امروز جمعه  22 فروردين 1399
تعداد بازدید : 264 - تاریخ خبر : 1398/12/05 - 14:23
نادر طالب‌زاده
مصاحبه کارشناسان مطرح غربی با رسانه ملی خشم آمریکایی‌ها را برانگیخته است

نادر طالب‌زاده در برنامه «بازگشت» شبکه افق گفت: مصاحبه کارشناسان مطرح آمریکایی با رسانه ملی، دولت ایالات متحده را خشمگین کرده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ دومین قسمت برنامه تلویزیونی «بازگشت» با حضور نادر طالب‌زاده مستندساز و کارشناس مسائل بین‌المللی، دوشنبه شب روی آنتن شبکه افق رفت.
وی در این برنامه و در گفت‌وگو با علیرضا پورمسعود مجری «بازگشت» اظهار کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، اندیشکده‌های گوناگونی در آمریکا و دیگر کشورهای غربی به وجود آمدند زیرا آنها پیش‌بینی کرده بودند که در دوره آخرالزمان، در سرزمین فارس تحولات بنیادین رخ می‌دهد به همین دلیل آماده چنین پدیده‌ای بودند.
وی افزود: تعیین روز جهانی قدس توسط امام راحل و شمارش معکوس برای پایان رژیم صهیونیستی، یک نوع اعلام عمومی برای این مسئله بود که انقلاب اسلامی یک پدیده محدود در گستره جغرافیایی ایران نبوده و تحولی جهانی است.
این کارشناس مسائل بین‌الملل با بیان اینکه انقلاب، ایران و اسلام را به معادلات جهانی آورد عنوان کرد: در شرایط کنونی و در عرصه رسانه‌ای، باید از آدم‌های غربی برای اثبات حقانیت خود استفاده کنیم.
وی ادامه داد: مردم در غرب و در قلب آمریکا بیدار شده‌اند، به خصوص بعد از حادثه 11 سپتامبر که همه عقلا دریافته‌اند فریبی بیش نبوده هر چند دولت ایالات متحده حاضر نیست حقایق را افشا کند یا حتی اجازه تحقیق در این زمینه بدهد.
طالب‌زاده گفت: دلایل و نشانه‌های آشکاری بر صحنه‌سازی در این حادثه وجود دارد و برخی اندیشمندان و محققان آمریکایی در تلاش برای پیدا کردن سرنخ‌هایی در این زمینه هستند.
این مستندساز به تلاش رسانه‌ای غرب برای ضربه به انقلاب اسلامی اشاره و خاطرنشان کرد: اعتقاد دارم باید از آدم‌های غربی برای مقابله رسانه‌ای استفاده کنیم؛ مردم و اندیشمندان در غرب بیدار شده‌اند و آماده پذیرش و بیان حقیقت هستند زیرا آنها می‌دانند در آمریکا چه می‌گذرد البته این کار دولتمردان ایالات متحده را عصبانی می‌کند.
وی افزود: یک نفر از کارشناسانی که ما در رسانه ملی با آنها گفت‌وگو کرده‌ایم، حاضر نیستند با شبکه‌هایی همچون BBC و ایران اینترنشنال یا صدای آمریکا مصاحبه کنند زیرا مجموعه این شبکه‌ها را دروغگو می‌دانند.
طالب‌زاده با بیان اینکه برخی از کارشناسان آمریکایی که با صدا و سیمای جمهوری اسلامی پیرامون این مسائل گفت‌وگو کرده‌‌اند جزو افسران عالی رتبه اطلاعاتی و نظامی این کشور بوده‌اند گفت: انقلاب اسلامی با رهبری یک انسان ولایی موجب تحولی روحی در همه اندیشمندان و آزادی‌خواهان جهان شده و این کارشناسان هم از همین دست افراد هستند.
وی ادامه داد: یکی از مهمترین میان‌برهای ما، ارتباط با افراد است و لزومی هم ندارد که کنفرانس‌هایمان با حضور کارشناسانی در این سطح، حتما در ایران برگزار شوند بلکه می‌توانیم از ظرفیت دیگر کشورها استفاده کنیم.
طالب‌زاده با بیان اینکه اینگونه برنامه‌ها می‌تواند موجب ضربه یا آگاهی‌بخشی برای مزدوران و فریب‌خوردگان داخلی شود خاطرنشان کرد: کارشناسان غربی که در برنامه‌های مربوط به شهادت سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی با ما گفت‌وگو می‌کردند، ابتدا تسلیت می‌گفتند، اینها افسران ضد اطلاعاتی آمریکایی هستند نه اشخاص ایرانی، و نشان می‌دهد که آنها حقیقت را می‌دانند و دریافته‌اند چه کسی با داعش می‌جنگد.
این مستندساز با اشاره به لزوم بحث گفتمانی و آخرالزمانی پیرامون انقلاب اسلامی، دفاع مقدس و شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی گفت: انقلاب اسلامی هیئت آخرالزمانی دارد ولی باید به مسئله نفوذ هم توجه داشته باشیم، شبهاتی که در همین روزهای مربوط به تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی منتشر شد، دشمنان می‌خواهند کام مردم ایران را تلخ کنند به خصوص بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه عین الاسد که انتقامی سخت بود.
وی به ایام‌الله اشاره و تصریح کرد: دشمنان همواره سعی می‌کنند با ایجاد شبهه و ترویج ناامیدی، شیرینی را به کام مردم انقلابی ایران تلخ کنند؛ البته برخی افراد در همان غرب هم متوجه واقعی می‌شوند چه اینکه می‌بینیم بازیگری مانند رابرت دنیرو هم عکس تشییع پیکر شهید سلیمانی را در اهواز در صفحه خود قرار می‌دهد و می‌پرسد برای کدام ژنرال آمریکایی چنین اتفاقی افتاده است؟
طالب‌زاده با بیان اینکه آمریکا وارد جنگ‌هایی شده که موجب سرافکندگی مردمش است گفت: نبرد ویتنام جنگی بود که هیچ سرباز و ژنرال آمریکایی خاطره خوبی از آن ندارد البته از دهه 80 برای نخستین بار نقد این جنگ با فیلم‌های استنلی کوبریک و الیور استون در هالیوود رقم خورد البته بعد از آن کسی وارد این حیطه نشد، از استون پرسیدم چرا این روند ادامه پیدا نکرد، گفت چون کسی بودجه‌ای برای این کار اختصاص نمی‌دهد.
این کارشناس مسائل بین‌الملل افزود: شهادت سردار سلیمانی موجب شد خواسته عمومی برای خروج آمریکا از عراق حتی در پارلمان این کشور قوت بگیرد، این جو آخرالزمانی حاصل از انقلاب اسلامی در منطقه تقویت شده و هر چه جلوتر می‌رویم شرایط حساس‌تر هم می‌شود البته بعد از شهادت حاج قاسم، شاهد سرعت گرفتن مسائل هستیم.
وی با بیان اینکه حمله به کنیسه‌های یهودی‌ها در آمریکا بیشتر شده است گفت: این امر موجب شد در اسرائیل جلسه اضطراری تشکیل دهند، همه این مسائل به سمتی پیش می‌رود که شمارش معکوس برای نابودی اسرائیل آغاز شود.
طالب‌زاده خاطرنشان کرد: عده‌ای معتقدند آمریکا دچار فروپاشی نمی‌شود ولی به این افراد باید گفت بهتر است کتاب‌هایی که راجع به همین مسئله از 20 سال پیش نوشته شده را بخوانید.
این مستندساز با اشاره به کمپانی‌های خبری فراوان صهیونیستی در سطح جهان برای خبرپراکنی و همچنین جلوگیری از درج اخبار صحیح گفت: اخیرا سریالی توسط نت فلیکس ساخته شده که تمام نمادهای آخرالزمانی را دارد و به مسائلی همچون قدس و بازگشت مسیح می‌پردازد، این در حالی است که سینما و تلویزیون ما هنوز کاری جدی در این حوزه انجام نداده است.
وی با بیان اینکه فیلم‌های شاخص سینمای ایران هم ارتباطی به ایدئولوژی اسلامی و آخرالزمان نداشته‌اند خاطرنشان کرد: در هالیوود و شبکه‌های تلویزیونی آمریکایی، از بازیگران عرب‌زبان و فارس‌زبان استفاده می‌شود تا بتوانند مفاهیم مورد نظر خود را به خوبی به مخاطبان القا کنند، بازگشت مسیح یا دجال را به تصویر می‌کشند و مخاطب را در تعلیق نگاه می‌دارند.
طالب‌زاده ادامه داد: غربی‌ها با اینگونه فیلم‌ها در حال تست کردن مردم هستند، اینکه ببینند جوامع مختلف در مقابل بازگشت مسیح چه واکنشی خواهند داشت؛ امیدوارم شهادت حاج قاسم سلیمانی هنرمندان و سینماگران ما را وا دارد به مسائل آخرالزمانی توجه بیشتری داشته باشند و به ساخت فیلم‌هایی با این مضمون بپردازند.
وی افزود: در واقع جنگ شناختی و ادراکی توسط غربی‌ها شروع شده و آنها می‌خواهند مفاهیم و اهداف مد نظر خودشان را در بین جوامع مختلف ترویج کنند.


انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

شبکه های رسانه ملی در شب میلاد مهدی موعود(عج) با سردادن ندای یا صاحب الزمان الغوث و الامان با پخش همزمان دعای فرج(الهی عظم البلاء)راس ساعت ٢١ و مراسم احیای نیمه شعبان را تقدیم عاشقان و منتظران می کنند.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

معاون سیمای رسانه ملی تاکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از نود درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

در روز جمعه ۲۲ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

مسابقه هیجان انگیز «برخط شو-شهربازی» به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی و کارگردانی امیراصانلو بازی «اسم فامیل» نوستالژی دهه شصتی‌ها را با تکنولوژی نسل جدید تلفیق کرده است.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

با تکمیل مراحل پس تولید سریال نون خ ۲ ، این سریال طنز از جمعه ۲۲ هرشب ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن شبکه یک می رود . 

در روز جمعه ۲۲ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

جدول شماره ۴۱مدرسه تلویزیونی روز پنج شنبه ۲۱ فروردین اعلام شد.

امشب ساعت ٢١ شبکه های سیما، یک همدلی بزرگ را ثبت کردند.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

ویژه برنامه «سلام» به مناسبت نیمه شعبان، امشب بیستم فروردین از شبکه افق پخش می‌شود.

 بیست و هفتمین مراسم سالگرد شهید آوینی شهید اهل‌قلم ، امسال از قاب تلویزیون و با عنوان «میراث مرتضی» برگزار می شود.

مستند «عشق یعنی ... » به مناسبت سالگرد شهادت شهید علی صیاد شیرازی امروز چهارشنبه 20 فروردین ماه ساعت 22:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود. 

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در برنامه «عصر» شبکه افق گفت: احتمال طبیعی بودن ویروس کووید19 کم و دست‌ساز بودنش توسط بشر بالاست، زیرا این احتمال با نوع کارکرد این ویروس که مردم را از عرصه دنیای حقیقی به عرصه دنیای مجازی سوق می‌دهد قوی‌تر می‌شود.

مجموعه مستند «دریبل» با موضوع افشای پشت پرده‌های فوتبال و رابطه سیاست، جامعه و اقتصاد در فوتبال از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت.

مجموعه برنامه تلویزیونی «میراث مرتضی» با محوریت برنامه روایت فتح و به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، از شبکه افق پخش خواهد شد.

فاطمه زمان، دکتر کتایون برجیس و سمیه سادات موسوی ، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) در خانه مهر همراه شما هستند .

بحران‌های آخرالزمانی و نیاز به ظهور منجی موعود سوژه «راز» شبکه چهار شد.

وجیح اله چشمه سری و مریم فرضی، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) ، میهمانان روز خوش می باشند .

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد