امروز پنج شنبه  16 مرداد 1399
تعداد بازدید : 123 - تاریخ خبر : 1399/04/25 - 14:23
شریعتی مقدم:
کشاورزی ضرر دهنده، عامل بی انگیزگی و بی رغبتی جوانان از این فعالیت است

سومین برنامه " به وقت ایران " شبکه هفت سیما این بار به موضوع مهارت در حوزه کشاورزی پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، برنامه" به وقت ایران" با موضوع مهارت در حوزه کشاورزی با حضور علیرضا نیکویی سرپرست دفتر امور اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی و علی شریعتی مقدم رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران پرداخت.
 شریعتی مقدم درباره جایگاه مهارت در حوزه کشاورزی اظهار کرد: این جایگاه به هیچ وجه خوب نیست و کشاورزی در کشور‌ ما شغل پردرآمدی نیست البته شرایط داشتن مهارت‌ها در این زمینه در کشور ما وجود دارد.
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران ادامه داد: متاسفانه میانگین سن کشاورزان در کشور ما بالا است و آموزش دادن به آنها هم کار بسیار سختی است.
وی افزود: از نظر من عدم کشاورزی سودآور که باعث شده تا جوانان در این زمینه حضور پیدا نکنند بسیار مهم است که به اعتقاد من جواب بخش عمده‌ای از این سوالات در بخش کشاورزی تجاری قرار دارد.
شریعتی مقدم با طرح این سوال که در دهه‌های گذشته کشور چقدر در زمینه ارتقای کشاورزی در عمل گام برداشته شده است، تصریح کرد: ما باید ببینیم تا چه میزان توانستیم تحقیقات را بر تولید پیشرفت دهیم، کشاورزی از ایران به دنیا منتقل شده اما باید دید آیا همان میزان که سرمایه به سمت صنعت رفته در حوزه کشاورزی وارد کردیم.  
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران افزود: ما یک برنامه درست را پایه‌ریزی نکردیم.
وی اقتصاد کشور را دستوری دانست که در اختیار دولت است و گفت: این روش جواب نخواهد داد. باید این سوال را مطرح کرد که چرا منابع درست به حوزه‌ای که در آن تخصص داریم نمی‌رسد.

شریعتی مقدم ادامه داد: منابع در کشور ما بسیار زیاد است و فقط باید با هم بیشتر همدل‌ شویم  و همکاری بیش از پیش داشته باشیم، اگر کمک کنیم این چرخه به خوبی بچرخد به نفع هموطنان خواهد بود.
رئیس کمیسیون کشاورزی و صنایع وابسته اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران تصریح کرد: اگر همان گونه که در بحث اقتصاد مقاومتی آمده است کشور در حوزه کشاورزی قوی شود اتفاقات خوبی رخ خواهد داد.
در ادامه برنامه نیکویی با بیان این که جایگاه مهارت در کشاورزی راضی کننده نیست، اظهار کرد: کشاورزی در کشور ما شغل پردرآمدی نیست و از نظر نیروی انسانی هم در مقایسه با کشورهای هم رده خود جایگاه خوبی نداریم البته شرایط آموزش مهارت‌های لازم در کشور وجود دارد.
سرپرست دفتر امور اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با تاکید به این موضوع که بهره‌وری در کشاورزی بسیار مهم است، گفت: این یعنی با امکانات موجود بتوان محصول بیشتری تولید کنیم و اصل موضوع در این زمینه مهارت است.
وی تاکید کرد: کلیه کارهایی که در بخش کشاورزی انجام می‌شود و گام‌های دولت تسهیل کننده افزایش بهره‌وری است تا شکاف بین عرضه و تقاضا رو رفع کند.
نیکویی درباره دلایل عدم حرکت سرمایه به سمت حوزه کشاورزی گفت: دلایل این موضوع به پیکره بخش کشاورزی بازمی گردد که با کشورهای پیشرفته اختلاف دارد؛ ما گام‌های خوبی در حوزه شاخص‌های امنیت غذایی برداشتیم اما برخی مسائل باعث شده تا در حوزه کشاورزی حاشیه سود کافی وجود نداشته باشد و سرمایه‌پذیر نیست.
سرپرست دفتر امور اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی با بیان این که بی سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه کشور ما وضع شده است، تصریح کرد: ما همچنان در سفره مردم ایران میوه و سایر مواد غذایی را داریم.
وی با تاکید به این موضوع که نیاز باعث شده تا سرمایه به درستی وارد حوزه کشاورزی نشود، تصریح کرد: ما کشوری بودیم که برای حفظ آرمان‌ها مجبور به تولید محصولات در داخل کشور بودیم و در حال حاضر هم باید این کار را ادامه دهیم اما در برخی اوقات به دلایل مختلف موجب عدم پخش سرمایه می‌شوند. متاسفانه زیرساخت‌های اطلاعاتی در کشور کم است اما امروز این موضوع با سرعت خوبی پیشرفت دارد.
نیکویی ادامه داد: یکی از گام‌های خوب در این زمینه ایجاد بانک اطلاعاتی بسیار مناسب در وزارت جهاد است که به زودی به ثمر می‌نشیند؛ ان‌شالله در این دولت عملیاتی می‌شود.
سرپرست دفتر امور اقتصادی معاونت برنامه‌ریزی و امور اقتصادی سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی تصریح کرد: در بخش کشاورزی اصول و چالش‌هایی وجود دارد که به دلیل اهمیت حوزه کشاورزی بر همگان روشن است. ما وقتی می‌خواهیم مشکلی را حل کنیم باید روی برخی اصول به یک تفاهم برسیم که خوشبختانه به این موضوع دست پیدا کردیم.
برنامه گفتگو محور " به وقت ایران" یکشنبه ها و سه شنبه های هر هفته ساعت 21:45 با موضوع "مهارت " و با دعوت از کارشناسان از شبکه آموزش به روی آنتن می رود.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

متخصص طب ایرانی امروز در برنامه «به‌ خانه برمی‌گیردیم» راه‌کارهایی را برای پیشگیری از کرونا ارائه می‌دهد.

در هفتمین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های سه، چهار، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

دبیرخانه شورای معارف سیما، جزییات پخش زنده دعای پرفیض عرفه از شبکه های رسانه ملی را اعلام کرد.

روابط عمومی شبکه یک سیما در خصوص اتفاق پیش آمده در برنامه امروز «صبح بخیر ایران» از طرفداران پرسپولیس پوزش و دلجویی کرد.

برنامه «تهران ۲۰» امشب به بررسی موضوع تعویق زمان برگزاری کنکور سراسری (با توجه به شیوع ابتلای بیماری کرونا ویروس) می پردازد و آن را از منظر موافقان و مخالفان مورد بحث و تحلیل قرار می دهد. 

فیلمبرداری «سلمان فارسی» بزرگ ترین سریال تلویزیونی ایران،امروز همزمان با عید سعید قربان در شاهرود از سر گرفته می شود.

همراه با فیلم های سینمایی تلویزیون شبکه ها در عید قربان، پنج‌شنبه و جمعه 9 و 10 مرداد ماه باشید.

به دنبال حادثه برای عوامل و دست اندرکاران برنامه «درشهر» در روستای فشافویه ، مدیر گروه تهران و شهروندی شبکه 5 سیما ، با تشریح جزئیات حمله به این گروه و تحت پیگرد قراردادن عامل آن خبر داد.

ویژه برنامه زنده «خورشید بی غروب» به مناسبت سالروز شهادت  امام محمد باقر علیه السلام از شبکه یک پخش می شود.

«شاهرگ» سریالی در قالب یک درام پرماجرا و دلهره آور است که بخشی از تاریخ معاصر ایران را به تصویر کشیده است. این سریال با محوریت بمب گذاری های منافقین در سال 1360 و همچنین افشاگری درباره ترورهای درون گروهی این گروهک روی آنتن سیما رفته است.

دبیر شورای معارف سیما و رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها بر لزوم هم اندیشی نهاد رهبری و رسانه ملی در راستای پاسخگویی به شبهه افکنی دشمنان در میان قشر دانشجو تاکید کردند.

دبیر انجمن علمی نانو دانشگاه شریف از شبکه نسیم به خاطر برنامه سازی در حوزه فناوری نانو و نمایش موفقیت های بانوان قدردانی کرد.

داور مسابقه کارآفرینی و تلویزیونی «میدون»، برای یکی از شرکت کننده های این مسابقه هدیه ای 260 میلیونی در نظر گرفت.

جنگ شبانه «شب فیروزه ای» در نهمین سفر خود بعد از شهر های تبریز ، کرمان ، ایلام ، خراسان رضوی، مرکزی، همدان ، خراسان جنوبی، اردبیل به شهرستان کاشان رفته است. 

برنامه «چراغانی» به مناسبت عید غدیر ویژه برنامه "غدیر" را از امشب به روی آنتن شبکه سه خواهد رفت.

 

نظرسنجی مرکز تحقیقات در نیمه دوم خرداد نشان می‌دهد ۸۶٫۳ درصد مردم بیننده برنامه‌های سیما بوده‌اند و در میان سریال‌های جدیدی که روی آنتن رفته، مجموعه «سرباز» شبکه «سه» توانسته بیش از ۲۰ درصد مخاطب به خود جذب کند.

رییس مرکز پویانمایی صبا در بازدید از روند تولید انیمیشن در موسسه حور، چشم انداز تولید آثار پویانمایی را مثبت و امیدبخش ارزیابی کرد.

مقداد مومن نژاد، تهیه کننده «شوتبال» گفت: سری قبل ۵۸ قسمت بود، اما سری جدید در دو فصل ساخته می‌شود و طرح برنامه کاملا تغییر کرده است.

در اولین هفته تابستان با فیلم های سینمایی شبکه های چهار، پنج، امید و کودک سیما همراه باشید.

شبکه امید با سابقه تولید بیش از 180 هزار دقیقه برنامه برای نوجوانان، تدارک ویژه ای برای کنداکتور تابستانی خود کرده است.

شبکه های تخصصی سیما برنامه های مختلف خود را برای فصل تابستان را معرفی کردند.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی طی نامه‌ای از محمدرضا جعفری جلوه؛ مدیر شبکه دو سیما به دلیل اقدامات ویژه در حوزه برنامه‌سازی و توجه این شبکه به امر اطلاع‌رسانی و ارتقای آگاهی عمومی جامعه در حوزه بهداشت ودرمان در ایام  همه‌گیری ویروس کرونا تجلیل کرد.

شبکه های سیما برنامه های مختلف خود را برای فصل تابستان معرفی کردند.

سریال های جدید «دخترم نرگس»، «شاهرگ» و «آخر خط» و مجموعه نمایشی تامینی «ساخت ایران 1» و «افسانه هزار پایان» در شب های تابستان از شبکه های یک، دو، سه، پنج و نسیم روی آنتن می رود.

محمد احسانی، مدیر شبکه نمایش، نسیم و تماشا در محل ضبط برنامه های تابستانی شبکه نسیم حاضر شده و از نزدیک در جریان تولید و آماده سازی این برنامه ها قرار گرفت.

 

نشست رسانه‌ای سریال تلویزیونی «شاهرگ» به کارگردانی سیدجلال اشکذری و تهیه‌کنندگی محمدرضا شفیعی با حضور عوامل این سریال پیش از ظهر امروز چهارشنبه ۱۵ مرداد برگزار شد.

«مثبت خانواده» به مناسبت عید سعید غدیر خم جمعه ۱۷ مرداد به صورت ویژه‌ای تقدیم علاقمندان خواهد شد

بازی " شهر خودرو مشهد-استقلال تهران "،پنجشنبه 16 مرداد   از ساعت 20 به صورت مستقیم روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد .

ویژه برنامه «کی میاد ستاره چینی» درشب عید سعید غدیر خم خانواده های برتر سال ۹۸ را معرفی می کند . 

مسابقه تلویزیونی «میدون» با سه طرح کسب و کار در زمینه های دستگاه تولید ازن، دینامومتر و پلت فرم کدنویسی، پنجشنبه ۱۶ مرداد از شبکه سه سیما میزبان نگاه های مخاطبان می شود.

سریال تلویزیونی «نوروز رنگی» در حال نگارش قسمت‌های پایانی و روزهای آخرِ پیش‌تولید و تست بازیگران بومی و محلی است و به گفته کارگردانش از اول شهریورماه ضبط را آغاز می‌کند. حمید لولایی و شهرام قائدی حلوی دوربین علی مسعودی حاضر می‌شوند.

برنامه «به وقت ایران» با هدف مهارت آموزی، توانمندسازی افراد جامعه و گسترش فرآیندهای اکتسابی روی آنتن شبکه آموزش می‌رود.

عوامل سازنده سریال «شاهرگ» ،که این شب‌ها از شبکه دو پخش می‌شود، امروز چهارشنبه 15مرداد، به طور مستقیم پاسخگوی تماس‌های مردمی‌با روابط عمومی رسانه ملی شدند.

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه و شنبه 16، 17 و 18 مرداد ماه که با مناسبت های عید سعید غدیر خم و روز خبرنگار همراه است، بیش از 60 فیلم سینمایی روی آنتن شبکه های سیما می رود.

مجموعه تلویزیونی «باخانمان» با پایان مراحل پیش تولید و انتخاب عوامل پشت دوربین و بازیگران، هفته آینده کلید می‌خورد.

مجله سیاسی «رو در رو» شبکه چهار سیما در برنامه پیش رو (پنج شنبه 16 مرداد ساعت 19) میزبان ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس و احمدنادری، عضو کمیسیون آموزش مجلس خواهد بود.

مستند «یکی از ما» با محوریت روز خبرنگار، جمعه 17 مردادماه از شبکه افق پخش خواهد شد.

مستند «ود» روایتی از وحدت شیعه و سنی در کلام علامه امینی، جمعه این هفته از شبکه افق پخش خواهد شد.

پنجمین قسمت سری دوم مستند «ایرانگرد»، سفر به روستای ماخونیک در خراسان جنوبی، جمعه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

هشتمین قسمت مجموعه مستند «ملازمان حرم»، گفت وگو با همسر شهید ابوذر امجدیان، پنجشنبه 19 تیر از شبکه افق پخش خواهد شد.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد