امروز دوشنبه  20 مرداد 1399
تعداد بازدید : 406 - تاریخ خبر : 1399/03/11 - 16:40
سیمای نیمه خرداد

شبکه‌های سیما به مناسبت فرا رسیدن 14 خرداد، سی ویکمین سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب و قیام خونین 15 خرداد 1342 ویژه برنامه‌های «بنیانگذار»، «گفتمان»، «مصیر»، «چهل ستون» و ... و مستندهایی چون «ملاقات بر مدار بسته»، «قاب های ماندگار دو»، «روزگار خمینی (ره)»، «روایت رهبری»، «برای تاریخ» و ... را برای پخش آماده کرده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ مستند، برنامه های گفت و گو محور، ترکیبی و ... از جمله ساختارهایی است که به مناسبت ایام رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) و یوم الله پانزده روی آنتن شبکه های سیما می رود.

 

*** پخش زنده سخنان مقام معظم رهبری از شبکه یک

ویژه برنامه زنده «سخنان رهبر معظم انقلاب» ساعت ۱۱ در 14 خرداد ماه در سی و یکمین سالروز رحلت امام خمینی از شبکه یک سیما پخش می شود.

برنامه گفت وگو محور «بنیانگذار» در 6 قسمت 60 دقیقه ای از امشب 11 خرداد هر شب ساعت 23:15 پخش می شود.

مستند «حضور» با موضوع وفا، عشق و ایثار مردم نسبت به انقلاب و حضرت امام (ره) و چگونگی تشکیل و فعالیت های موسسه تنظیم و نشر آثار امام از دیگر تدارکات شبکه یک به مناسبت 14 خرداد است. این مستند روز چهارشنبه ساعت 15 : 8 دقیقه صبح به مدت 40 دقیقه پخش می شود.

ویژه برنامه «گفتمان» با تهیه کنندگی هومن نیری، و موضوع گفتمان استکبار ستیزی و مقاومت در اندیشه امام نیز به مدت 20 دقیقه و ساعت 30 : 13 دقیقه روز 14 خرداد پخش می شود.

برنامه «سراج» با تهیه کنندگی حسین سبطی، هم که درباره انتخاب حضرت آیت الله خامنه ای توسط مجلس خبرگان، به رهبری انقلاب اسلامی است، ساعت 17:20 دقیقه 14 خرداد پخش می شود.

 

*** «جانب عشق» در قاب دو

مستند «روح‌الله» با محوریت روند شکل‌گیری قیام امام و مبارزات ایشان تا زمان ارتحال در گروه سیاسی شبکه دو و به تهیه‌کنندگی محسن یحیایی تهیه شده که چهارشنبه 14 خرداد ساعت 21:00 پخش خواهد شد. مستند «انقلاب سفید» نیز با تمرکز بر بازخوانی زمینه‌های شکل‌گیری قیام 15 خرداد پنجشنبه ساعت 21:00 به تهیه‌کنندگی محسن یحیایی روانه آنتن می‌شود.

«جانب عشق» عنوان ویژه برنامه ای به مناسبت ارتحال امام (ره) و قیام پانزده خرداد است که به شناخت میراث انقلابی به جای مانده از امام خمینی (ره) و آینده انقلاب اسلامی می پردازد. این ویژه برنامه به تهیه کنندگی مجید احسانی نیک از سه‌شنبه تا پنجشنبه (13 تا 15 خرداد) ساعت 18:30 از شبکه دو سیما پخش می شود و 14 خرداد به صورت ویژه‌ای بعد از گفت‌وگوی خبری نیز روانه آنتن می‌شود.  

مستند «رحلت امام خمینی (ره)» ساعت 13:20 چهارشنبه 14 خرداد و مدافع حرم ساعت 14:00 روانه آنتن خواهد شد. پنجشنبه 15 خرداد نیز مستند « 15 خرداد» و «کمک مومنانه» ساعت 13:30 و 14:00 پخش می‌شود.

 

*** بررسی ابعاد سیره عملی امام خمینی (ره) در شبکه سه

برنامه «سمت خدا» با اجرای نجم الدین شریعتی و کارشناسی حجت الاسلام پناهیان در این ایام ساعت 13:30 به بررسی ابعاد سیره عملی امام خمینی (ره) می پردازد.

 

*** عدالت در اندیشه امام خمینی (ره) به روایت «مصیر» شبکه چهار

ویژه برنامه «مصیر» به مناسبت سی و یکمین سالگرد رحلت امام خمینی (ره)، چهارشنبه 14 خرداد، ساعت 21 از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

موضوع ویژه برنامه «مصیر» در سالروز رحلت امام خمینی (ره)، «عدالت در اندیشه امام خمینی (ره)» است. به همین بهانه دکتر عماد افروغ، پژوهشگر، نویسنده و استاد دانشگاه در خصوص جایگاه عدالت در اندیشه امام خمینی، فاصله عدالت در جامعه امروز با آرمان‌های امام و انقلاب اسلامی و همچنین جایگاه و حقوق مردم و مستضعفان در حکومت اسلامی با مصیر به گفت و گو می‌نشیند.

برنامه «مصیر»، پیش‌تر به بررسی ابعاد اندیشه و عمل متفکران مسلمانی چون؛ امام موسی صدر، شهید بهشتی، شهید مطهری، آیت الله مصباح یزدی و...پرداخته است. در این ویژه برنامه اندیشه امام خمینی (ره) خواهد پرداخت.

«مصیر» به تهیه کنندگی کاوه امیری جاوید، پژوهشگری هدی محمدی و اجرای محمد مهدی ابراهیمی نصر در گروه اجتماعی شبکه چهار سیما تولید می‌شود.

 

*** «چهل ستون» شبکه پنج به مناسبت سالگرد رحلت رهبر کبیر انقلاب

برنامه‌ «چهل ستون» به مناسبت فرا رسیدن ایام ارتحال امام خمینی (ره) از امشب به مدت به مدت 5 شب ساعت ۲۲ از شبکه پنج سیما بر روی آنتن می‌رود. این برنامه با محوریت معرفی و بازخوانی اصول امام راحل از شبکه پنج سیما پخش می شود.

مستند دو قسمتی «میراث امام»، کاری از گروه سیاسی شبکه پنج سیما، به مناسبت سالروز ارتحال امام خمینی (ره)، در روزهای 14 و 15 پخش می شود. این مستند با محورهای “ایثار و جهاد” و “ما می توانیم” در اندیشه امام خمینی، تولید شده است.

«میراث امام» از زبان یک راوی روایت می شود؛ یک دانشجو، که در مسیر پژوهش های دانشگاهی، دو مقوله ایثار و خودباوری ملی در مکتب امام را بررسی می کند.

مستند «میراث امام» کاری از گروه سیاسی شبکه پنج سیما، به تهیه کنندگی مصطفی مژدهی فر و نویسندگی فاطمه رهنما است. عنوان این مستند به دستاوردهایی اشاره دارد که با پیروی از مکتب امام برای جامعه ایران اسلامی به جا مانده است.

گروه خانواده و کودک شبکه پنج سیما به مناسبت ارتحال امام خمینی ( ره ) دو مستند «ملاقات بر مدار بسته» و «قاب های ماندگار دو» را برای مخاطبان در نظر گرفته اند.

مستند «ملاقات بر مدار بسته» به کارگردانی امیر حسین خلیل زاده، مهدی جوزایی و تهیه کنندگی مهدی مطهر در این ایام پخش می شود. این مستند تصاویر امام که چند روز قبل از ارتحالشان در بیمارستان بستری بودند و دوربین مدار بسته ای دائما ایشان را نظاره می کرد را نشان می دهد. تصاویر این دوربین لحظات خاصی را رقم زده است.

 مستند «قاب های ماندگار دو» به کارگردانی و تهیه کنندگی حسین همایونفر نیز در این ایام پخش می شود.  این مستند با موضوع تشییع جنازه و ارتحال امام خمینی (ره) است و مخاطبان در این مستند شاهد گفتگو با عکاسی است که به بررسی چگونگی ثبت عکس تاریخی از مراسم تشیع جنازه حضرت امام خمینی می پردازد.

برنامه «رنگین کمان» و ویژه برنامه «به خانه بر می گردیم» روز جمعه نیز معطوف به این مناسبت خواهد بود.

برنامه «عطر عاشقی» کاری از گروه معارف شبکه پنج سیما روز جمعه  16 خردادماه با موضوع قیام 15 خرداد ورامین خواهد بود. حجت الاسلام محمودی رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران کارشناس برنامه و حاج محسن طاهری مداح و قرائت زیارت آل یاسین را بر عهده دارد. همچنین در این برنامه با یکی از شاهدان حادثه سال 42 گفتگو شده است. این برنامه در مسجد جامع، ‌مسجد صاحب الزمان (عج) و یادمان شهدای ورامین ضبط شده است.

مستندهای «خورشید عالم تاب» و «سید ذالفقار» به همت واحد تامین برنامه شبکه پنج سیما نیز در روزهای 14 و 15 خرداد ماه پخش می شود.

برنامه های «در شهر»، «یه روز تازه» و.... نیز در این هفته معطوف به مناسبت ارتحال امام خمینی (ره) خواهد بود.

 

*** پخش ویژه برنامه ارتحال امام خمینی (ره) از شبکه قرآن و معارف سیما

همزمان با سی و یکمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)، شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه‌ رحلت امام خمینی(ره)را به صورت زنده به روی آنتن خواهد برد.

ویژه برنامه ارتحال حضرت امام خمینی(ره) ، با پرداختن به موضوع شخصیت حضرت امام خمینی (ره) و حضور کارشناسان و مهمانان مختلف جهت تبیین و آگاهی بخشی متناسب در برنامه زنده دعوت به عمل آمده است.

این ویژه برنامه روز 14 خردادماه از ساعت 11 الی 13 به صورت زنده از حرم مطهر امام خمینی(ره) به روی آنتن می رود، همچنین برنامه «مصباح» در شب ارتحال مراسم سخنرانی و دعا از حرم مطهر را از ساعت 22 الی 24 به صورت زنده پخش می کند.

 

*** سوگ امام راحل (ره) و پاسداشت قیام 15 خرداد در جام جم

شبکه جهانی جام جم در روزهای 14 و 15 خرداد ماه، با ویژه برنامه های صبحگاهی و شامگاهی خود  به تشریح ابعاد گوناگون این روزها در تاریخ ایران می پردازد.

برنامه های «روز خوش» و «جمع ایرانی» در سالگرد رحلت امام خمینی (ره) و قیام 15 خرداد به طور ویژه به این روزها پرداخته و با دعوت از کارشناسان و محققان اهل فن سعی در تشریح و بیان آثار این وقایع در تاریخ ایران برای مخاطبان شبکه جهانی جام جم دارد.

«جمع ایرانی» ساعت 22:30 و «روز خوش» ساعت 9 به وقت تهران از جام جم پخش می شود.

 

*** شبکه مستند از «روزگار خمینی (ره)» می گوید

مجموعه مستند تاریخی «روزگار خمینی (ره)»  به تهیه کنندگی و کارگردانی هادی نعمت اللهی در ده قسمت ۴۰ دقیقه ای تهیه و تولید شده است.

این مجموعه مستند با محوریت زندگی روح الله خمینی (ره) تولید شده، اما پرداختن به ابعاد شخصی زندگی بنیانگذار کبیر انقلاب، تنها بخش کوچکی از این مستند است و در واقع زندگی ایشان بیشتر بهانه ای برای پرداختن به دیگر موضوعات و اتفاقات سیاسی و اجتماعی است که در طول آن برهه از تاریخ معاصر کشور اتفاق افتاده اند.

پخش این مجموعه از سه شنبه 6 خرداد ساعت 19:30 در شبکه مستند اغاز شده و تا 15 خرداد ادامه خواهد داشت.

«روایت رهبری» به کارگردانی مهدی نقویان هم با همکاری موسسه پژوهشی - فرهنگی انقلاب اسلامی در سه قسمت حدود ۵۰ دقیقه‌ای ساخته‌ شده است و با استفاده از تصاویر آرشیوی بکر و دیده نشده‌ای، ماجرای انتخاب آیت‌الله خامنه‌ای به‌ عنوان رهبر انقلاب را روایت می‌کند.

این مستند از تصاویر آرشیوی دیده نشده‌ای از اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۴ خرداد ۶۸ و مباحثات صورت گرفته در این اجلاس، برای نخستین‌بار رونمایی می‌کند و اسناد اجلاسیه فوق‌العاده مجلس خبرگان در ۱۵ مرداد سال ۶۸ نیز برای نخستین بار از تلویزیون پخش می‌شوند.

استعفای آیت‌الله منتظری، چگونگی پذیرفتن این استعفا توسط امام خمینی (ره) و بررسی آن در اجلاس مجلس خبرگان، اصل ولایت‌فقیه و چگونگی ورود آن به قانون اساسی، ارتباط آیت‌الله خامنه‌ای با امام خمینی (ره) و انقلاب و دلایل انتخاب ایشان برای رهبری و... از جمله مباحثی است که در این مستند به آنها پرداخته ‌شده است.

«روایت رهبری» با نگاهی تبیینی و دقیق به وقایع این برهه از زمان پرداخته است، 13، 14 و 15 خرداد از ساعت 22 از شبکه مستند پخش می‌شود و تکرار آن روز بعد ساعت 10 خواهد بود.

 

*** «چهل تیکه» نسیم در سالگرد ارتحال امام خمینی (ره)

شبکه نسیم با برنامه های «چهل تیکه» ساعت۲۱؛ «نبرد ربات ها» ساعت ۲۲؛ «هزارداستان» ساعت ۲۳؛ «نمای نزدیک» ساعت۱۹ و «نمای خارجی» در ساعت۲۰ همراه مخاطبان خود در این ایام خواهد بود.

گفتنی است برنامه «چهل تیکه» با حضور محمد رضا طالقانی و محمد کاسبی روی آنتن می رود.

 

*** روزهای غمگین خرداد با تلویزیون سلامت

همزمان با غمگین ترین روزهای خرداد تلویزیون سلامت مستندهای متعددی روی آنتن می برد.

پخش چهار مستند ویژه در مورد ارتحال ملکوتی امام خمینی(ره) و پخش چندین نماهنگ و موسیقی از جمله برنامه هایی است که تامین برنامه شبکه  برای 14 و 15 خرداد تدارک دیده است.

«پونز» مستندی به کارگردانی پدرام بهرامی است و در آن روایتی از زندگی امام خمینی (ره) از دوران حضور ایشان در حوزه علمیه قم تا فعالیت های سیاسی ومخالفت با شاه و تبعید به ترکیه، عراق و فرانسه را به نمایش در می آورد.  همچنین این مستند دوران پیروزی انقلاب و نقش آن بزرگوار در رهبری انقلاب را به تصویر می کشد و در پایان به ارتحال ملکوتی بنیان گذار جمهوری اسلامی و سوگواری مردم اشاره دارد.

«ملاقات در مدار بسته» مستند دیگری است که در آن از زبان شخص مانیتورینگ، فعالیت ها و ملاقات افراد با ایشان روایت می شود. در این مستند تصاویری جالب از زمان حضور امام (ره) در بیمارستان تا زمان رحلت ایشان مشاهده می شود.

علی کاوه در «مستند کوتاه انقلاب» از خاطرات عکاسی خود در بیت امام (ره) می گوید. وی عکس های زیادی از بنیان گذار جمهوری اسلامی گرفته، به خصوص خاطره عکاسی او از امام برای تصویر روی شناسنامه ایشان بسیار شنیدنی است.

هم خوانی فرزندان شهدای نیروی انتظامی (ویژه ارتحال حضرت امام) به همراه تصاویری از مرقد امام خمینی (ره) و پخش بخش هایی از سخنرانی های مقام معظم رهبری در مورد امام (ره) از دیگر برنامه هایی است که برای این روزها تدارک دیده شده است.

 

*** «برای تاریخ» روی آنتن افق

مجموعه مستند «برای تاریخ» با موضوع تاریخ شفاهی ایران روی آنتن شبکه افق می‌رود، در نخستین قسمت این مستند که یکشنبه 11 خردادماه ساعت 21 پخش شده، به تاریخچه شکل‌گیری بسیج در ایران و نقش امام خمینی (ره) در این زمینه اشاره شده است.

«آقا رضای خودمون» عنوان مستندی دو قسمتی است که طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه این هفته ساعت 21 روی آنتن می‌رود. این مستند به ناگفته‌هایی از زندگی امام خمینی(ره) از زبان محافظ شخصی ایران می‌پردازد.

مستند دیگری که در ارتباط با 14 خردادماه روی آنتن شبکه افق می‌رود، «تشییع بزرگ» نام دارد که به خاطرات خلبان بالگرد حامل پیکر مطهر امام خمینی (ره) اختصاص دارد. همچنین تصاویری کمتر دیده شده از تشییع بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی توسط مردم ایران در این مستند به نمایش گذاشته می‌شود.

«خاطرات روزهای داغ» و «یکه سوار» عناوین دیگر مستندهایی هستند که این هفته از شبکه افق پخش خواهند شد.

«خاطرات روزهای داغ» مستندی در مورد حوادث روزهای انقلاب و زندگی در خانه امام خمینی(ره) به روایت یکی از خادمان بیت ایشان است و «یکه سوار» هم زندگی حاج مهدی عراقی را در گفت‌وگو با چهره‌های شاخص انقلابی روایت می‌کند.

همچنین قسمتی از مجموعه مستند «قصه‌های انقلاب» در ارتباط با قیام 15 خرداد سال 1342، پنجشنبه 15 خرداد ساعت 18:30 روی آنتن شبکه افق می‌رود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

امشب ساعت ۱۹ اعلام نتایج شرکت‌کنندگان «عصر جدید» صورت می گیرد.

متخصص طب ایرانی امروز در برنامه «به‌ خانه برمی‌گیردیم» راه‌کارهایی را برای پیشگیری از کرونا ارائه می‌دهد.

در هفتمین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های سه، چهار، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» در نهمین سفر خود بعد از شهر های تبریز ، کرمان ، ایلام ، خراسان رضوی، مرکزی، همدان ، خراسان جنوبی، اردبیل به شهرستان کاشان رفته است. 

فیلمبرداری «سلمان فارسی» بزرگ ترین سریال تلویزیونی ایران،امروز همزمان با عید سعید قربان در شاهرود از سر گرفته می شود.

برنامه «تهران ۲۰» امشب به بررسی موضوع تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری (با توجه به شیوع ابتلای بیماری کرونا ویروس) می پردازد و آن را از منظر موافقان و مخالفان مورد بحث و تحلیل قرار می دهد. 

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه و شنبه 16، 17 و 18 مرداد ماه که با مناسبت های عید سعید غدیر خم و روز خبرنگار همراه است، بیش از 60 فیلم سینمایی روی آنتن شبکه های سیما می رود.

«شاهرگ» سریالی در قالب یک درام پرماجرا و دلهره آور است که بخشی از تاریخ معاصر ایران را به تصویر کشیده است. این سریال با محوریت بمب گذاری های منافقین در سال 1360 و همچنین افشاگری درباره ترورهای درون گروهی این گروهک روی آنتن سیما رفته است.

به دنبال حادثه برای عوامل و دست اندرکاران برنامه «درشهر» در روستای فشافویه ، مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه 5 سیما ، با تشریح جزئیات حمله به این گروه و تحت پیگرد قراردادن عامل آن خبر داد.

جشن بزرگ عید سعید غدیر خم در شبکه های سیما با پخش ویژه برنامه های متنوعی همراه است.

داور مسابقه کارآفرینی و تلویزیونی «میدون»، برای یکی از شرکت کننده های این مسابقه هدیه ای 260 میلیونی در نظر گرفت.

دکتر مرتضی میرباقری معاون سیما در پیامی درگذشت ماهچره خلیلی بازیگر سریال های تلویزیونی چون «مختارنامه»، «مرضیه»، «کلاه پهلوی» و ... را تسلیت گفت.

برنامه «چراغانی» به مناسبت عید غدیر ویژه برنامه "غدیر" را از امشب به روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

شبکه مستند امروز یکشنبه 12 مرداد با پخش مستند «سینایی یک مورد ویژه» یاد خسرو سینایی کارگردان، فیلم‌نامه‌نویس و مستندساز سینمای ایران را گرامی می‌دارد.

مدیر کل مسابقات ملی و بین المللی مهارت کشور گفت: مسابقات ملی مهارت با توجه به بیماری کرونا ،امسال به صورت غیر متمرکز،در 14استان در سطح کشور برگزار می شود.

 

نظرسنجی مرکز تحقیقات در نیمه دوم خرداد نشان می‌دهد ۸۶٫۳ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته، مجموعه «سرباز» شبکه «سه» توانسته بیش از ۲۰ درصد مخاطب به خود جذب کند.

رییس مرکز پویانمایی صبا در بازدید از روند تولید انیمیشن در موسسه حور، چشم انداز تولید آثار پویانمایی را مثبت و امیدبخش ارزیابی کرد.

مقداد مومن نژاد، تهیه کننده «شوتبال» گفت: سری قبل ۵۸ قسمت بود، اما سری جدید در دو فصل ساخته می‌شود و طرح برنامه کاملا تغییر کرده است.

در اولین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های چهار، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

شبکه امید با سابقه تولید بیش از 180 هزار دقیقه برنامه برای نوجوانان، تدارک ویژه ای برای کنداکتور تابستانی خود کرده است.

شبکه های تخصصی سیما برنامه های مختلف خود را برای فصل تابستان را معرفی کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای از محمدرضا جعفری جلوه؛ مدیر شبکه دو سیما به دلیل اقدامات ویژه در حوزه برنامه‌سازی و توجه این شبکه به امر اطلاع‌رسانی و ارتقای آگاهی عمومی جامعه در حوزه بهداشت ودرمان در ایام  همه‌گیری ویروس کرونا تجلیل کرد.

شبکه های سیما برنامه های مختلف خود را برای فصل تابستان معرفی کردند.

سریال های جدید «دخترم نرگس»، «شاهرگ» و «آخر خط» و مجموعه نمایشی تامینی «ساخت ایران 1» و «افسانه هزار پایان» در شب های تابستان از شبکه های یک، دو، سه، پنج و نسیم روی آنتن می رود.

محمد احسانی، مدیر شبکه نمایش، نسیم و تماشا در محل ضبط برنامه های تابستانی شبکه نسیم حاضر شده و از نزدیک در جریان تولید و آماده سازی این برنامه ها قرار گرفت.

 

اولین قسمت از مستند مسابقه «فوت آخر» امروز دوشنبه 20 مردادماه روی آنتن شبکه امید می رود.

جدول شماره ١۶٢ مدرسه تابستانه تلویزیون اعلام شد.

«آسمان باستانی» عنوان مستندی است که در سه قسمت در قالب مجموعه ی چهارسوی علم از شبکه چهار سیما پخش می شود.

برنامه تلویزیونی «مصیر» که بررسی اندیشه متفکران انقلاب اسلامی را موضوع گفت‌وگوهای علمی و شخصیت‌ محور خود قرار داده است به اندیشه و سیره شهیده بنت الهدی صدر می‌پردازد.

برنامه «رویش» شبکه هفت سیما، امروز به موضوع بررسی افزایش تولید برنج می پردازد.

نهمین قسمت فصل هفتم «چرخ» ساعت 19 امروز، یکشنبه 19 مرداد 99، با بررسی مهم‌ترین خبرهای دنیاهای علم و فناوری روی آنتن شبکه‌ی چهار می‌رود.

برنامه «روز خوش» دوشنبه 20مرداد ماه با آیتم های روانشناسی، تهرانگردی، آموزش آشپزی و معرفی کتاب مهمان مخاطبان شبکه جام جم خواهد بود.

در ایام عید غدیر برنامه دستپخت ، میزبان سه خانواده بزرگ گل فروشان است. 

برنامه «شب فیروزه ای» در دهمین سفر خود بعد از شهر های تبریز ، کرمان ، ایلام ، خراسان رضوی، مرکزی، همدان ، خراسان جنوبی، اردبیل ، کاشان به استان کردستان رفته است. 

نخسیتن قسمت از برنامه «پیش فنگ» امروز یکشنبه 19 مرداد روی آنتن شبکه امید می رود.

چهارکارآفرین موفق با حضور در برنامه جشنواره کارآفرینی سیما،از داستان کار و موفقیت شان می گویند.

جدول شماره ١۶١ مدرسه تابستانه تلویزیون اعلام شد.

در نهمین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های سه، چهار، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

مرکز سیمافیلم در پی درگذشت هنرمند فقید ماه‌چهره خلیلی پیام تسلیتی صادر کرد.

قسمت هفتم مسابقه تلویزیونی میدون، با راهیابی یک کسب و کار ویژه به مرحله بعدی این رقابت کارآفرینی همراه بود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد