خبرگزاری مهر به روی آنتن می‌رود.

امام حسین (ع) چگونه با شهادت خود اسلام را زنده نگه داشت؟

صحبت‌های کارشناسان را درباره تجلی معنویت در ادبیات و شعر می شنویم.

طراحی و اجرا توسط رسانه های نوین سیما