امروز پنج شنبه  5 خرداد 1401
تعداد بازدید : 240 - تاریخ خبر : 1400/11/04 - 14:25
پلیس زن، مهم‌ترین عامل بهبود عملکرد نیروی انتظامی

معاون بانوان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در برنامه صبحگاهی شبکه پنج سیما از شیوه عملکرد پلیس زن و جایگاه آن‌ها گفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، سرهنگ نوابه لطفی اوریمی در «سلام تهران» در پاسخ به چگونگی حضور و ورود به این حوزه به عنوان یک زن، گفت: حدود ۲۰ سال پیش بنا بر نیاز نیروی انتظامی، برخی از مشاوران و مددکاران را جذب شدند و من جزء اولین گروهی بودم که در کلانتری‌های تهران بزرگ به عنوان پلیس زن مشغول به خدمت شد. البته ازآنجایی‌که به صورت تخصصی جذب شده‌ایم پس از آن از نظر انتظامی و به صورت تخصصی روانشناسی نیز آموزش دیدیم. از سال ۱۳۹۶ با حضور سردار سرتیپ حسین رحیمی در فرماندهی تهران بزرگ امور بانوان فاتب، فعال شد و من این افتخار را داشتم که در این سمت مشغول به خدمت شوم.

وی با اشاره به مشکلات و سختی‌های این شغل، اظهار داشت: هر شغل سختی خود را دارد شغل پلیسی با توجه به اینکه با اقشار مختلف جامعه ارتباط مستقیم دارد و افراد باید مهارت خاصی داشته باشند و ازآنجایی‌که شغل خدماتی و خدمت‌رسانی به مردم است وقتی گره‌ای از مشکلات مردم را باز می‌کنیم سختی کار خود را کاهش داده و آن رضایت قلبی که به دست می‌آید باعث می‌شود که سختی کار کم شود. همچنین علاقه و انگیزه در این شغل بسیار اهمیت دارد؛ اینکه بتوانیم با محیط خود سازگار باشیم .

لطفی با اشاره به خدمات انجام‌شده توسط پلیس زن، عنوان کرد: جامعه ما باید بیشتر با خدمات پلیس زن آشنا شود. پلیس زن به طور کلی هم به صورت ستادی و هم به صورت عملیاتی درحال خدمت است که ۵ درصد به صورت ستادی و ۹۵ درصد به صورت عملیاتی می‌باشد. برخی از خدمات خاص زنان است که باید پلیس زن انجام دهد مانند بررسی صحنه قتلی که زنی به قتل رسیده است و حتماً کارشناس زن بر سر صحنه می‌رود. با توجه به تسلط زنانه، کارهایی که به ظرافت و دقت بیشتری احتیاج دارد در نیروی انتظامی از طریق پلیس زن به ثمر می‌رسد مانند تشخیص هویت، چهره‌نگاری و مراکز مشاوره در کلانتری‌ها. ۹۵ درصد مشاورها و معاونین اجتماعی که به اختلافات خانوادگی، نزاع، درگیری و مشکلات دیگر رسیدگی می‌کنند توسط پلیس زن قابل حل است.

وی با اشاره به دیگر خدمات پلیس زن، مطرح کرد: در فوریت‌های پلیس ۱۱۰ وقتی کسی که تماس می‌گیرد تنش و اضطراب دارد، آن کسی که پشت سیستم می‌نشیند خانم است که بتواند با ارتباط کلامی مؤثر فرد را آرام کرده، بتواند ارتباط خوبی برقرار کند و کنترل خشم داشته باشد. در رابطه با اینکه خدمات نیروی انتظامی در کلانتری‌ها، سیستم گذرنامه، بررسی صلاحیت یا بسیاری از مواردی که به صورت خدمت‌رسانی است از طریق ۱۹۷ نظرسنجی می‌شود و از روزی که در این سمت‌ها خانم‌ها به کار گرفته شده‌اند واقعاً رضایتمندی بیشتری داشته‌ایم و این تدبیر فرمانده بوده که بسیار جزءنگر است.

معاون بانوان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ با بیان اینکه پلیس زن در جای‌جای نیروی انتظامی حضور دارد، اظهار داشت: وقتی فردی با هر مشکلی مثلاً مالباخته یا نزاع خانوادگی یا نزاع همسایگی یا مشکلات دیگر وارد کلانتری می‌شود حتماً با تنش زیاد همراه است و ممکن است اخلاقش مناسب نباشد اما به محض ورود، اولین کسی که با او روبه‌رو می‌شود افسر ارجاع است و در این سمت خانم‌ها را قرار داده‌ایم. افسر ارجاع خانم است به این دلیل که می‌تواند ارتباط خوبی برقرار کرده و کنترل خشم داشته باشد و این موارد را به فرد مقابل خود انتقال می‌دهد که باعث می‌شود کمک‌کننده باشد.

فرزند معاون بانوان فرماندهی انتظامی تهران بزرگ در پاسخ به رفتارهای مادر در منزل با توجه به محیط کار منظم، بیان کرد: طبیعتاً این تأثیر می‌تواند در می‌تواند در شخصیت رفتاری مادرم وجود داشته باشد.
امیرحسین متان کپوری درباره رفتار مادر با خود، گفت: مادرم با من مانند مادر رفتار کرده است نه افسر پلیس و از کودکی هیچ مشکلی با این قضیه نداشتم و به او افتخار می‌کنم که مادرم به خوبی به جامعه خدمت می‌کند.

دختر سرهنگ لطفی با اشاره به ویژگی‌های مادر خود، گفت: در خانه بسیار مهربان است و احساس نمی‌کنم رفتارهای پلیس گونه داشته باشد.
آیسانا متان کپوری درباره شیوه آشپزی مادر ابراز داشت: مانند دیگر مادران رفتار می‌کند و غذاهای خوبی می‌پزد.

گفتنی است برنامه «سلام تهران» برنامه صبحگاهی گروه اجتماعی شبکه پنج سیما است که از شنبه تا پنجشنبه ساعت ۶:۳۰ تا ۹ صبح با بخش‌های مختلفی چون سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی با اجرای مصطفی امامی و صدیقه مرادی روی آنتن شبکه پنج می‌رود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

روزهای پایانی اردیبهشت ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «پرستار پدر»، «فروچاله»، «ماه درخشید»، «سلول شماره 7»، «گرین لند»، «مخزن»، «سیگنال»، «تاریخ شخصی دیوید کاپرفیلد» و «موج صوتی» 9 فیلم جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما تماشایی می شوند.

انیمیشن «گولوبولا» با موضوع کرونا و بهداشت و درمان از شبکه نهال پخش می شود.

شبکه هاى تلویزیون به مناسبت بازگشایى سى و سومین دوره نمایشگاه بین المللى کتاب، با تدبیر معاون سیما، عملیات رسانه ایی متفاوتی براى بازنمایى این رویداد بزرگ فرهنگی کشور در دستور کار قرار دادند.

فیلم کوتاه «داستان یک دیدار» در سالروز ملی پیوند اعضا از شبکه سلامت سیما پخش می شود.

پویش ملی «پاراگراف طلایی» که به همت طراحان ویژه برنامه «نورا» راه‌اندازی شده تا پایان نمایشگاه کتاب ادامه دارد.

سینمایی «کی می خواد میلیونر بشه» به کارگردانی «استفان فریرز» دوشنبه 26 اردیبهشت ماه ساعت 24 از شبکه پنج سیما تقدیم نگاه مخاطبان می شود.

در آستانه سالروز حماسی فتح خرمشهر مستند سه قسمتی «سرگرد» با محوریت فرماندهی شهید صیاد شیرازی از شنبه ۳۱ اردیبهشت تا دوم خرداد ساعت ۱۹:۳۰ از شبکه دو سیما روانه آنتن می‌شود.

در آستانه سالروز حماسه فتح خرمشهر مستند پنج قسمتی «سطر آخر»  از امروز شنبه ۳۱ اردیبهشت تا چهارم خرداد ساعت 16:30 از شبکه یک سیما روانه آنتن می‌شود.

شبکه جام جم به مناسبت ولادت ستاره هشتم آسمان ولایت مسابقه فرهنگی، هنری «آفتاب هشتم» را برگزار می کند.

تدوین سریال تلویزیونی «جشن سربرون» به تهیه کنندگی حسن نجاریان به اتمام رسیده است.

 

برنامه «سیاست خارجی» هر شب با روایتی از اتفاق های کشور اوکراین از شبکه سه سیما پخش می شود.

مستند «آرمون» با موضوع فرزند آوری از شبکه افق سیما پخش می‌شود.

سردار سرتیپ پاسدار ابوالفضل شکارچی، معاون فرهنگی و تبلیغات ستاد کل نیروهای مسلح و سخنگوی ارشد نیروهای مسلح، سه‌شنبه 27 اردیبهشت در دفتر کار برنامه «از آسمان» حضور یافت.

مرکز سیمافیلم در پی انتشار اخبار غلط برخی رسانه‌ها در خصوص توقف ساخت سریال حضرت موسی (ع) این خبرسازی را تکذیب کرد.

به مناسبت روز گرامیداست حکیم عمر خیام ویژه‌برنامه ادبی «فخر فیروزان» امروز به صورت ویژه‌ای روانه آنتن می‌شود.

 

بر اساس نظر سنجی مرکز تحقیقات رسانه ملی ، برنامه « زندگی پس از زندگی » شبکه چهار سیما با ۹. ۲۷ درصد مخاطب ، پربیننده ترین ویژه برنامه افطار سیمای رسانه ملی بوده است .

پوستر مجموعه مستند «رخ مادر» به تهیه‌کنندگی امیرحسین اکاتی که به زندگی مادران شهدا می‌پردازد، رونمایی شد.

آیین تکریم و معارفه معاونان سابق و جدید سیما با حضور قائم مقام رییس رسانه ملی، مدیران سابق و جدید شبکه ها و مراکز معاونت برگزار شد.

اولین تصاویر از مجموعه تلویزیونی «آزادی مشروط» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مسعود ده‌نمکی منتشر شد.

این هفته شبکه نمایش به مرور فیلم های «پرویز پرستویی» می پردازد.

مراسم اختتامیه جشنواره «بهترین‌های صد سال ورزش ایران» با حضور پیمان جبلی رییس سازمان صدا و سیما، محسن برمهانی معاون جدید سیما، وزیر ورزش مدیران سیما و همچنین مسئولان و پیشکسوتان و اهالی ورزش، در سالن همایش‌های سازمان صدا و سیما برگزار شد.

جلسه فوق العاده معاون سیما و مدیران شبکه های تلویزیون همزمان با بازگشایی نمایشگاه کتاب و با حضور قائم مقام محتوایی و دبیر تحول رسانه ملی در مصلی تهران برگزار شد.

پویش «سلام فرمانده» شبکه سه سیما با استقبال خوب نوجوانان و گروه‌های سرود دانش‌آموزی همراه شده و تاکنون بیش از 5 هزار قطعه ویدئویی از آن ارسال شده است.  

با حکم معاون سیما، مدیران جدید شش شبکه تلویزیونی منصوب شدند.

 

با حکم رییس رسانه ملی، معاون جدید رییس سازمان در امور سیما منصوب شد.

 

اجتماع بزرگ «سلام فرمانده» پنج شنبه ۵ خردادماه با حضور دهه هشتادی‌ها و نودی‌ها و خانواده‌هایشان به صورت مستقیم از ورزشگاه صد هزارنفری آزادی روى آنتن مى رود.

در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید؛ «هلاهل»، «بدون هیچ حرکتی»، «هشتصد»، «اقیانوس نوردها و حلقه آتش» و «دنیای دیگر» 5 فیلمم جدیدی هستند که این هفته از قاب شبکه های سیما تماشایی می شوند.

شبکه دو سیما به مناسبت سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) برنامه‌هایی را تهیه و تدارک دیده است.

 «از آسمان» در تازه‌ترین روایت خود به سراغ نخستین معلم شهید مدافع حرم، حاج رضا مَلایی می‌رود تا گوشه‌هایی از زندگی سراسر خدمت وی را به تصویر بکشد.

همزمان با سالروز شهادت امام صادق(ع)، زندگی و شهادت سردار شهید مدافع حرم حاج حسین بادپا به روی آنتن شبکه دو می‌رود.

بخش هنری رنگارنگ خانه مهر امروز نشان از زندگی و شادی دارد.

ماجرای شب‌نشینی‌های رزمندگان در دوران دفاع مقدس روایت می شود.

برنامه «برسد به دست فردا» روزهای پنجشنبه و جمعه با اجرای علیرضا شجاع نوری از شبکه چهار سیما پخش می شود.

جدول پخش برنامه های آموزشی مدرسه تلویزیونی ایران روز چهارشنبه ۴ خرداد اعلام شد.

با کارشناسان خانه مهر امروز درباره سرطان‌های شایع زنان صحبت می کنیم.

جنگیدن ایرانیان برای آزادسازی خرمشهر از موضوعات مطرح شده در صبح پارسی امروز بودند.

محسن برمهانی معاون سیمای رسانه ملی امروز در جمع صمیمانه استادان و دانشجویان دانشگاه صداوسیما حضور یافت و به دغدغه های دانشجویان پاسخ داد.

برنامه دوشنبه شب "جهان آرا" با موضوع بیان ناگفته‌هایی از دفاع مقدس در سالروز آزادسازی خرمشهر با حضور سردار سید یحیی صفوی در برابر دیدگان مخاطبین قرار گرفت.

«اهالی شب»، تله‌تئاتر «وقایع دلهره‌آور مسافرخانه پارس»، مستند «در لباس سربازی» و فیلم سینمایی «هشتصد» به مناسبت گرامیداشت سالروز فتح خرمشهر از شبکه چهار سیما پخش می‌شود.

بررسی آمار بازدید در سایت تلوبیون نشان می‌دهد که از سرنوشت 4 در بین سریال‌های پربیننده تاریخ رسانه ملی در تلوبیون قرار گرفته است.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد