امروز جمعه  22 فروردين 1399
تعداد بازدید : 273 - تاریخ خبر : 1398/11/21 - 15:03
انتخاب چهره مردمی سال تلاشی برای افزایش مشارکت ملی و تحکیم روابط بین آحاد ملت

در جلسه امروز شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 ضمن لزوم ترویج ارزش های انسانی، اخلاقی و اسلامی سازمان های دولتی و دیگر نهادها برای مشارکت در معرفی چهره های مردمی اعلام آمادگی کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ در این جلسه بر تشکیل کارگروه رسانه‌ای به منظور آسیب شناسی و ارائه راهکار و همچنین تداوم شناساندن چهره های مردمی به جامعه تاکید شد.

 

مشارکت هفت میلیون در این برنامه نشان دهنده موفقیت این برنامه است

حجت الاسلام سید محمدحسن ابوترابی‌فرد امام جمعه موقت تهران ضمن تشکر از رسانه ملی برای اهتمام چنین طرحی گفت: قبل از هر چیز لازم می دانم از رسانه ملی و شبکه یک سیما بابت انتخاب چهره مردمی  تشکر کنم؛ ما باید ارزش های انسانی، اخلاقی، اسلامی و رفتارهای برآمده از سطح عالی نوع دوستی و آرمان های والایی را که مورد توجه ملت است، برجسته و در معرض نگاه مردم قرار دهیم.

وی با اشاره به مشارکت هفت میلیون نفر در انتخاب چهره مردمی سال 97 ادامه داد: این حجم از مشارکت نشان دهنده تاثیر گذاری فرهنگی، اجتماعی و سیاسی است، تمامی دوستانی که در این نشست حضور داشتند تاکیدشان این نکته مهم بود که این سرمایه ارزشمندی را که به دست آماده باید در آینده نیز حفظ و استمرار بخشیم.

امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: کار گروهی باید تشکیل شود و برنامه سال گذشته را مورد بررسی قرار دهند و با نگاه عالمانه و موشکافانه یک مدل و برنامه را برای سال جاری پیشنهاد دهند، امیدوارم این کار آغازی برای برجسته سازی و معرفی شخصیت های منتخب برای نهادینه کردن ارزش های اخلاقی در جامعه ما باشد.

حجت الاسلام ابوترابی فرد ادامه داد: طبق کلام حضرت علی (ع) که فرموده اند: «صلاحٌ ذاتِ البَینِ اَفضَلُ مِن عامَّةِ الصَّلاةِ و الصّیامِ. فضیلت اصلاح ذات البین مردم ـ دل ها را به هم نزدیک کردن و ذهنها را نسبت به هم خوشبین نمودن ـ از هر نماز و روزه‌ای بیشتر است)  آیا می شود جمله ای از این بلندتر و دل نشین تر بیان کرد، ائمه ما با این نگاه حرکت می کنند؛ ما با تمامی کاستی ها و ضعف های موجود شاهد سطح بالایی از کارایی را داریم انشالله با تمرکز بر کارهای مثبتی که انجام شده قدم های خوبی را برداریم.

 


چهره های مردمی باید در جامعه تکثیر شوند

سردار اسکندر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر در مراسم شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 شبکه یک سیما گفت: نگاهمان برای اجرای این برنامه باید با هدف بهبود کار برای آینده باشد.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر تصریح کرد: انتخاب چهره مردمی سال باید برای تمام سال باشد و نباید این گونه باشد که با پایان این برنامه، منتخبان مردم به فراموشی سپرده شوند.

او ادامه داد: به نظرم روش مناسب این است که این چهره ها از طرق مختلف به مردم معرفی شوند تا هموطنان ببینند نوع دوستی و در جامعه جاری است.

سردار مومنی افزود: برای رسیدن به این هدف همکاری همه دستگاه ها و سازمان های دولتی نیاز است. باید امتیازهایی را برای این افراد قائل شویم. به طور نمونه با مسئولان دیدار کنند، از تریبون نماز جمعه ها و حضور در دیگر برنامه های رسانه بیشتر معرفی شوند و یا سالی چندبار چهره های مردمی به مجلس دعوت شوند و در آنجا از این عزیزان تجلیل شود و یا شرایطی را برای ادامه فعالیت های انسان دوستانه این عزیزان فراهم کنند.

سردار مومنی عنوان کرد: من پیشنهاد می دهم برنامه معرفی چهره مردمی سال فقط در شبکه یک نباشد بلکه همه شبکه های سیما به این ظرفیت بپردازند.

سردار اسکندر مومنی در پایان گفت: اختتامیه مراسم نباید پایان کار این دوستان باشد بلکه باید آنها بعنوان الگو در جامعه تکثیر شوند.

 

تمام توان رسانه ای وزارت ارشاد در اختیار برنامه چهره مردمی سال

محمد خدادی معاون مطبوعاتی وزارت ارشاد با اشاره به تحریم های امریکا که مردم ایران را هدف قرار داده است، گفت: آنها به این نتیجه رسیده اند که نمی توانند عملیات نظامی انجام دهند پس شدیدترین تحریم های قرن را در تمامی حوزه ها اعمال کردند و به خیالشان مردم ایران را خواستند تحقیر کنند.

معاون وزیر ارشاد اظهار داشت: ما اول سال گسترده ترین سیل در ایران را داشتیم که شاهد مشارکت بسیار بالای مردم بودیم و آخر سال هم شهادت حاج قاسم سلیمانی و تشییع باشکوه این شهید عزیز که یکی از بی سابقه ترین تشییع های مردمی بود که در کشور اتفاق افتاد.

وی با اشاره به قدرت و نقش مردم در حفظ انقلاب و ایران گفت: انتخاب چهره مردمی سال باید به واقع مردمی باشد پس باید تمامی جغرافیای ایران و لایه های اجتماعی را در بر بگیرد.

خدادی با اشاره به ضرورت تشکیل ستاد مردمی در رسانه تصریح کرد: این رویکرد نباید تبلیغی باشد بلکه باید تبیینی باشد و اقدامات ارزشمند چهره های منتخب مردمی را معرفی و ترویج کنیم.

وی در انتها با تاکید بر همیاری وزارت ارشاد با این برنامه افزود: وزارت ارشاد اسلامی قابلیت مشارکت در این برنامه دارد و تمامی توانه رسانه ای این وزارت خانه در اختیار این برنامه قرار می دهد.

 

بررسی زندگی نامه ۱۲۰۰ فرد برای انتخاب چهره مردمی سال

اوحدی دبیر شورای هماهنگی و سیاست گذاری انتخاب چهره مردمی سال ۹۸ با اشاره به مشارکت 7 میلیون نفر گفت: چهره مردمی سال 98، از بین 1200 نفر انتخاب می شود.

وی با بیان این که نقطه قوت هر طرح مردمی، میزان مشارکت مردم است افزود: خوشبختانه سال گذشته در نخستین سال اجرای طرح انتخاب چهره مردمی سال ۹۷، بیش از ۷ میلیون نفر در آن مشارکت کرده بودند.

اوحدی با اشاره به بررسی زندگی نامه ۱۲۰۰ نفر در دبیرخانه این شورا گفت: پس از بررسی زندگینامه‌های این ۱۲۰۰ نفر، در مرحله نخست ۴۰ چهره انتخاب شدند که با نظر کمیته داوری ۱۰ چهره از میان این گروه انتخاب خواهند شد.

وی اضافه کرد: از میان این ۱۰ چهره با رای مردم همانند سال گذشته، چهره مردمی سال انتخاب می‌شود و در هنگام سال تحویل از برنامه شبکه یک سیما معرفی خواهد شد.

دبیر شورای هماهنگی و سیاست گذاری انتخاب چهره مردمی سال ۹۸ تاکید کرد: تمام این افراد، چهره مردمی هستند که به مردم خدمت کرده اند.

اوحدی گفت: با تصویب شورای هماهنگی و سیاست گذاری انتخاب چهره مردمی سال ۹۸، کارگروه رسانه‌ای این شورا از امروز فعالیت خود را آغاز خواهد کرد و کارگروه دیگری نیز تشکیل شده است که به آسیب شناسی و ارائه پیشنهاد‌ها و اجرای این طرح خواهد پرداخت.

 

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

شبکه های رسانه ملی در شب میلاد مهدی موعود(عج) با سردادن ندای یا صاحب الزمان الغوث و الامان با پخش همزمان دعای فرج(الهی عظم البلاء)راس ساعت ٢١ و مراسم احیای نیمه شعبان را تقدیم عاشقان و منتظران می کنند.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

معاون سیمای رسانه ملی تاکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از نود درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

در روز جمعه ۲۲ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

مسابقه هیجان انگیز «برخط شو-شهربازی» به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی و کارگردانی امیراصانلو بازی «اسم فامیل» نوستالژی دهه شصتی‌ها را با تکنولوژی نسل جدید تلفیق کرده است.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

با تکمیل مراحل پس تولید سریال نون خ ۲ ، این سریال طنز از جمعه ۲۲ هرشب ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن شبکه یک می رود . 

در روز جمعه ۲۲ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

جدول شماره ۴۱مدرسه تلویزیونی روز پنج شنبه ۲۱ فروردین اعلام شد.

امشب ساعت ٢١ شبکه های سیما، یک همدلی بزرگ را ثبت کردند.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

ویژه برنامه «سلام» به مناسبت نیمه شعبان، امشب بیستم فروردین از شبکه افق پخش می‌شود.

 بیست و هفتمین مراسم سالگرد شهید آوینی شهید اهل‌قلم ، امسال از قاب تلویزیون و با عنوان «میراث مرتضی» برگزار می شود.

مستند «عشق یعنی ... » به مناسبت سالگرد شهادت شهید علی صیاد شیرازی امروز چهارشنبه 20 فروردین ماه ساعت 22:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود. 

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در برنامه «عصر» شبکه افق گفت: احتمال طبیعی بودن ویروس کووید19 کم و دست‌ساز بودنش توسط بشر بالاست، زیرا این احتمال با نوع کارکرد این ویروس که مردم را از عرصه دنیای حقیقی به عرصه دنیای مجازی سوق می‌دهد قوی‌تر می‌شود.

مجموعه مستند «دریبل» با موضوع افشای پشت پرده‌های فوتبال و رابطه سیاست، جامعه و اقتصاد در فوتبال از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت.

مجموعه برنامه تلویزیونی «میراث مرتضی» با محوریت برنامه روایت فتح و به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، از شبکه افق پخش خواهد شد.

فاطمه زمان، دکتر کتایون برجیس و سمیه سادات موسوی ، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) در خانه مهر همراه شما هستند .

بحران‌های آخرالزمانی و نیاز به ظهور منجی موعود سوژه «راز» شبکه چهار شد.

وجیح اله چشمه سری و مریم فرضی، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) ، میهمانان روز خوش می باشند .

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد