امروز سه شنبه  21 مرداد 1399
تعداد بازدید : 75 - تاریخ خبر : 1399/04/21 - 10:38
عباس غزالی: در سکانس خنثی کردن بمب، دست‌ها و پیشانی‌ام عرق کرد

بازیگر «شاهرگ» گفت: در صحنه‌ای که فرخ باید بمب را خنثی کند، باید از قوه تخیلم بهره می‌گرفتم زیرا من هیچ‌گاه بمب را از نزدیک ندیده بودم. سعی کردم از قوه تخیلم استفاده کنم و خودم را در موقعیت خنثی کردن بمب قرار دهم. با این جایگزینی ذهنی، دست‌هایم به واقع سر صحنه عرق کرد و نیاز به گریم پیشانی نبود چون خودم را در موقعیتی قرار داده بودم که به طور طبیعی پیشانی‌ام عرق می‌کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، عباس غزالی را مخاطب تلویزیون با سریال های پرمخاطب «رستگاران» و «وضعیت سفید» به خوبی می شناسد. او برای حضور در فیلم سینمایی «اعترافات ذهن خطرناک من» کاندیدای دریافت جایزه سیمرغ بلورین بود. غزالی این بار در سریال «شاهرگ» ساخته سید جلال اشکذری  و به تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی به ایفای نقش جوانی می‌پردازد که مدتی با گروهک منافقین همکاری داشته و با آشنایی با نیات آن‌ها تلاش می‌کند در جهت خنثی کردن نیات شوم منافقین به همکارانش کمک کند.
غزالی درباره نزدیک شدن به فضای دهه 60 و نقش «فرخ فهیمی» گفت: من خودم متولد سال 63 هستم و طبیعتا از داشته های خودم نمی‌توانم برای نزدیک شدن به فضای آن سا‌ل‌ها استفاده کنم؛ از این جهت برای رسیدن به نقش فرخ که جوان بالغی است و باید در دل حوادث و التهابات آن سال‌ها حضور داشته باشد به منابع موجود کتاب و خاطرات افراد از جمله دوستان و آشنایان، آثار مستند، عکس‌های آن دوران و فیلم‌های سینمایی که در این حوزه ساخته شده بود مراجعه کردم و از آن‌ها بهره گرفتم. برای رسیدن به کاراکتر با تمام این اطلاعات به فیلمنامه رجوع کردم که بتوانم بهتر با این نقش آشنا شوم. طبعاْ نشستن پای صحبت خاطرات افراد از آن روزهای ملتهب برای نزدیک شدن به کاراکتر و خلق شخصیت بسیار موثر است. در کل از هر پتانسیلی که بتواند من را به نقش نزدیک‌تر کند و از خودم دور کند استفاده می‌کنم. تعامل خوبی با تهیه کننده و کارگردان داشتم و درباره فرق و گروهک‌های مختلفی که در دهه 60 فعال بودند تحقیق کردم و از منابعی که در اینترنت بود نیز استفاده کردم.

 * سفر در زمان از شگفتی‌های بازیگری است

وی ادامه داد: هیچ حرفه‌ای وجود ندارد که شخص بتواند در زمان حال، گذشته و آینده سفر کند و بازیگری این امکان را برای بازیگر فراهم می‌کند که یکی از شگفتی‌های این حرفه است و برای من بسیار جذاب و دوست داشتنی است.
بازیگر نقش «فرخ» درباره دیدن فیلم‌های سینمایی که درباره التهابات دهه شصت ساخته شده است، گفت: فیلم «سیانور» را در جشنواره فیلم فجر دیدم و یکی از آثار موفق در حوزه التهابات دهه ۶۰ است که برایم بسیار جذاب بود و به کارگردانش هم برای کار خوبش تبریک گفتم. بازی‌ها در آن کار بسیار خوب بود و همه اجزاء فیلم از نظر من بسیار خوب بود. فیلم «ماجرای نیمروز» هم از آثار در این حوزه است که من آن فیلم را هم دیدم.

 * ایجاد تردید بین شک و واقعیت برای مخاطب   
غزالی درباره پیچیدگی‌های شخصیت «فرخ فهیمی» و نحوه بازی‌اش در ایجاد سوال برای مخاطب، گفت: فیلمنامه را که می‌خواندم در حین خوانش، رفتارهای فرخ برایم جذاب بود و تلاش کردم در بازی هم به گونه ای ایفای نقش کنم که سوال برای مخاطب ایجاد شود و برای بیننده ایجاد شک و شبهه و ایجاد چالش کند. تلاش کردم به گونه ای بازی کنم که مخاطب بین واقعیت و شک دچار تردید شود. طراحی داستان هم بسیار برای ایجاد این شک کمک می کند. از ابتدای داستان، فرخ از زندان اوین به دلیل فعالیت در سازمان منافقین خارج می‌شود و در موقعیت‌هایی قرار می‌گیرد که به دوستانش در خنثی کردن توطئه و رفع موانع کمک می کند اما با رفتارهایش بیننده را گیج می کند.

 * طراحی شناسنامه برای خلق شخصیت

وی درباره نحوه بازی‌اش برای ارائه شخصیت فرخ و فاصله‌گذاری‌هایی که در بازی رعایت کرده است، گفت: برای بازی در هر نقشی یک شناسنامه برای آن طراحی می‌کنم. برای فرخ هم با مشورت کارگردان المان‌هایی را طراحی کردم؛ از جمله این که در ارا‌ئه نقش یک فاصله‌گذاری در ادای دیالوگ‌ها، جملات و گفت‌گوها را رعایت کردم همچنین خودکار، عینک و بازی با چشم در لحظات مختلف و سکوت‌های متفکرانه برای فرخ در نظر گرفتم. در کل تلاش کردم به کمک کارگردان شخصیتی که روی کاغذ خلق شده بود را برای مخاطب قابل باور کنم.
* دراماتیزه کردن آثار تاریخ معاصر بسیار مهم است

بازیگر سریال «مادرانه» درباره سختی‌های بازی در سریال‌های تاریخ معاصر نسبت به کارهای اجتماعی گفت: بازی در هر دو گونه را در کارنامه‌ام دارم؛ بالاخره کار در سریال هایی که سندیت تاریخی دارد سخت است. افرادی که آن مقطع زمانی را دیده و تجربه کردند، زنده‌اند و مورد قضاوت بیشتری قرار می‌گیریم اما در کار اجتماعی هم به همان اندازه در معرض قضاوت هستیم زیرا قرار است معضلی را به نمایش بگذاریم که ممکن است افراد با آن درگیر باشند و اگر خطا کنیم برای مخاطب قابل باور نمی‌شود و به اصطلاح مخاطب کار را پس می‌زند. در ژانر تاریخ معاصر نگارش فیلمنامه و توجه به تمام زوایا و ارائه اطلاعات درست بسیار اهمیت دارد؛ البته نباید این مهم را از یاد ببریم که برای خلق موقعیت و ارائه قصه نیاز به دراماتیزه کردن وقایع است که اگر در نظر گرفته نشود کار دیگر قصه‌گو نیست و تبدیل به یک اثر مستند خواهد شد.

 * بهره‌گیری از قوه تخیل

وی درباره بهره‌گیری از قدرت تخیل در ارائه نقش «فرخ» گفت: از قدرت تخیل در ارائه درست شخصیت فرخ استفاده کردم. برای مثال در صحنه‌ای که فرخ باید بمب را خنثی کند، باید از قوه تخیلم بهره می‌گرفتم زیرا من هیچ‌گاه بمب را از نزدیک ندیده بودم. با علم به این که این بمب کاملا فانتزی است و قدرت تخریب ندارد اما سعی کردم از قوه تخیلم استفاده کنم و خودم را در موقعیت خنثی کردن بمب قرار دهم. با این جایگزینی ذهنی، دست‌هایم به واقع سر صحنه عرق کرد و نیاز به گریم پیشانی نبود چون خودم را در موقعیتی قرار داده بودم که به طور طبیعی پیشانی‌ام عرق می‌کرد.

 * برملا شدن نیت «فرخ»

بازیگر «زمان شوریدگی» درباره فعالیت‌های بازیگری در آینده گفت: ما ۹ ماه مشغول کار در سریال «شاهرگ» بودیم که به تازگی شاید نزدیک به یک هفته است که بازی در این پروژه به پایان رسیده است زیرا به یک وقفه دو ماهه به دلیل شیوع کرونا برخورد کردیم. به همین دلیل فعلا برنامه‌ای برای آینده در نظر نگرفتم. خدا را شکر با پخش سریال «شاهرگ» شاهد بازخورد خوب از سوی مخاطبان هستم. پیشنهادم به مخاطب این است که سریال را دنبال کنند. «فرخ» دارای پیچیدگی‌هایی است که همچنان با آن روبرو می‌شوند و در آخر از نیت فرخ پرده‌برداری می‌شود. من تمام تلاشم را برای باورپذیر کردن نقش به کار بستم؛ امیدوارم بتوانم جواب اعتماد مخاطب را بدهم و مخاطب از کار من راضی باشد.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

امشب ساعت ۱۹ اعلام نتایج شرکت‌کنندگان «عصر جدید» صورت می گیرد.

متخصص طب ایرانی امروز در برنامه «به‌ خانه برمی‌گیردیم» راه‌کارهایی را برای پیشگیری از کرونا ارائه می‌دهد.

در هفتمین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های سه، چهار، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» در نهمین سفر خود بعد از شهر های تبریز ، کرمان ، ایلام ، خراسان رضوی، مرکزی، همدان ، خراسان جنوبی، اردبیل به شهرستان کاشان رفته است. 

برنامه «تهران ۲۰» امشب به بررسی موضوع تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری (با توجه به شیوع ابتلای بیماری کرونا ویروس) می پردازد و آن را از منظر موافقان و مخالفان مورد بحث و تحلیل قرار می دهد. 

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه و شنبه 16، 17 و 18 مرداد ماه که با مناسبت های عید سعید غدیر خم و روز خبرنگار همراه است، بیش از 60 فیلم سینمایی روی آنتن شبکه های سیما می رود.

«شاهرگ» سریالی در قالب یک درام پرماجرا و دلهره آور است که بخشی از تاریخ معاصر ایران را به تصویر کشیده است. این سریال با محوریت بمب گذاری های منافقین در سال 1360 و همچنین افشاگری درباره ترورهای درون گروهی این گروهک روی آنتن سیما رفته است.

به دنبال حادثه برای عوامل و دست اندرکاران برنامه «درشهر» در روستای فشافویه ، مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه 5 سیما ، با تشریح جزئیات حمله به این گروه و تحت پیگرد قراردادن عامل آن خبر داد.

جشن بزرگ عید سعید غدیر خم در شبکه های سیما با پخش ویژه برنامه های متنوعی همراه است.

دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما در پیامی درگذشت ماهچره خلیلی بازیگر سریال های تلویزیونی چون «مختارنامه»، «مرضیه»، «کلاه پهلوی» و ... را تسلیت گفت.

برنامه «چراغانی» به مناسبت عید غدیر ویژه برنامه "غدیر" را از امشب به روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

شبکه مستند امروز یکشنبه 12 مرداد با پخش مستند «سینایی یک مورد ویژه» یاد خسرو سینایی کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و مستندساز سینمای ایران را گرامی می‌دارد.

مدیر کل مسابقات ملی و بین المللی مهارت کشور گفت: مسابقات ملی مهارت با توجه به بیماری کرونا ،امسال به صورت غیر متمرکز،در 14استان در سطح کشور برگزار می شود.

قسمت هفتم مسابقه تلویزیونی میدون، با راهیابی یک کسب و کار ویژه به مرحله بعدی این رقابت کارآفرینی همراه بود.

مسابقه تلویزیونی و زنده «برخط شو» از عید قربان تا عید سعید غدیرخم به برندگان پویش «غدیری ام» هر شب به قید قرعه دو قطعه طلای منقش به نام مبارک امیرالمومنین علیه السلام هدیه می دهد. 

 

نظرسنجی مرکز تحقیقات در نیمه دوم خرداد نشان می‌دهد ۸۶٫۳ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته، مجموعه «سرباز» شبکه «سه» توانسته بیش از ۲۰ درصد مخاطب به خود جذب کند.

رییس مرکز پویانمایی صبا در بازدید از روند تولید انیمیشن در موسسه حور، چشم انداز تولید آثار پویانمایی را مثبت و امیدبخش ارزیابی کرد.

مقداد مومن نژاد، تهیه کننده «شوتبال» گفت: سری قبل ۵۸ قسمت بود، اما سری جدید در دو فصل ساخته می‌شود و طرح برنامه کاملا تغییر کرده است.

در اولین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های چهار، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

شبکه امید با سابقه تولید بیش از 180 هزار دقیقه برنامه برای نوجوانان، تدارک ویژه ای برای کنداکتور تابستانی خود کرده است.

شبکه های تخصصی سیما برنامه های مختلف خود را برای فصل تابستان را معرفی کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای از محمدرضا جعفری جلوه؛ مدیر شبکه دو سیما به دلیل اقدامات ویژه در حوزه برنامه‌سازی و توجه این شبکه به امر اطلاع‌رسانی و ارتقای آگاهی عمومی جامعه در حوزه بهداشت ودرمان در ایام  همه‌گیری ویروس کرونا تجلیل کرد.

شبکه های سیما برنامه های مختلف خود را برای فصل تابستان معرفی کردند.

سریال های جدید «دخترم نرگس»، «شاهرگ» و «آخر خط» و مجموعه نمایشی تامینی «ساخت ایران 1» و «افسانه هزار پایان» در شب های تابستان از شبکه های یک، دو، سه، پنج و نسیم روی آنتن می رود.

محمد احسانی، مدیر شبکه نمایش، نسیم و تماشا در محل ضبط برنامه های تابستانی شبکه نسیم حاضر شده و از نزدیک در جریان تولید و آماده سازی این برنامه ها قرار گرفت.

 

سریال تلویزیونی «بچه محل» امروز با حمید لولایی در نقش استادِ "داداش‌جان" جلوی دوربین می‌رود و پخش می‌شود.

پخش فصل جدید برنامه «چهل تیکه» از ۲۵ مرداد ماه آغاز می شود.

برنامه «روز خوش» چهارشنبه 22مرداد ماه همراه با مخاطبان شبکه جام جم سیما ازآبشارپارک جمشیدیه تهران دیدن می کند.

طی حکمی از طرف مدیر کل برنامه ریزی و نظارت سیما، زهرا جوادی به عنوان مدیر اطلاعات و برنامه ریزی شبکه جهانی جام جم منصوب شد .

سریال «باخانمان» جدیدترین مجموعه کمدی شبکه سه به کارگردانی برزو نیک نژاد کلید خورده است.

طی حکمی از طرف دکتر ملکی، مدیر شبکه جهانی جام جم، تورج عطاری به عنوان مدیر پخش این شبکه منصوب شد .

برنامه «تهران 20» امشب با هدف بررسی و تحلیل موضوعاتی نظیر محیط زیست، نقش آلاینده ها در آلودگی هوا و پالایش آلودگی ها، ساعت 20 روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

شبکه پنج سیما امشب (سه شنبه 21 مرداد ) مراسم کلنگ زنی پادگان جی و تغییر کاربری آن به بوستان را به صورت زنده و مستقیم پوشش تصویری می دهد.

یازدهمین قسمت فصل جدید «چرخ» ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 21 مرداد 99، با بررسی بارش شهابی برساوشی و تنش پارامتر هابل روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.

برنامه «شب فیروزه ای» امشب سه شنبه 21 مردادماه میزبان مهران رجبی بازیگر سینما و تلویزیون و  وحید حاجیوند خواننده جوان کشورمان خواهد بود.

حسین مدرس خیابانی، سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت در برنامه امروز 21 مرداد «پایش» حضور می یابد.

شهره سلطانی و شیوا ابراهیمی با پیوستن به مجموعه «خانه امن» به کارگردانی احمد ممعظمی، تجربه‌ای متفاوت را پشت سر می‌گذارند.

برنامه «شکلات تلخ» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مجتبی احمدی سه  شنبه 21مردادماه ساعت 13:30  داستان از خودگذشتگی و ایثار یک زن برای حفظ کانون گرم خانواده را روایت می کند.

سری جدید برنامه «چهل تیکه» که نوستالژی های گذشته را مرور می کند، از هفته آینده روی آنتن شبکه نسیم می رود.

تدوین سریال «دادستان» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی و تهیه‌کنندگی محمد خزاعی همزمان با تصویربرداری آغاز شد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد