امروز پنج شنبه  7 اسفند 1399
تعداد بازدید : 352 - تاریخ خبر : 1399/10/29 - 12:14
نگاه جدید رسانه ملی به صنعت کشاورزی ؛
« رکوردداران»  به دنبال تقویت انگیزه تولیدکنندگان حوزه‌ کشاورزی

رسانه ملی با نگاهی متفاوت به حوزه کشاورزی ، روستاها را به عنوان  «مرکز خلق ثروت» و یکی از ظرفیت های بالقوه و مهم اقتصادی کشور معرفی می کند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما ، رسانه ملی با نگاهی متفاوت به حوزه کشاورزی ، روستاها را به عنوان  «مرکز خلق ثروت» و یکی از ظرفیت های بالقوه و مهم اقتصادی کشور معرفی می کند.

این برنامه با همکاری جهاد کشاورزی و به منظور تقویت انگیزه تولیدکنندگانِ حوزه‌ کشاورزی و نیز ارتقای سطح بهره ‎وری در این بخش‎ها برای شبکه یک سیما تهیه و تولید می‌شود.

امیر سیاح مدیر گروه دانش و اقتصاد شبکه یک و دبیرستاد رسانه ای جهش تولید، با اشاره به توجه ویژه رسانه ملی به بخش کشاورزی گفت:  بخش کشاورزی از نظر ظرفیت های اقتصادی قابل اعتنا و تنها بخشی است که در طول دوران تحریم رشد آن نه تنها هرگز منفی نشده بلکه همواره مثبت بوده است.

وی ادامه داد : شبکه یک سیما تصمیم گرفت مطالعه و تحقیقی در باره برنامه های کشاورزی از پیش از انقلاب تاکنون  انجام دهد که نتیجه این مطالعات بسیار جالب بود. بر اساس این نظرسنجی ، در قبل از پیروزی انقلاب ، تلویزیون شاهنشاهی کشاورز و روستایی را انسانی ساده لوح معرفی می کرد و شغل کشاورزی را کار آدم های بیچاره و بدبخت نشان می داد.

سیاح با بیان این که نگاه رسانه ملی به این صنعت متحول شده است ، گفت : در گام دوم انقلاب ، منشوری تدوین کردیم که بر اساس آن ، نگاه رسانه ملی به بخش کشاورزی و روستا متحول شده است و اگر تا حالا کشاورز ،  انسانی توان خواه و نیازمند معرفی می شد از این به بعد کشاورز را باید توانگر معرفی کنیم ، اگر روستا را منطقه ای محروم می شناختیم باید از این پس ،  روستاها را مرکز تولید ثروت ودانش بنیان معرفی کنیم .

سیاح افزود: در نگاه جدید رسانه ملی به کشاورزی نشان می دهیم که این صنعت با بهترین روش های های دنیا رکوردهای تولید محصولات کشاورزی ، دامداری و گلخانه ای را پیوسته می شکند.

دبیر ستاد رسانه ای جهش تولید تصریح کرد: اگر تصویر روستا را مرکز خلق ثروت نشان دهیم ، دیگر مناطق کشورمان هم این گونه روستاها را الگوی خود قرار می دهند.

سیاح درباره رویکرد ستاد رسانه ای جهش تولید در تولید برنامه های کشاورزی سیما ، گفت: برنامه سازان در این حوزه علاوه بر معرفی بخش کشاورزی به عنوان یکی از  ظرفیت های مهم و بالقوه اقتصادی ، باید این واقعیت که روستاها می توانند به عنوان «مرکز خلق ثروت» در پویایی اقتصاد هر کشور نقش آفرینی کنند و فرصت های کسب و کار بی شماری در روستاها امکان تجلی دارند را به تصویر درآورند.

 

 

مدیر گروه دانش و اقتصاد شبکه یک ، همچنین  برجسته سازی نقش خانواده و کارجمعی در موفقیت کشاورزان نمونه به خصوص جوانان دانشگاهی و بانوان را از دیگر مواردی عنوان کرد که در تهیه برنامه های کشاورزی باید مورد دقت نظر قرار گیرد.

سیاح ادامه داد : تجلیل از رکوردداران حوزه کشاورزی از جمله سیاست های این ستاد است و به دنبال این هستیم که  قهرمانان تولید، با اشتراک گذاشتن تجربه و رموز موفقیتشان، بتوانند عاملی باشند تا کشاورزان دیگر هم با تاسی از موفقیت های رکوردداران به موفقیت های بیشتری در این حوزه دست پیدا کنند.  

چرا که فاصله زیاد برداشت محصول در واحد سطح کشاورزان رکورددار با سایر کشاورزان و درآمد بالای آن ها هم از دیگر مواردی است که می تواند به عنوان یک نیروی محرکه، عمل کند.

مدیر گروه دانش و اقتصاد  شبکه یک گفت : ما در برنامه های کشاورزی سعی داریم بر جنبه صادراتی محصولات روستایی و درآمد بالای آن تاکید کنیم و اگر در روستایی محصولی صادر نمی شود ، فرصت ها و ظرفیت های بالقوه صادرات و روش های تحقق آن را برای کشاورزان و دست اندرکاران این حوزه با بهره مندی از نظرات کارشناسان عینیت بخشیم و نقش مشاور را ایفاء کنیم.

دبیرستاد رسانه ای جهش تولید اظهار داشت: در تولیدات این حوزه تلاش می کنیم حس مثبت افتخار، مهارت، روزی حلال، تلاش معاش، خلق ثروت و تسلط بر فناوری را به فعالان این صنعت منتقل کنیم.

سیاح تاکید کرد: مشکلات و کاستی ها در حوزه کشاورزی و روستایی وجود دارد ما در این برنامه های کوتاه  به دنبال تکذیب و نادیده گرفتن مشکلات نیستیم بلکه می خواهیم  راه های غلبه بر مشکلات را نشان  دهیم و گامی در جهت تقویت حوزه کشاورزی به عنوان یکی از اصلی ترین حوزه های ظرفیت اقتصادی برداریم.

وی خاطرنشان کرد : در شبکه یک هر روز قبل از ساعت 14 برنامه  ای مختص کشاورزی داریم با عنوان «رکورد داران» که به معرفی کشاورزانی که رکوردهای تولید را جابجا کرده اند چه رکورد های ملی یا جهانی و برنامه «قهرمانان تولید» که شامل کشاورز نمونه ، دامدار نمونه .گلخانه دار نمونه هستند . می پردازیم که این تولیدات از شبکه های دیگر سیما هم پخش می شود و در روز پنج شنبه برنامه «مستقیم آبادی» که روی آنتن می رود که در فصل جدیدش وظیفه دارد روستاهای آباد و ثروتمند را معرفی کند.

 

 

انتهای پیام/ج

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

مسابقه فوتبال هنرمندان –پیشکسوتان فوتبال پنج شنبه 30 بهمن ساعت 14:30 با هدف یادبودی از علی انصاریان و مهرداد میناوند از شبکه سه سیما پخش می شود.

 عضو شورای نظارت بر  سازمان صداوسیما ، سریال «نون خ» را نمادی از ایستادگی ، مقاومت و همبستگی مردم منطقه کردنشین همراه با معرفی آداب و رسوم کردزبانان کشورمان توصیف کرد. 

«سوم حوت»، «کارخانه» و «پسر مادری دیگر» 3 فیلم جدیدی هستند که این هفته از شبکه های سیما پخش می شوند.

 نماینده بیجار استان کردستان در مجلس ،  سریال « نون خ » را یک اثر استراتژیک رسانه ملى عنوان کرد که در خصوص شناخت و تبیین ظرفیت های مغفول مانده منطقه غرب کشور گام برداشته است.

علی اکبر بسطامی نماینده ایلام با قدردانی از صداوسیما برای ساخت سریالی با موضوع معرفی اقوام کردنشین گفت:ساخت چنین مجموعه ای متناسب با بوم منطقه و براى توجه دادن به ظرفیت های مناطق کردنشین یک ضرورت بود.

شبکه های سیما با تدارک بیش از 115 ساعت برنامه در ساختارهای مختلف و متنوع از جمله فیلم های سینمایی و تلویزیونی، جنگ های شاد، مسابقات، پویانمایی، مستند، سخنرانی و همچنین برقراری ارتباط زنده با مشهد مقدس، حرم حضرت معصومه (س)، کربلای معلی و نجف اشرف در شب و روز عید بزرگ 13رجب، ولادت امام علی (ع) و روز پدر، لحظاتی شاد و معنوی را پیشکش مخاطبان می کنند.

جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی با حضور در پشت صحنه سریال «نون خ» در روند ساخت این سریال قرار گرفتند.

برنامه جشنواره کارآفرینی سیما شبکه یک سیما امسال با همکاری معاونت توسعه اشتغال و کارآفرینی وزارت کار  در روز ملی کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی که مصادف با  29 بهمن است از بین کارآفرینان برتر کشور ، یک کارآفرین هم به انتخاب مردم برمی گزیند.

رقابت بارسلونا –پاری سن ژرمن و پورتو – یوونتوس امشب از شبکه سه سیما پخش می شود.

حدود 50 فیلم سینمایی و تلویزیونی در ژانرهای متنوع و جذاب در روز میلاد امام علی (ع) و روز پدر از شبکه های سیما پخش می شود. «بیا از گذشته حرف بزنیم (یزد)»، «غذاهای خجالت آور»، «سه ثانیه»، «دوباره زندگی»، «کارتن خواب» و «مینی بوس» 6 فیلم جدیدی هستند که این هفته روی آنتن می رود.

 

 

معاون سیما در جمع صداپیشگان پیشکسوت، با تاکید بر پشتوانه غنی سیما در حوزه دوبله تصریح کرد: با وجود دشواری های کار در شرایط کرونای اما به همت هنرمندان این عرصه، شاهد رشد کمی در دوبله آثار بودیم.

مجموعه های نمایشی «جلال» و «دادستان» دو سریال جدیدی هستند که در نیمه دوم زمستان از شبکه های یک و سه سیما پخش می شود.

مسابقه «محاکات» یک چالش دوست‌داشتنی و صمیمی از حکایت‌هایی است که روایتگر آن خود مردم هستند.

عظیمی رئیس مرکز تولید فنی سیما هم با ارائه گزارشی از فعالیت واحد دوبلاژ در یکسال گذشته گفت : از ابتدای سال 99 به جهت شرایط کرونایی و بنا به تاکید معاون سیما و تعطیلاتی که دولت برای کنترل پاندمی ویروس کرونا اعلام کرد سریال ها و برنامه هایی که برای ایام نوروز تدارک دیده شده بود ، برای سرگرمی مردم در ایام قرنطینه خانگی ، به روی آنتن رفت.

تصویربرداری مجموعه تلویزیونی «محکمه» به کارگردانی مجید پرکار و تهیه کنندگی مهران رسام آغاز شد.

 

در راستای تعامل و همکاری بین ارتش و رسانه ملی، جلسه مشترکی با حضور معاون فرهنگی و روابط عمومی ارتش، رییس سازمان تربیت بدنی ارتش و سرپرست شبکه ورزش صدا وسیمای جمهوری اسلامی ایران برگزار شد.

مجموعه تلویزیونی «چک برگشتی» ساخته سیروس مقدم از امروز شنبه ۲۲ آذر از شبکه یک سیما پخش می شود.

نخستین جشنواره سرود «رفیق خوشبخت ما» به همت اداره تبلیغات استان تهران و با همکاری شبکه امید سیما برگزار می‌شود.

شبکه نمایش برای پاسداشت تلاش معلمان عزیز، در بخش ژانر منتخب هفتگی خود به فیلم هایی با مضمون آموزش و معلمان که در همه حال، حتی شرایط جنگی و حوادث طبیعی همواره یار و مددکار جامعه بوده اند و در این روزهای کرونایی نیز به جهاد علمی و ستودنی مشغولند می پردازد.

 

برنامه «مثبت سلامت» هر روز به صورت زنده در هفت نوبت از شبکه سلامت روانه آنتن می‌شود.

برنامه «هاشور» با رویکردی طنز به نقد مسائل اجتماعی می‌پردازد.

سکانس های جنگی سریال «جشن سربرون» در شهریار تصویربرداری می شود.

با پایان مجموعه نمایشی «هفت سنگ»، سریال خاطره انگیز «کوچه اقاقیا» از شبکه نسیم پخش می شود.

برگزاری مسابقات قرآن به شیوه تلویزیونی، سبک جدیدی در اجرای مسابقات رقم زد.

محسن یزدی، مدیر شبکه مستند در مراسم اختتامیه چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند گفت: تلویزیون خانه مستند است و حضور مستندسازان در سال‌های اخیر در تلویزیون خیلی پررنگ شده است. 

اختتامیه چهارمین جشنواره تلویزیونی مستند عصر امروز ۱۸ آذرماه با حضور دکتر علی عسکری رئیس رسانه ملی، دکتر شاه آبادی معاون سیما ، یزدی مدیر شبکه مستند و جمعی از مستند سازان در مرکز همایش های رسانه ملی با رعایت دستور العمل های بهداشتی برگزار شد.

آیین اختتامیه جشنواره تلویزیونی مستند با حضور رئیس رسانه ملی و چند تن از مدیران صدا و سیما برگزار شد.

در آستانه هفته پژوهش ، در مراسمی از دو اثر پژوهش کاربردی درحوزه اقتصاد رسانه رونمایی شد.‌

 

مدرسه تلویزیونی ایران جدول شماره ۱۷۳ شبکه های آموزش چهار و قرآن و معارف سیما برای روز پنجشنبه ۷ اسفند اعلام شد.

برنامه مدرسه تلویزیونی ایران شبکه آموزش سیما با ویژه برنامه ای به مناسبت بزرگداشت روز پدر روی آنتن می‌رود ‌.

مالکیت های معنوی و اوضاع تجاری» موضوع امشب برنامه زاویه شبکه چهار قسمت چهارم از فصل شانزدهم برنامه «زاویه»، با اجرای دکتر عطاالله بیگدلی مجری امشب، چهارشنبه 6 اسفندماه ساعت 23 به صورت زنده از شبکه چهار سیما پخش خواهد شد.

برنامه «رواق» در شب میلاد مظهرالعجائب ، مولود کعبه، امیرالمؤمنین(ع) میزبان دکتر محمدرضا رمزی اوحدی است.

برنامه «روز خوش»، پنجشنبه 7 اسفندماه در صبحگاه ولادت امام علی (ع) میزبان جمعی از هنرمندان می باشد .

مجید مشیری، گروه موسیقی مستان، محسن میرزازاده، عبدالرسول کارگشا، مهدی عرفان، نیما ریاضی و گروه هنری کرمانجی، چهارشنبه 6 اسفند ماه، میهمان «جمع ایرانی» هستند .

مریم شیرازی، دکتر اردا کیانی و مهدی سقط فروش، چهارشنبه 6 اسفندماه در «خانه مهر» همراه بینندگان هستند .

تهیه‌کننده سریال «جشن سربرون» از رسیدن‌ این مجموعه تلویزیونی به پاییز ۱۴۰۰ خبر داد و گفت این روزها در تلاشیم کارمان در امامزاده داود تمام شود.

برنامه تلویزیونی «قرنطینه» پنجشنبه ساعت ۱۷ به مناسبت روز پدر میزبان نیما کرمی مجری تلویزیون می‌شود.

همزمان با اضافه شدن حمیدرضا آذرنگ به سریال «مستوران»، از اولین عکس این سریال رونمایی شد.

برنامه «دست در دست» به مناسبت میلاد امیرالمومنین حضرت علی (ع) و گرامیداشت روز پدر صبح پنجشنبه 7 اسفند در قالب یک ویژه‌برنامه 90 دقیقه‌ای میزبان مهمانان مختلفی از جمله بازیگر طنزپرداز کشورمان نادر سلیمانی خواهد بود.

ویژه برنامه زنده «به عشق مولا» امشب و در شب میلاد امام علی (ع) از شبکه افق پخش می شود.

کریستوفر مک‌دونالد، دبیر جشنواره مستند هات‌داکس گفت‌وگویی اختصاصی با «نردبان» شبکه مستند کرده است.

دومین قسمت از سری جدید برنامه «تهرانگرد» با اجرای ساسانه گلستانه، پنجشنه ۷ اسفند، ساعت ۲۰ روی آنتن می رود.

برنامه شاد، مفرح و پرمخاطب «نوروز در راه است» با محوریت تجلیل از شهروندان خدوم تهرانی، برای دومین سال متوالی از شبکه پنج سیما پخش می‌شود. این برنامه قرار است از شانزدهم تا بیست و پنجم اسفند 1399 هر شب ساعت 21:30 با اجرای مسعود روشن پژوه روی آنتن می رود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد