امروز پنج شنبه  21 فروردين 1399
تعداد بازدید : 310 - تاریخ خبر : 1398/11/21 - 12:51
در شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 مورد تاکید قرار گرفت؛
استفاده از ظرفیت رسانه ملی و دیگر رسانه ها در الگو سازی چهره های موفق و امید آفرین

مدیران سیما و برخی مسئولان در نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 بر استفاده از ظرفیت های رسانه ملی و سایر نهادها در بسط و گسترش این طرح در ابعاد ملی تاکید کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 با حضور معاون سیما، سعید اوحدی دبیر شورای هماهنگی چهره مردمی سال، حجت الاسلام سید محمدحسن  ابوترابی امام جمعه موقت تهران، دکتر مومنی دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر، دکتر محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، دکتر مهراله رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش، دکتر محمد خدادی معاون وزیر ارشاد، دکتر حبیب رضا ارزانی دبیر کانون های مساجد، مهندس برنا فیروزی مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست صداوسیما، محمدحسین رنجبران مدیر کل روابط عمومی صداوسیما و حمید خواجه نژاد  مدیر """"""""روابط عمومی سیما"""""""" و جمعی از مهمانان و اصحاب رسانه امروز 21 بهمن برگزار شد.

 

 

تلاش رسانه ملی برای ساماندهی کردن نیروی جوان و دغدغه مند برای حل مسائل کشور

دکتر مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی در دومین نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال ۹۸ گفت: اقدام شبکه یک سیما در انتخاب و معرفی چهره برگزیده سال در حوزه های مختلف که تلاش دارد افرادی که در بطن جامعه با تلاش و همت خود کارهای بزرگ و مهمی انجام می دهند، اما به هر دلیلی اقداماتشان آن طور که شایسته است دیده نشده، قابل قدردانی است.

دکتر میرباقری بیان کرد: همان طور که در بیانه گام دوم مقام معظم رهبری بر نقش اساسی جوانان در حل مسائل و مشکلات تاکید شده است امیدواریم این حرکت رسانه ملی نمود و نمادی برای ساماندهی کردن این نیروهای جوان و دغدغه مند در حل مسائل کشور باشد.

دکتر میرباقری با اشاره به این که در کشور ما هم همانند بسیاری از کشورها مشکلاتی وجود دارد، افزود: کشور ما به دلیل ماهیت مردمی و انقلابی توانسته است از بحران ها با توکل به خدا و قدرت عبور کند و این تحفه و ارمغانی است که امام راحل (ره) برای نظام مقدس جمهوری اسلامی به ارمغان آوردند و ملت بزرگ ایران با هدایت ایشان و رهبر معظم انقلاب همواره توانسته است با اقتدار از تمامی فراز و فرودها در طی این چهل سال که از عمر پربرکت انقلاب می گذرد؛ به شایستگی عبور کنند.

معاون سیما خاطرنشان کرد: کشور ما علاوه بر وجود بلایای طبیعی که همه کشورها با آن مواجه هستند متحمل یک سری تحریم های ظالمانه و یک جانبه آمریکا و دشمنان ایران اسلامی هم هست که عزم جدی و اراده ملی را برای عبور از این اتفاقات می طلبد و رسانه ملی در معرفی افرادی که برای رفع موانع، خالصانه برای کشورشان اقدامات ارزنده ای انجام می دهند نقش مهم و تاثیرگذاری دارد و می توان گفت به تقویت و ترویج روحیه همکاری و مشارکت آحاد مردم در عرصه های مختلف کمک می کند.

دکتر میرباقری با تاکید بر اینکه نهادهای حکومتی، مدنی و  اجتماعی نقش مهمی در حل مشکلات بطن جامعه ایفا می کنند گفت: رسانه ملی وظیفه خود می داند که برای تقویت و ترویج روحیه مشارکت و همکاری افرادی که به صورت خودجوش برای حل مشکلات در حوزه های مختلف به ویژه مسائل اجتماعی خالصانه، مجاهدت می کنند همراه باشد و بتواند عالمانه چهره های مختلف و برجسته را رصد کند و در کنار سایر نهادها، اقدامات موثری انجام دهد.

 

انتخاب چهره مردمی سال؛ مرجعیتی برای الگو بخشی اجتماعی

مهندس برنا فیروزی مشاور اجرایی و رئیس حوزه ریاست سازمان صداوسیما هم در این نشست با توجه به اینکه شناسایی و معرفی چهره های برتر مردمی رویداد بسیار مهمی است گفت: انتظار از رسانه ملی در این خصوص، وظیفه ما را سنگین تر می کند.

فیروزی افزود: راهی را که آغاز شده است با دقت و جدیت به پیش می بریم و قطع به یقین این برنامه یکی از مهم ترین رویدادهایی است که در راستای اهداف بلند رسانه در تعمیق نگرش عمومی و ایجاد مرجعیت برای الگو بخشی اجتماعی محسوب می شود و موجب تغییر ذائقه مردم در بهره گیری و تعریف چهره ها شود.

مشاور اجرایی ریاست سازمان ادامه داد: به طور طبیعی همه جوامع متاثر از چهره هاست اما این که در جامعه اسلامی ما با این قبیل برنامه ها در خصوص الگوسازی در طراز و مردمی کردن آن تلاش می شود، بسیار ارزشمند و قابل تحسین است.

وی با اشاره به اینکه ابعاد و ظرفیت های ویژه این طرح بسیار گسترده است، خاطرنشان کرد: معرفی افرادی با چنین ویژگی هایی در تمدن سازی، بازنشر ارزش ها و شعائر انقلاب اسلامی، فرصت بسیار خوبی را برای رسانه فراهم می کند و معتقدم با انتخاب چهره های برتر مردمی به موضوع های همگرایی ملی، نقش مردم و وحدت به اشکال مختلف بیشتر پرداخته می شود.

فیروزی ادامه داد: این موضوع را باید به فراتر از یک برنامه در یک شبکه تعمیم دهیم و بهتر است از سایر ظرفیت های رسانه هم استفاده کنیم و در این راستا لازم است مستندسازی و تعریف تئوری برای این موضوع خاص در رسانه داشته باشیم و اهداف را تبیین کنیم تا افرادی که در این طرح مشارکت دارند دقیق تر و هدفمندتر در این مسیر حرکت کنند.

وی در پایان بر استفاده از ظرفیت مرکز تحقیقات رسانه ملی برای تحقق اهداف شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال تاکید کرد.

 

 

 طرح مردمی معرفی چهره های برتر ؛ ایجاد فرصت برای بروز خلاقیت جوانان

حجت‌الاسلام ارزانی دبیر کانون های فرهنگی مساجد نیز اقدام رسانه ملی را برای معرفی چهره های تاثیرگذار، یک حرکت هوشمندانه توصیف کرد که می تواند در راستای تحقق بیانیه گام دوم رهبری، بسیار موثر باشد.

 وی با اشاره به اینکه انسان سه ساحت بینش، گرایش و رفتار دارد، گفت: چهره ها و سلبریتی ها بیشتر در حوزه گرایش مردم قرار می گیرند و در هر جامعه ای مردم بسیار از این گروه تاثیر می گیرند و بی شک تلاش این جمع بر این است که چهره ها و شهره ها را بر اساس بینش و رفتار مردم ایجاد کنند.

حجت الاسلام ارزانی افزود: اقدام شبکه یک سیما برای معرفی افرادی که کار مردمی انجام می دهند و تاثیرگذار هستند اما شناخته شده نیستند، قابل تجلیل است و این افراد بینش و رفتار مردم را در جهت مثبت تغییر می دهند.

دبیر کانون های فرهنگی مساجد خاطرنشان کرد: معرفی چهره های مردمی برتر علاوه بر تقویت روحیه خودسازی در حوزه جامعه پردازی و تمدن سازی هم بسیار نقش مهمی ایفا می کند.

حجت الاسلام ارزانی گفت: امسال بی شک مردمی ترین چهره سال حاج قاسم سلیمانی است و بسیار زیباست که جایزه نشان مردمی سردار دل ها را  برای برگزیدگان امسال انتخاب کرد.

دبیر کانون های فرهنگی مساجد ادامه داد: انقلاب ما یک انقلاب ایدئولوژیک است و مبانی و ارزش هایی برای خود ترسیم کرده ایم، و رفتار جامعه متاثر از آنهاست و یک سری محوریت ها را باید در این مسیر در نظر گرفت که یکی از آن ها محوریت مساجد است چون مساجد سنگر و تجلی گاه انقلاب هستند. بحث کودک، جوان و نوجوان بسیار مهم است و موارد و مصداق هایی وجود دارد است که کودکان و نوجوانان انقلابی ما می توانند چهره شوند و این انگیزه را به تمامی همسالان خود منتقل کنند.

حجت الاسلام ارزانی تاکید کرد: بیانیه گام دوم روح آن در دو عرصه است در حوزه علم، جوان محور و اکنون با پیشرفت علم و تکنولوژی در زمینه های مختلف باید به روز باشیم و به سمت خلق سیستم ها و سبک های جدید برویم که طبیعتا جوانان و نوجوانان می توانند در این حوزه تاثیرگذار باشند.

 

 

انتخاب چهره مردمی سال تاکید بر الگوسازی مردمی و نمادین کردن ارزش های اجتماعی

مجید زین العابدین مدیر شبکه یک سیما هم این نشست خاطرنشان کرد: انتخاب چهره مردمی سال از سوی رسانه ملی، برای چهره سازی، الگوسازی مردمی و نمادین کردن ارزش های اجتماعی طراحی شده و امسال هم در طراز ملی دیده شده است.

وی با اشاره به مشارکت دستگاه ها و دعوت از دستگاه ها و نهادهای مختلف اجتماعی و مدنی برای همکاری در این طرح ملی افزود: این اقدام با هدف شناسایی دقیق تر چهره های موفق ملی و شناساندن حرکات های ارزشمند آن ها در سطح ملی برگزار می شود.

مدیر شبکه یک سیما در ادامه با ابراز خرسندی از اثرات سازنده این طرح در سال گذشته، خاطر نشان کرد: استقبال خوب صورت گرفته و بازخوردهایی که از سوی مردم، سازمان ها و نهادها دریافت کردیم، ما را برای ادامه راه و برداشتن گام های جدی تر در این زمینه مصمم تر کرده است.

 

چهره مردمی سال قرار است امسال برای دومین سال چهره های موفق و امید بخش در سراسر کشور را شناسایی و معرفی و برترین ها را به رای مردم بگذارد.

 

برای دیدن تصاویر این نشست اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز دوشنبه 11 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه 10 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

کارگردان سریال پایتخت در واکنش به انتقاد برخی افراد گفت: در «پایتخت5» هم عده ای در ماجرای سفر به ترکیه زود قضاوت کردند؛ عجله نکنید سریال ادامه دارد.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

شبکه های رسانه ملی در شب میلاد مهدی موعود(عج) با سردادن ندای یا صاحب الزمان الغوث و الامان با پخش همزمان دعای فرج(الهی عظم البلاء)راس ساعت ٢١ و مراسم احیای نیمه شعبان را تقدیم عاشقان و منتظران می کنند.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

راما قویدل کارگردان سینما و تلویزیون خبر ابتلایش به کرونا را تکذیب و اعلام کرد پس از پایان تصویربرداری سریال «ایل دا» به صورت خودخواسته خود را قرنطینه کرده است.

در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

معاون سیمای رسانه ملی تاکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از نود درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

امشب ساعت ٢١ شبکه های سیما، یک همدلی بزرگ را ثبت کردند.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

ویژه برنامه «سلام» به مناسبت نیمه شعبان، امشب بیستم فروردین از شبکه افق پخش می‌شود.

 بیست و هفتمین مراسم سالگرد شهید آوینی شهید اهل‌قلم ، امسال از قاب تلویزیون و با عنوان «میراث مرتضی» برگزار می شود.

مستند «عشق یعنی ... » به مناسبت سالگرد شهادت شهید علی صیاد شیرازی امروز چهارشنبه 20 فروردین ماه ساعت 22:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود. 

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در برنامه «عصر» شبکه افق گفت: احتمال طبیعی بودن ویروس کووید19 کم و دست‌ساز بودنش توسط بشر بالاست، زیرا این احتمال با نوع کارکرد این ویروس که مردم را از عرصه دنیای حقیقی به عرصه دنیای مجازی سوق می‌دهد قوی‌تر می‌شود.

مجموعه مستند «دریبل» با موضوع افشای پشت پرده‌های فوتبال و رابطه سیاست، جامعه و اقتصاد در فوتبال از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت.

فاطمه زمان، دکتر کتایون برجیس و سمیه سادات موسوی ، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) در خانه مهر همراه شما هستند .

بحران‌های آخرالزمانی و نیاز به ظهور منجی موعود سوژه «راز» شبکه چهار شد.

وجیح اله چشمه سری و مریم فرضی، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) ، میهمانان روز خوش می باشند .

برنامه «کنکاش» پنج شنبه 21 فروردین ماه با موضوع روند تصاعدی شیوع کرونا در آمریکا و اروپا به صورت زنده از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

 ویژه‌ برنامه تلویزیونی «مجاهد» نگاهی به اندیشه و زمانه سید شهیدان اهل قلم، در سه قسمت از شبکه افق پخش می‌شود.

«جمع ایرانی» جمعه 22 فروردین ماه با جمعی از هنرمندان عرصه های موسیقی و نمایش میهمان خانه های شماست.

پردیس مهدیان، مهندس سید احمد مقدس و عزت السادات میری ، پنج شنبه 21 فروردین ماه میهمانان خانه مهر هستند.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد