امروز يك شنبه  10 اسفند 1399
تعداد بازدید : 199 - تاریخ خبر : 1399/09/12 - 09:09
حجت الاسلام و المسلمین باقری در برنامه «به وقت ایران» مطرح کرد:
مسئولین نباید مردم را برای ورود به بازار سرمایه تشویق می کردند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: بازار سرمایه، بازاری تخصصی است که می بایست افراد در این راستا مهارت های تخصصی داشته باشند و متاسفانه مردم مهارتی در این خصوص نداشتند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما،برنامه زنده «به وقت ایران»یازدهم آذرماه با حضور دکتر مهدی صادقی شاهدانی رئیس دانشکده اقتصاد امام صادق (ع) و حجت الاسلام و المسلمین محمد باقری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با موضوع مهارت تصمیم گیری اقتصادی از شبکه هفت سیما روی آنتن رفت.
حجت الاسلام و المسلمین محمد باقری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس اذعان داشت: بدون شک رفتارهای مسئولین بر رفتارهای مردم تاثیرگذار است. بنابراین مسئولین ضلع اساسی در تصمیم گیری مناسب و عقلانی مردم هستند.
وی افزود: اگر مردم بتوانند اطلاعات و دانش خوبی داشته باشند، در اینصورت توانایی تصمیم گیری عقلانی آنها افزایش می یابد. ولی با شرایط اقتصادی کنونی این تصمیم گیری به مراتب سخت تر شده است و از آنجا که حتی آگاهی مسئولین در این زمینه کامل نیست، اطلاعات نیز ناقص به مردم می رسد. متاسفانه در شرایط کنونی مردم از فردای خود خبر ندارند تا بخواهند در آن راستا تصمیم گیری و برنامه ریزی مناسبی داشته باشند. بی شک بهترین راهکار برای افزایش عقلانیت مردم در رفتارهای اقتصادی خود باید همراه با ارائه اطلاعات کافی و مناسب در واگویی واقعیات از سوی مسئولین باشد.
حجت الاسلام و المسلمین باقری عدم ثبات قیمت را یکی از چالش های کنونی کشور دانست و گفت: باید بتوان حداقل، قیمت ها را برای یکسال ثابت نگه داشت، تا براساس اطلاعاتی که مسئولین به مردم ارائه می دهند، مردم بتوانند رفتار اقتصادی خود را تنظیم کنند.
وی عنوان کرد: از لحاظ قانونی مشکلی در این راستا وجود ندارد، لیکن از نظر شفافیت با مشکل اساسی مواجه هستیم. با توجه به جهانی سومی بودنمان، شفافیت واقعی در کشور وجود ندارد.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص بازار سرمایه توضیح داد: مسئولین نباید مردم را برای ورود به دنیای بازار سرمایه تشویق می کردند، اگر خود به خود این اتفاق می افتاد، خیلی بهتر بود. بازار سرمایه، بازاری تخصصی است که می بایست افراد در این راستا مهارت های تخصصی داشته باشند و متاسفانه مردم مهارتی در این خصوص نداشتند. مسئولین مردم را به ورود به این عرصه تشویق کردند و در نتیجه مشکلات کنونی ایجاد شد.
وی عنوان کرد: در چند ماه اخیر بازار سرمایه، تبدیل به بازار هیجانی شد و رفتار عقلانی مردم در شرایط پیش آمده، به شدت افت کرد که این هیجانات از سمت دولت نیز تشدید شد و به سمت مردم سوق پیدا کرد. بنابراین نظارت ها در این زمینه در مجلس تشدید یافته و قوانینی هم در این راستا اتخاذ شده است و خوشبختانه در روزهای اخیر ثبات نسبی در بازار سرمایه شکل گرفته است.
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بیان کرد: در ماه های باقی مانده این دوره از مجلس، باید پیگیر این باشیم که دولت در مسیر انتخاب شده به درستی حرکت کند، در همین راستا نظارت های دقیقی در مجلس خواهیم داشت تا مردم رفتارهای دولت را با ثبات ببینند تا مردم نیز بتوانند عقلانی تصمیم بگیرند.
در ادامه این برنامه؛دکتر مهدی صادقی شاهدانی رئیس دانشکده اقتصاد امام صادق (ع) اظهار داشت: یکی از محورهای که در علم اقتصاد مورد توجه قرار می گیرد. بحث رفتار اقتصادی است که رفتار اقتصادی را گاهی متوجه مصرف کنندگان، تولید کنندگان و سرمایه گذاران می دانیم. اما در کنار رفتار اقتصادی مصرفی و تولیدی،حاکمان، سیاست گذاران و مدیران جامعه نیز رفتارهای از خود بروز می دهند که می تواند بر رفتارهای مردم تاثیرگذار باشد. بنابراین؛ سه نوع رفتار در حیطه اقتصاد مورد توجه قرار می گیرد که فرآیند هر سه آنها در واقعیت عینی به شکل های مختلفی مشاهده می شود.
وی افزود: مردم در ایجاد کارکردهای اقتصادی منفی و مثبت بسیار می توانند تاثیرگذار باشند. مردم ما معمولا وقتی با جریان تورمی مواجه می شوند، باید مصونیتی برای خود ایجاد کنند و نسبت به کاهش قدرت خرید خود عکس العمل نشان دهند. بنابراین باید مهارت استفاده مناسب از سرمایه فردی برای بالا رفتن قدرت خرید به مردم ارائه شود و از سوی دیگر تاثیر مثبت اقتصادی نیز از خود به جای بگذارد. وقتی مردم با سرمایه اندک در بازار سرمایه ورود می کنند، در واقع به معنای این است که مشارکت خود را در اقتصاد اعلام کرده است. این یکی از جریان هایی است که بیش از این باید مردم را به این سمت هدایت می کردند.
صادقی شاهدانی اضافه کرد: حکمرانان اقتصادی باید، از بازار سرمایه مراقبت کنند تا این نهاد شکل گرفته، دچار تزلزل های جدی و ناپایدار نشود. در صورت بروز اتفاقات ناخوشایند ممکن است که رفتار منطقی مردم تحت تاثیر قرار بگیرد. باید به مردم این آگاهی داده شود که نگاه آنها به مصونیت در مقابل تورم نگاهی کوتاه مدت نباشد و این نکته ای است که حکمرانان می بایست مردم را نسبت به این قضیه توجیه کنند.
رئیس دانشکده اقتصاد امام صادق (ع)  با تاکید بر اینکه رفتار مردم در کارکرد اقتصادی و یا بخشی از کارکرد اقتصادی می تواند، موثر باشد، خاطرنشان شد: گاهی القای برخی نکات به مردم، می تواند برعهده نهادهای مختلفی باشد. سازمان هایی مانند سازمان های مردمی و انجمن های مردم نهاد باید وارد میدان شوند و بدانند که اگر نتوانند رفتار مردم را با بخش کارکرد اقتصادی به طور مثال در حوزه آب همراهی کرد، دچار بحران خواهیم شد. همیشه لازم نیست که حاکمیت این مسائل را به مردم القاء کند، گاهی یک انجمن علمی و نهاد مردمی می تواند این نقش را ایفا کند و مهم است که بدانیم که کارکرد اقتصادی تحت تاثیر رفتار مردم قرار خواهد گرفت.  
برنامه «به وقت ایران» با رویکرد مهارتی و با ساختار گفتگومحور به تهیه کنندگی علیرضاعاصم یوسفی روزهای یکشنبه و سه‌شنبه ساعت ۲۱:۴۵ تا ۲۳ به صورت زنده روی آنتن شبکه آموزش می‌ رود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

حدود 50 فیلم سینمایی و تلویزیونی در ژانرهای متنوع و جذاب در روز میلاد امام علی (ع) و روز پدر از شبکه های سیما پخش می شود. «بیا از گذشته حرف بزنیم (یزد)»، «غذاهای خجالت آور»، «سه ثانیه»، «دوباره زندگی»، «کارتن خواب» و «مینی بوس» 6 فیلم جدیدی هستند که این هفته روی آنتن می رود.

 

 

شبکه های سیما با تدارک بیش از 115 ساعت برنامه در ساختارهای مختلف و متنوع از جمله فیلم های سینمایی و تلویزیونی، جنگ های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند، سخنرانی و همچنین برقراری ارتباط زنده با مشهد مقدس، حرم حضرت معصومه (س)، کربلای معلی و نجف اشرف در شب و روز عید بزرگ 13رجب، ولادت امام علی (ع) و روز پدر، لحظاتی شاد و معنوی را پیشکش مخاطبان می کنند.

معاون سیما در جمع صداپیشگان پیشکسوت، با تاکید بر پشتوانه غنی سیما در حوزه دوبله تصریح کرد: با وجود دشواری های کار در شرایط کرونای اما به همت هنرمندان این عرصه، شاهد رشد کمی در دوبله آثار بودیم.

عظیمی رئیس مرکز تولید فنی سیما هم با ارائه گزارشی از فعالیت واحد دوبلاژ در یکسال گذشته گفت : از ابتدای سال 99 به جهت شرایط کرونایی و بنا به تاکید معاون سیما و تعطیلاتی که دولت برای کنترل پاندمی ویروس کرونا اعلام کرد سریال ها و برنامه هایی که برای ایام نوروز تدارک دیده شده بود ، برای سرگرمی مردم در ایام قرنطینه خانگی ، به روی آنتن رفت.

مدیران شبکه پنج سیما از مراحل پیش تولید، ساخت و نصب دکور عظیم وکم نظیر مسابقه بزرگ «کهکشان»، مسابقه ای مبتنی بر تکنولوژی AR و VR با محوریت به چالش کشیدن ارتباط انسان با رسانه ها و واکاوی واقعیت های مجازی (VR) و واقعیت های افزوده (AR) بازدید کردند.

«برگی از یک کتاب »  عنوان برنامه است که از طرف گروه فرهنگ، ادب و هنر شبکه جهانی جام جم  با هدف بازنمایی تاریخ تحولات ایران در دوره معاصر تقدیم علاقمندان مباحث تاریخی و بینندگان جام جم می شود .

برنامه شاد، مفرح و پرمخاطب «نوروز در راه است» با محوریت تجلیل از شهروندان خدوم تهرانی، برای دومین سال متوالی از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این برنامه قرار است از شانزدهم تا بیست و پنجم اسفند 1399 هر شب ساعت 21:30 با اجرای مسعود روشن پژوه روی آنتن می رود.

شبکه مستند به بهانه صدسالگی کودتای رضاخان در سوم اسفند ۱۲۹۹ مجموعه مستند «ثبت با سند برابر نیست» برای نخستین بار روی آنتن تلویزیون می برد. 

معاون توسعه ورزش بانوان با ارسال نامه‌ای به سرپرست شبکه ورزش از پوشش رویدادهای ورزشی بانوان تشکر کرد.

شبکه نمایش به مناسبت فرا رسیدن روز پدر در هفته پیشرو به فیلم های ”پدران در سینما” می پردازد.

دوستداران برنامه‌های شبانه که تعدادشان کم هم نیست، ساعات پایان کار و زیست روزانه خود را با برنامه‌های شبانگاهی که حال و هوای خاص خود را دارد، سپری می‌کنند.

مدرسه تلویزیونی ایران جدول شماره ۱۶۷ اعلام شد.

ویژه برنامه تلویزیونی ولادت امام جواد (علیه السلام ) از  حرم مطهر رضوی و آستان مقدس حضرت عبدالعظیم علیه السلام  روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می‌رود.

برنامه تلویزیونی «جهان آرا» که شنبه ها و دوشنبه ها به صورت زنده از شبکه افق پخش می شود؛ در تلاش است تا در گفتگو با کارشناسان و مسئولان، مسائل سیاسی روز را برای عامه مردم تبیین کند.

برنامه «دست در دست» جمعه اول اسفندماه میزبان ناهید امیریان بانوی پیشکسوت عرصه گویندگی و دوبله کشورمان خواهد بود.

 

در راستای تعامل و همکاری بین ارتش و رسانه ملی، جلسه مشترکی با حضور معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش، رییس سازمان تربیت بدنی ارتش و سرپرست شبکه ورزش صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

مجموعه تلویزیونی «چک برگشتی» ساخته سیروس مقدم از امروز شنبه ۲۲ آذر از شبکه یک سیما پخش می شود.

نخستین جشنواره سرود «رفیق خوشبخت ما» به همت اداره تبلیغات استان تهران و با همکاری شبکه امید سیما برگزار می‌شود.

شبکه نمایش برای پاسداشت تلاش معلمان عزیز، در بخش ژانر منتخب هفتگی خود به فیلم هایی با مضمون آموزش و معلمان که در همه حال، حتی شرایط جنگی و حوادث طبیعی همواره یار و مددکار جامعه بوده اند و در این روزهای کرونایی نیز به جهاد علمی و ستودنی مشغولند می پردازد.

 

برنامه «مثبت سلامت» هر روز به صورت زنده در هفت نوبت از شبکه سلامت روانه آنتن می‌شود.

برنامه «هاشور» با رویکردی طنز به نقد مسائل اجتماعی می‌پردازد.

سکانس های جنگی سریال «جشن سربرون» در شهریار تصویربرداری می شود.

با پایان مجموعه نمایشی «هفت سنگ»، سریال خاطره انگیز «کوچه اقاقیا» از شبکه نسیم پخش می شود.

برگزاری مسابقات قرآن به شیوه تلویزیونی، سبک جدیدی در اجرای مسابقات رقم زد.

محسن یزدی، مدیر شبکه مستند در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند گفت: تلویزیون خانه مستند است و حضور مستندسازان در سال‌های اخیر در تلویزیون خیلی پررنگ شده است. 

اختتامیه چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند عصر امروز ۱۸ آذرماه با حضور دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی، دکتر شاه آبادی معاون سیما ، یزدی مدیر شبکه مستند و جمعی از مستند سازان در مرکز همایش های رسانه ملی با رعایت دستور العمل های بهداشتی برگزار شد.

آیین اختتامیه جشنواره تلویزیونی مستند با حضور رئیس رسانه ملی و چند تن از مدیران صدا و سیما برگزار شد.

در آستانه هفته پژوهش ، در مراسمی از دو اثر پژوهش کاربردی درحوزه اقتصاد رسانه رونمایی شد.‌

 

 مجموعه مستند «هزار توی پیشرفت» با موضوع اقتصاد مقاومتی از دوشنبه11اسفند تا چهارشنبه 13 اسفند ساعت 20:00 از شبکه سه سیما پخش می شود

برنامه امشب «پایش» با موضوع لزوم شفافیت در شهرداری ها روی آنتن می رود.

صدوبیست‌ودومین قسمت فصل هفتم «چرخ» ساعت ۱۹ امروز، یکشنبه ۱۰ اسفند ۹۹، با بررسی مهم‌ترین خبرهای دنیاهای علم و فناوری روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.

برنامه «تهران 20» با هدف واکاوی موضوعات مختلف از اقتصادی گرفته تا اجتماعی به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

مدیرعامل اتحادیه تشکل های قرآنی کشور از پخش و پوشش سراسری محافل قرآنی در ایام دهه فجر از شبکه قرآن  و معارف سیما تقدیر و تشکر کرد.

برنامه جشنواره کارآفرینی امروز میزبان 2 کارآفرین است که با ایده خودکفایی به کارآفرینی رسیده اند.

فرمانده سپاه سیدالشهدا علیه السلام استان تهران از تکریم شهدای مقاومت در شبکه قرآن و معارف سیما و زنده نگه داشتن یاد و خاطره آنها تقدیر و تشکر کرد.

رقابت تیم های مس رفسنجان  ـ استقلال تهران دوشنبه 11 اسفند ساعت 15:00 همچنین دیدار پرسپولیس  ـ سایپا تهران ساعت 17:15 از شبکه سه سیما پخش می شود.

رقابت چلسی ـ منچستر یونایتد یکشنبه 10 اسفند ساعت  19:45 همچنین رقابت آاس رم –آث میلان ساعت 23:15 به صورت مستقیم روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد.

برنامه «تهران 20» امشب (یکشنبه 10 اسفند ماه) با حضور مهندس عبدالرضا گلپایگانی، معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران به روی آنتن شبکه پنج سیما می‌رود.

برنامه «ما ایرانی ها» به تهیه کنندگی و کارگردانی قاسم اورنگی روز یک شنبه ۱۰ اسفند ماه ساعت ۲۲ ، میزبان " دکترمحمدمهدی حیدری "  مدیرعامل شرکت سیمدیکس  و “دکتر مهدی شفیعی” رییس هیئت مدیره شرکت سیمدیکس ،  خواهد بود.

ویژه برنامه 9 سالگی برنامه «ثریا» امشب با حضور مهمانانی متفاوت روی آنتن می رود.

جدول شماره ۱۷۶ مدرسه تلویزیونی ایران اعلام شد

«محاکات» با بررسی قصه ها و داستان های مخاطبان خود و پرسشگری و هدایت آن ها ، به دنبال استفاده و بهره برداری این روایت ها برای ساخت یک اثر تلویزیونی و یا نگارش ادبی است.

برنامه «به توان خدا» امروز شنبه 9 اسفند ساعت 17:15 روی آنتن شبکه امید می رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد