امروز جمعه  22 فروردين 1399
تعداد بازدید : 1186 - تاریخ خبر : 1398/10/18 - 14:24
سوگواره بانوی دو عالم در تلویزیون

همزمان با آغاز ایام فاطمیه (س) و شهادت حضرت فاطمه زهرا (س)، شبکه های سیما برنامه های ویژه ای را برای این مناسبت در نظر گرفته اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ به همین مناسبت متناسب با این ایام شبکه های سیما براساس ماموریت خود در ویژه برنامه هایی به بررسی ابعاد مختلف شخصیت و زندگی حضرت فاطمه زهرا (س)، می پردازند. همچنین پخش مرثیه خوانی، ارتباط با عتبات عالیات، سخنرانی و ...از دیگر برنامه های دهه فاطمیه (س) است.

**************************************

 

شبکه یک سیما

 

** مجموعه سخنرانی حجت الاسلام پناهیان با موضوع اخلاص که در دهه فاطمیه گذشته در مسجد امام جعفر صادق علیه السلام ایراد شده است.

در این مجموعه سخنرانی که از روز سه شنبه 17 دی ماه از شبکه یک پخش آن آغاز و تا روز جمعه ادامه دارد حجت الاسلام پناهیان درباره معنای اخلاص، اهمیت آن و راه های رسیدن به اخلاص و لذت آن صحبت می کند.

** ویژه برنامه «ستایش نور» دیگر برنامه شبکه یک است. در این برنامه که با تهیه کنندگی سید علی قریشی و مشارکت موسسه قدیم الاحسان ساخته شده است از شاعرای آیینی همچون سید محمد جواد میرصفی، سید رضا هاشمی و حسین صیامی اشعاری خوانده می شود. این برنامه چهارشنبه شب 18 دی ماه ساعت 24 پخش و روز پنجشنبه ساعت 10:15دقیقه تکرار می شود.

** فیلم داستانی «مستوره» دیگر تدارک شبکه یک به مناسبت ایام سوگواری است. «مستوره» داستان زن جوانی ا‌ست که در مخالفت با کشف حجاب به خانه‌نشینی روی می‌آورد تا اینکه اتفاقی او را مجبور می‌کند از خانه بیرون برود. فیلم داستانی «مستوره» به کارگردانی الهام هادی نژاد ساخته شده است.

** ویژه برنامه «روز خدا » که کاری از گروه معارف شبکه یک سیماست هم قرار است روز پنجشنبه 19 دی ماه ساعت 15:35 با حضور کارشناسان دینی و با موضوع سیره حضرت زهرا سلام الله علیها به مدت 15 دقیقه پخش شود.

** همچنین برنامه «آفتاب شرقی»، «درس هایی از قرآن» و «طرحی برای فردا» به مناسبت دهه فاطمیه مباحثی در این زمینه مطرح می کنند.

**************************************

 

شبکه دو سیما

 

** برنامه «کوی محبت» کاری از گروه اجتماعی فرهنگی به تهیه‌کنندگی سید مصطفی موسوی با نگاهی به حیات طیبه حضرت فاطمه (س) چهارشنبه و پنج‌شنبه به ترتیب ساعت 19:30 و 23:30 و در شب و روز شهادت بزرگ بانوی جهان اسلام؛ چهارشنبه و پنجشنبه (9 و 10 بهمن) پخش خواهد شد.

** ویژه‌برنامه «تن های تنها» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی اصغر مهدی ابهری کاری است از گروه کودک و نوجوان که پیرامون زندگی و سیره حضرت فاطمه زهرا (س) اطلاعات ارزنده‌ای را به قشر مخاطب این برنامه یعنی گروه سنی نوجوان تقدیم می کند. این برنامه چهارشنبه 18 دی و 9 بهمن ساعت 18:45 و پنجشنبه 19 دی ساعت 15 روانه آنتن می‌شود.

** سخنرانی‌ها و مرثیه‌خوانی‌های ویژه عزاداری بانوی دو عالم؛ حضرت فاطمه مرضیه (س) از جمله مرثیه‌سرایی‌های حاج محمود کریمی، حاج سید مهدی میرداماد، حاج میثم مطیعی، حاج سید رضا نریمانی، حاج حسن شالبافان در فواصل برنامه‌ها و برنامه «ایوان بهشت» با سخنرانی حجت‌الاسلام و المسلمین مهدی ماندگاری پنجشنبه 19 دی ساعت 11:30، سخنرانی حاج شیخ حسین انصاریان، حجت‌الاسلام و المسلمین عالی، دکتر رفیعی، حجت الاسلام و المسلمین حیدری کاشانی، حجت‌الاسلام و المسلمین حامد کاشانی، حجت‌الاسلام و المسلمین سرلک، ابراهیم حاج ابراهیم و ... ساعت 6، بعد از اذان ظهر و فواصل برنامه‌ها از دیگر برنامه های تدارک دیده شده برای این ایام است.

** برنامه «بی مرز با حجاب» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی شیدا نیکوروین دوشنبه، سه‌شنبه و چهارشنبه ساعت 14 پخش خواهد شد.

** برنامه‌های «عصر خانواده»، «در انتهای الوند»، «زنده‌باد زندگی»، «آئینه‌خانه» و «نمادو» نیز با حضور کارشناسان و پخش گزارش‌های مختلف و بخش‌‌‌‌های ویژه در این ایام تقدیم بینندگان خواهد شد.

نمایش فیلم های سینمایی و مستند با مضامین ویژه، از دیگر برنامه هایی است که شبکه دو سیما در ایام سوگواری حضرت فاطمه (س) برای بینندگان آماده پخش کرده است.

**************************************

 

شبکه چهار سیما

 

** همزمان با فرارسیدن ایام فاطمیه تمامی برنامه های روزانه شبکه چهار همچون مجله صبحگاهی «طلوع»، برنامه اذانگاهی «قرار»، مجله ظهرگاهی «خانه تو» و مجله شبانگاهی «شب های هنر» و دیگر برنامه های هفتگی شبکه منعطف با این ایام و با حضور کارشناسان به ابعاد شخصیتی حضرت زهرا (س) پرداخته می شود.

پخش مداحی و مرثیه خوانی های مختلف به همراه سخنرانی کارشناسان مذهبی از دیگر برنامه های شبکه چهار در ایام فاطمیه است.

**************************************

 

شبکه پنج سیما

 

** برنامه ظهرگاهی «تا نیایش» چهارشنبه 18 دی ماه و پنج شنبه 19 دی ماه در روز شهادت حضرت فاطمه (س) معطوف به این مناسبت خواهد بود.

** «حدیث یاس»، «مداحی» و .... میان برنامه های گروه معارف است که در شب و روز شهادت دخت گرامی پیامبر اکرم (س) بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

**************************************

 

شبکه قرآن و معارف

 

** همزمان با فرارسیدن ایام شهادت بانوی دوعالم حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها، شبکه قرآن و معارف سیما ویژه برنامه «محبوبه خدا» را با محوریت بررسی سبک زندگی آن بانوی بزرگ اسلام به روی آنتن خواهد برد.

حجت الاسلام و المسلمین جلالی و سرکار خانم دکتر طباطبایی کارشناسان برنامه «محبوبه خدا» می باشند که با مرتضی میرزایی و مریم فرضی مجریان این برنامه به گفتگو و بیان فضائل حضرت زهرا سلام الله علیها می پردازند.

این برنامه که به تربیت فاطمی نیز خواهد پرداخت با آیتم های متنوع از جمله قصص فاطمی، معرفی کتب فاطمی، دل گویه های فاطمی و ... در ایام فاطمیه تقدیم مخاطبان قرآنی و معارفی تلویزیون می شود.

«محبوبه خدا» با تهیه کنندگی امید ملکوتی کاری از گروه علوم قرآنی شبکه قرآن و معارف سیما می باشد که در 10 قسمت 40 دقیقه ای از این شبکه پخش خواهد شد.

** همچنین قرار است سخنرانی های حرم مطهر حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها در ایام فاطمیه که بعد از نماز مغرب برگزار می شود، هرشب به صورت زنده به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما برود.

**************************************

 

شبکه آموزش سیما

 

** برنامه «هفت آسمان» به مناسبت شهادت حضرت فاطمه (س) چهارشنبه 18 دی ماه ساعت 22:10 با حضور حجت الاسلام سلیمانی از شبکه هفت سیما روی آنتن می رود.

در این برنامه به موضوع درس هایی از عفاف و حجاب حضرت فاطمه (س) پرداخته می شود.

** همچنین برنامه «صبحی دیگر» و دیگر برنامه های شبکه آموزش نیز رنگ و بوی فاطمی می گیرند.

**************************************

 

شبکه مستند

 

** شبکه مستند سیما به بهانه شهادت حضرت زهرا (سلام الله علیها) مستند «جنگ، دوربین، من» تصویری تازه از مدافعان حرم افغانستانی در سوریه است را روی آنتن می برد.

«جنگ، دوربین، من» به تهیه کنندگی و کارگردانی ساسان فلاح فر روای رشادت‌های مجاهدان رسانه‌ای فاطمیون در نبرد علیه نیروهای تکفیری در سوریه  است که چهارشنبه 18 دی ساعت 21:30 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.

در این مستند راوی که یک فیلمبردار افغانستانی است با دوربین به خط مقدم نبرد با تروریست‌های داعش می‌رود و یکی از عملیات‌های مهم لشکر فاطمیون و سلحشوری مدافعان حرم افغانستانی را به تصویر می‌کشد.

سوژه اصلی این مستند بچه‌های رسانه‌ای فاطمیون هستند، مدافعان رسانه‌ای در جبهه‌های نبرد سوریه که از آخرین نفس‌های داعش فیلم‌برداری می‌کنند.

«جنگ، دوربین، من» روایت صریحی از مجاهدت رسانه‌ای آن‌هایی است که با دوربین‌هایشان به جنگ با دشمن می‌روند و علاوه بر ثبت تصاویر برای باقی ماندن در تاریخ به ما نشان می‌دهند که چه اتفاقاتی در حال رخ دادن است.

این مستند در بسیج سازمان صداوسیما تهیه‌شده و مرکز رسانه‌ای فاطمیون مجری طرح آن است.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

شبکه های رسانه ملی در شب میلاد مهدی موعود(عج) با سردادن ندای یا صاحب الزمان الغوث و الامان با پخش همزمان دعای فرج(الهی عظم البلاء)راس ساعت ٢١ و مراسم احیای نیمه شعبان را تقدیم عاشقان و منتظران می کنند.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

معاون سیمای رسانه ملی تاکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از نود درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

در روز جمعه ۲۲ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

مسابقه هیجان انگیز «برخط شو-شهربازی» به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی و کارگردانی امیراصانلو بازی «اسم فامیل» نوستالژی دهه شصتی‌ها را با تکنولوژی نسل جدید تلفیق کرده است.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

با تکمیل مراحل پس تولید سریال نون خ ۲ ، این سریال طنز از جمعه ۲۲ هرشب ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن شبکه یک می رود . 

در روز جمعه ۲۲ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

جدول شماره ۴۱مدرسه تلویزیونی روز پنج شنبه ۲۱ فروردین اعلام شد.

امشب ساعت ٢١ شبکه های سیما، یک همدلی بزرگ را ثبت کردند.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

ویژه برنامه «سلام» به مناسبت نیمه شعبان، امشب بیستم فروردین از شبکه افق پخش می‌شود.

 بیست و هفتمین مراسم سالگرد شهید آوینی شهید اهل‌قلم ، امسال از قاب تلویزیون و با عنوان «میراث مرتضی» برگزار می شود.

مستند «عشق یعنی ... » به مناسبت سالگرد شهادت شهید علی صیاد شیرازی امروز چهارشنبه 20 فروردین ماه ساعت 22:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود. 

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در برنامه «عصر» شبکه افق گفت: احتمال طبیعی بودن ویروس کووید19 کم و دست‌ساز بودنش توسط بشر بالاست، زیرا این احتمال با نوع کارکرد این ویروس که مردم را از عرصه دنیای حقیقی به عرصه دنیای مجازی سوق می‌دهد قوی‌تر می‌شود.

مجموعه مستند «دریبل» با موضوع افشای پشت پرده‌های فوتبال و رابطه سیاست، جامعه و اقتصاد در فوتبال از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت.

مجموعه برنامه تلویزیونی «میراث مرتضی» با محوریت برنامه روایت فتح و به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، از شبکه افق پخش خواهد شد.

فاطمه زمان، دکتر کتایون برجیس و سمیه سادات موسوی ، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) در خانه مهر همراه شما هستند .

بحران‌های آخرالزمانی و نیاز به ظهور منجی موعود سوژه «راز» شبکه چهار شد.

وجیح اله چشمه سری و مریم فرضی، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) ، میهمانان روز خوش می باشند .

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد