امروز يك شنبه  10 اسفند 1399
تعداد بازدید : 302 - تاریخ خبر : 1399/10/24 - 14:58
پخش مستند « سخنران مشهور» از شبکه چهار سیما

مستند پرتره «سخنران مشهور»، با محوریت زندگی سیاسی مرحوم محمد تقی فلسفی در سه قسمت از جمعه 26 دی ماه ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، «سخنران مشهور»، به کارگردانی سید سینا عودی ، زندگی سیاسی مرحوم محمدتقی فلسفی و ارتباط حوزه و دربار را روایت می کند و برای گرامیداشت مرحوم آیت الله «محمدتقی فلسفی» در سالروز در گذشتشان درنظر گرفته شده است.
محمد تقی فلسفی فرزند آیت الله تنکابنی در سال 1286 به دتیا آمده و علوم اسلامی را ابتدا نزد پدر فرا گرفت. وی واعظی مشهور و از شخصیت‌های مبارز انقلاب اسلامی ایران به‌شمار می‌آید و بیشتر به دلیل منبرها و مبارزات ضد دولت پهلوی و مواعظ مشهورش شناخته شده‌است.
مستند « سخنران مشهور»،  به فرآیند شهرت  آیت الله فلسفی و دلایل اجتمایی وی از نقطه نظر های گوناگون در زمان پهلوی ها، نقش فلسفی در مناسبات اجتمایی و سیاسی دو دهه های بیست و سی هجری شمسی، خلع لباس و ممنوع المبری در زمان رضاخان و مبارزه با صهیونیسم و حزب توده در فرآیند شکل گیری تاریخ معاصر ایران و مبارزه با فرق بهاییت و بررسی تاریخ معاصر ایران در سال های چهل و پنجاه هجری شمسی و سخنرانی های مرحوم فلسفی در ارتباط با وقایع پانزده خرداد سال های 41 و 42  ، دستگیری و بازداشت وی به مناسبت های گوناگون و خلع لباس و ممنوع الممبری وی تا زمان وقوع انقلاب و ...  پرداخته  شده است.
در این مستند دکتر احمد مسجد جامعی، محمد عبدخدایی و استاد قاسم تبریزی ، نویسنده و پژوهشکر نیز حضور دارند و روایت های خود را بیان می کنند.
« سخنران مشهور» محصول سازمان هنری اوج و به تهیه کنندگی مهدی مطهر است که در سه قسمت، جمعه 26 و شنبه 27 و یکشنبه 28 دی ماه ساعت 22 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

حدود 50 فیلم سینمایی و تلویزیونی در ژانرهای متنوع و جذاب در روز میلاد امام علی (ع) و روز پدر از شبکه های سیما پخش می شود. «بیا از گذشته حرف بزنیم (یزد)»، «غذاهای خجالت آور»، «سه ثانیه»، «دوباره زندگی»، «کارتن خواب» و «مینی بوس» 6 فیلم جدیدی هستند که این هفته روی آنتن می رود.

 

 

شبکه های سیما با تدارک بیش از 115 ساعت برنامه در ساختارهای مختلف و متنوع از جمله فیلم های سینمایی و تلویزیونی، جنگ های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند، سخنرانی و همچنین برقراری ارتباط زنده با مشهد مقدس، حرم حضرت معصومه (س)، کربلای معلی و نجف اشرف در شب و روز عید بزرگ 13رجب، ولادت امام علی (ع) و روز پدر، لحظاتی شاد و معنوی را پیشکش مخاطبان می کنند.

معاون سیما در جمع صداپیشگان پیشکسوت، با تاکید بر پشتوانه غنی سیما در حوزه دوبله تصریح کرد: با وجود دشواری های کار در شرایط کرونای اما به همت هنرمندان این عرصه، شاهد رشد کمی در دوبله آثار بودیم.

عظیمی رئیس مرکز تولید فنی سیما هم با ارائه گزارشی از فعالیت واحد دوبلاژ در یکسال گذشته گفت : از ابتدای سال 99 به جهت شرایط کرونایی و بنا به تاکید معاون سیما و تعطیلاتی که دولت برای کنترل پاندمی ویروس کرونا اعلام کرد سریال ها و برنامه هایی که برای ایام نوروز تدارک دیده شده بود ، برای سرگرمی مردم در ایام قرنطینه خانگی ، به روی آنتن رفت.

مدیران شبکه پنج سیما از مراحل پیش تولید، ساخت و نصب دکور عظیم وکم نظیر مسابقه بزرگ «کهکشان»، مسابقه ای مبتنی بر تکنولوژی AR و VR با محوریت به