امروز جمعه  22 فروردين 1399
تعداد بازدید : 629 - تاریخ خبر : 1398/11/20 - 15:51
ویژه برنامه های سیما در راه پیمایی 22 بهمن

دوربین های شبکه های سیما با استقرار در مسیر راه پیمایی 22 بهمن، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می کنند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ شبکه های سیما به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و راه پیمایی مردم در این روز باشکوه ویژه برنامه هایی آماده پخش کرده اند.

 

*** «خیابان ایران» شبکه یک

شبکه یک از صبح سه شنبه 22 بهمن ساعت 6 صبح، مستند «برای آزادی» را پخش می کند. این مستند آتش سوزی سینما رکس آبادان در مرداد 57 تا زمان برگزاری انتخابات در فروردین سال 58 را به تصویر می کشد.

ویژه برنامه راهپیمایی 22 بهمن با نام «خیابان ایران» از دیگر تدارکات این شبکه است که از ساعت 40 : 8 تا 14 به صورت زنده پخش می شود.

«خیابان ایران» به تهیه کنندگی مجید بهرامی در 2 بخش سطح شهر و داخل استودیو پخش می شود. دوربین های این برنامه از اولین ساعات راهپیمایی در مسیر خیابان انقلاب تا آزادی مستقر هستند و تصاویر حضور مردم در جشن پیروزی انقلاب اسلامی را به تصویر می کشند.

همچنین در بخش استودیو برنامه که با اجرای نظام اسلامی، امیراحمدی و آقابیگی تدارک دیده شده است، تصاویر زنده ای از حضور مردم در سراسر کشور به صورت زنده پخش می شود.

همچنین از ساعت 18 تا 19 ویژه برنامه «خیابان ایران» با موضوع بازتاب حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن پخش می شود.

 

 

*** انعکاس حضور گسترده مردم در شبکه دو سیما

ویژه‌برنامه جشن پیروزی انقلاب اسلامی دوشنبه 21 بهمن از ساعت 19:30 تا 20:30 روانه آنتن می‌شود و پس از خبر 20:30 نیز به مدت 30 دقیقه ادامه خواهد یافت.

ویژه برنامه ۲۲ بهمن از استودیو پخش شبکه دو با اجرای محمد جعفر خسروی و نجمه جودکی از ساعت 8:30 روانه آنتن خواهد شد و گزارش بخش‌هایی از این حماسه مردمی در استان‌های مختلف نیز پخش خواهد شد.

همچنین سه‌شنبه 22 بهمن استیج شبکه دو با هدف به تصویر کشیدن حضور پر شور مردم، در تقاطع خیابان آزادی و پل یادگار امام (ره) برپاست تا با حضور هنرمندان مردمی و مجریان مختلف برنامه‌های شبکه دو به پوشش تصویری این مراسم بپردازد.

 

 

*** نمایش حضور مردم در قاب سه

ویژه برنامه 22 بهمن شبکه سه از ساعت 8 پخش خواهد شد. این برنامه از استودیو پخش شبکه در قاب هایی نمایش داده خواهد شد.

همچنین پایگاه استقرار شبکه سه سیما در خیابان آزادی، دانشگاه شریف با حضور مجریان شبکه خواهد بود که میزبان حماسه آفرینان راهپیمایی این روز با شکوه با حضور هنرمندان و ورزشکاران خواهند بود.

ارتباط با مراکز استان‌ها و پخش تصاویری از استان‌های مختلف از دیگر بخش‌های این برنامه است. تهیه کنندگی این برنامه که به صورت زنده از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت، برعهده مهدی هاشمی است.

 

*** ویژه های شبکه چهار سیما برای 22 بهمن ماه

در چهل و یکمین فجر شکوهمند انقلاب اسلامی و در در روز سه شنبه ۲۲ بهمن ماه  از ساعت ۸ صبح تا پایان مراسم راهپیمایی ۲۲ بهمن بصورت زنده و مستقیم از پخش شبکه چهار سیما در قاب های مختلف حضور پرشور مردم در سراسر ایران به تصویر کشیده می شود.

«ارثیه پدری» عنوان مستندی است که 22 و 23 بهمن ماه ساعت 9 صبح از شبکه چهار روی آنتن می رود.
مستند «ارثیه پدری» روایتی است از دوران حکومت پهلوی که با شیوه‌ای متفاوت به کارگردانی مهدی نقویان ساخته شده است. داستان فیلم از تاجگذاری او در سال 1346 آغاز شده و تا زمان مرگ او در مصر در سال 1359 ادامه دارد.
مستند در 15 سکانس روایت شده که هر کدام از آن بیانگر اتفاقی مهم در زمان محمدرضا پهلوی است. هر سکانس از این فیلم به نام یکی از فیلم‌های زمان شاه نامگذاری شده و عنوان آن متناسب با موضوع آن سکانس است. این موضوع به جذاب شدن این مستند آرشیوی کمک شایانی کرده است.

مستند «سردار بدون مرز» با موضوع انعکاس رسانه های غربی در پی ترور سردار شهید سلیمانی و نظرات مردم لندن در خصوص ایشان و بازتاب آن در بریتانیا است. صحنه هایی از تجمع مردم در خیابانها و مصاحبه با آنها در مورد این واقعه تلخ دی این مستند به تصویر کشیده شده است. «سردار بدون مرز» 22 بهمن ساعت 16:30 پحش می شود.

برنامه تلویزیونی «شب شعر» 21 بهمن ماه با حضور شاعران از شعر انقلابی می گوید.
در «شب شعر» این هفته، علیرضا بهرامی مجری-کارشناس برنامه میزبان دکتر محمدرضا سنگری شاعر و استاد دانشگاه، حجت الاسلام و المسلمین سید سلمان علوی شاعر و پژوهشگر و دکتر سارا جلوداریان شاعر و پژوهشگر می شود و با آنها درخصوص اشعار انقلابی گفتگو می کند.
شعرخوانی در وصف شهادت سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، پخش دو کلیپ تصویر از سرودهای انقلابی و بخش های تولیدی در قالب میان برنامه درخصوص شعر انقلابی از دیگر بخش های این برنامه است.
مجله ادبی «شب شعر» به تهیه کنندگی کوروش انصاری، دوشنبه ساعت 22:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

ویژه برنامه ی «شب روایت» به مناسب سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به «روایت امام» اختصاص دارد. بیست و هفتمین برنامه ی «شب روایت» به مناسبت ۲۲ بهمن، شامگاه سه شنبه، ساعت 22:30 پخش خواهد شد. این ویژه برنامه به روایت امام اختصاص خواهد داشت.
در این برنامه، محمد مهدی شیخ صراف میزبان هدایت الله بهبودی پژوهشگر و نویسنده خواهد بود.
همچنین آیتم "سرنوشت" به قلم مجتبی کوهساری پخش خواهد شد.خوانش کتاب «خاطرات عزت شاهی» در بخش لذت متن بر عهده محسن کاظمی نویسنده و مولف این کتاب خواهد بود.
در آیتم "روایت تاریخ" نیز جواد موگویی به معرفی کتابهایی در حوزه ی انقلاب می‌پردازد.آیتم ویژه ی این برنامه نیز به نویسندگی و اجرای محمدرضا شهبازی، نویسنده و طنزپرداز مطرح کشورمان است.

ویژه برنامه زنده تلویزیونی«خانه تو» که در ایام الله دهه فجر به صورت زنده هر روز به یک رویداد شاخص چهل سال گذشته کشور می پردازد،سه شنبه 22بهمن ماه ساعت 15 به رویداد "شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدش و ایجاد وحدت ملی " می پردازد.
فرهاد جم و زهرا شوقی مجریان «خانه تو»، در این قسمت میزبان برادر شهید مظفری نیا (محافظ شهید سلیمانی) می شوند.
تقویم تاریخ، و پخش قسمت هایی از فیلم سینمایی «به وقت شام» ساخته ابراهیم حاتمی کیا از دیگر بخش های این برنامه است.

هشتمین قسمت از «مداد قرمز» چهارشنبه 23 بهمن ماه ساعت ۲۱، با موضوع قهرمان و رسانه به مناسبت چهلم سردار سلیمانی، روی آنتن شبکه چهار خواهد رفت.
قصه‌ی قهرمان‌ها تاروپود فرهنگ‌ها را در هم می‌تند و معیارهای اخلاقی را می‌سازد. حاج قاسم سلیمانی، «شهید عزیز ما»، هم یکی از این قهرمان‌هاست. مردی با زندگی‌ای مثال‌زدنی‌ و شهادتی به‌یاد‌ماندنی. به‌هر‌ترتیب او از میان ما رفت و آنچه حالا باقی‌مانده است، قصه‌های اوست. در سراسر دنیا، از سیاست‌مداران و تحلیل‌گران رسانه‌ای تا مردم معمولی قصه‌های خودشان را درباره او به میدان آورده‌اند. اشک‌ها و کینه‌ها، خشم‌ها و نفرت‌ها، غم‌ها و حسرت‌ها باهم به نبرد نشسته‌اند. این ویژگی قهرمان است که کسی نمی‌تواند در برابر او سکوت کند.

اما این نبرد روایت‌ها به کجا می‌انجامد؟ در کوران این ستیز ما مخاطبان معمولی چه باید بکنیم؟ اصلاً آیا لازم است از آدم‌ها، هرچقدر هم که بزرگ و خوب باشند، قهرمان بسازیم؟ آیا واقعاً نیازی به روایت‌های قهرمانانه داریم یا بدون آن‌ها زندگی‌مان بهتر خواهد بود؟

 

*** انعکاس حضور گسترده مردم در ویژه برنامه «مهر وطن»

«مهر وطن» عنوان ویژه برنامه ای زنده از گروه اجتماعی شبکه پنج سیماست که حضور پرشکوه و گسترده مردمی را در راهپیمایی یوم الله 22 بهمن ماه از ساعت 8 صبح با شروع مراسم راهپیمایی، پوشش تصویری می دهد.

«مهر وطن» به تهیه کنندگی شهرام راد با استقرار پایگاهی در خیابان آزادی تقاطع یادگار امام (روبروی آتش نشانی) حضور پرشکوه ملت ایران را به صورت زنده و مستقیم پوشش تصویری می دهد.

در پایگاه ویژه شبکه پنج سیما، گروه تولیدی برنامه «رنگین کمان» (خاله قاصدک و عروسک چی، صدا پیشگان)  دعوت از چند خواننده و جمعی از مجریان شبکه پنج با مردم همراه می شوند.

 

 

*** «قرار قرآنیان» در راه پیمایی 22 بهمن

«قرار قرآنیان» عنوان ویژه برنامه ای است که به مناسبت گرامیداشت پیروزی انقلاب اسلامی به روی آنتن شبکه قرآن و معارف سیما می رود.

دوربین های «قرار قرآنیان» از ساعت 8 صبح با استقرار در خیابان آزادی تقاطع نواب مراسم بزرگ راه پیمایی روز 22 بهمن و حضور باشکوه مردم را به تصویر می کشد. ضمن آنکه تصاویر این مراسم در استان های دیگر تقدیم مخاطبان خواهد شد.

حضور و گفتگو با قاریان، استادان و مسئولان قرآنی و اجرای برنامه های نمایشی با عروسک های ویژه کودکان و نوجوانان و گروه های همخوانی از جمله بخش هایی می باشد که در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما در مسیر راه پیمایی 22 بهمن تدارک دیده شده است.

همچنین قرار است علاوه بر احمد شفازاده و الهام غفاری به عنوان مجریان «قرار قرآنیان»، دیگر مجریان و برنامه سازان این شبکه در جایگاه شبکه قرآن و معارف سیما حضور پیدا کنند.

 

 

*** ویژه‌ برنامه‌های 22 بهمن شبکه افق

از صبح روز 22 بهمن ماه و از نخستین ساعات سه‌شنبه این هفته، شاهد ارتباط زنده با نقاط مختلف تهران و برخی از مراکز استان‌ها، به منظور پوشش حضور مردمی در راهپیمایی گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب در شبکه افق خواهیم بود. این بخش‌های زنده به تناوب و تا پایان مراسم راهپیمایی ادامه خواهد داشت.

همچنین ویژه برنامه تلویزیونی «عصر» هم سه‌شنبه شب و به مناسبت 22 بهمن ماه با اجرای نادر طالب‌زاده روی آنتن می‌رود.

در این برنامه زنده با حضور کارشناسان داخلی و نیز ارتباط اینترنتی با اندیشمندان و کارشناسان خارجی، ابعاد مختلف پیروزی انقلاب و چهار دهه نظام جمهوری اسلامی مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

در روز 22 بهمن ماه وله‌ها و میان‌برنامه‌های گوناگون شامل سرودهای انقلابی، نماهنگ و تصاویر آرشیوی از دوران مبارزات ملت ایران علیه رژیم ستمشاهی نیز برای پخش از شبکه افق تدارک دیده شده است.

 

 

*** سالروز انقلاب با شبکه سلامت

پخش همزمان راهپیمایی 22 بهمن به صورت دو قاب در تمام ساعات پخش از جمله تمهیداتی است که شبکه تندرستی برای این روز تهیه کرده است.

برنامه های زنده شبکه همچون «ایران فعال» و «مثبت سلامت» در چهل و یکمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی دوربین خود را میان شرکت کنندگان برده و تصاویری از حماسه مردم در این روز به قاب تلویزیون می آورند.

«سوگند استوار» مستندی است برگرفته از فعالیت های جامعه پزشکی در استان فارس در طول چهار دهه انقلاب اسلامی و پیشرفت های حوزه سلامت را در زمینه های گوناگون روایت می کند. این مستند با اشاره به پیشرفت های پزشکی در شیراز، پیوند کبد، حضور پررنگ جامعه پزشکی شیراز در دفاع مقدس تلاش می کند تا به سهم این گروه از جامعه پزشکی کشور اشاراتی داشته باشد.

تامین برنامه شبکه سلامت نیز با هدف ایجاد نشاط و شادمانی در میان مخاطبان با تهیه و تولید کلیپ های جذاب و دیدنی میان برنامه هایی مناسب را روانه آنتن کنند.

گفتنی است، در تمامی برنامه ها در کنار یادآوری خاطرات انقلاب اسلامی و تلاش های مردم و مسئولان در به ثمر رساندن مهمترین شعار انقلاب یعنی استقلال و آزادی از اسطوره شهامت و شهادت سردار قاسم سلیمانی یاد خواهند کرد و چهلمین روز درگذشت این سردار بزرگ را گرامی می دارند.

 

 

*** شور نوجوانی در شبکه امید

* در روز 22 بهمن، ویژه برنامه ای با همکاری شرکت بهره برداری متروی تهران از شبکه امید پخش خواهد شد. این برنامه به صورت زنده از محل استقرار گروه برنامه ساز در محل راهپیمایی این حماسه عظیم را به تصویر می‌کشد. گفت‌و‌گو با نوجوانان حاضر در مسیر راهپیمایی و همچنین توصیف شور حضور مردم در مسیر راهپیمایی بخش‌هایی از این ویژه برنامه است.

 

 

*** نمایش حضور مردم در قاب آموزش، تماشا و مستند

شبکه آموزش از ساعت 10 تا 12 به پوشش زنده راه پیمایی 22 بهمن سراسر کشور می پردازد.

شبکه مستند مراسم راه پیمایی 22 بهمن را به صورت زنده و مستقیم پوشش می دهد. این شبکه حضور باشکوه مردم را در قابی نمایش می دهد.

شبکه تماشا نیز همزمان با روز پیروزی انقلاب اسلامی راهپیمایی عظیم و با شکوه ۲۲ بهمن را از ۸ صبح با اجرای لعیا انوری و محمد امرایی از پخش شبکه تماشا پوشش خواهد داد.

 

*** «کنکاش» جام جم در 22 بهمن

شبکه جهانی جام جم به مناسبت یوم الله ۲۲ بهمن برنامه «کنکاش» را به صورت زنده روی آنتن می برد. در این برنامه گفتگو با کارشناسان مسایل سیاسی و صاحب نظران در خصوص اهمیت و جایگاه راهپیمایی مورد بحث و تبادل نظر قرار خواهد گرفت.

ارتباط با خبرنگاران مستقر در مسیر، کارشناسان خارج از کشور و مخاطبان نیز در این برنامه دیده شده است.

انتهای پیام/ن

 

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

شبکه های رسانه ملی در شب میلاد مهدی موعود(عج) با سردادن ندای یا صاحب الزمان الغوث و الامان با پخش همزمان دعای فرج(الهی عظم البلاء)راس ساعت ٢١ و مراسم احیای نیمه شعبان را تقدیم عاشقان و منتظران می کنند.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

معاون سیمای رسانه ملی تاکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از نود درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

در روز جمعه ۲۲ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

مسابقه هیجان انگیز «برخط شو-شهربازی» به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی و کارگردانی امیراصانلو بازی «اسم فامیل» نوستالژی دهه شصتی‌ها را با تکنولوژی نسل جدید تلفیق کرده است.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

با تکمیل مراحل پس تولید سریال نون خ ۲ ، این سریال طنز از جمعه ۲۲ هرشب ساعت ۲۲:۱۵ روی آنتن شبکه یک می رود . 

در روز جمعه ۲۲ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

جدول شماره ۴۱مدرسه تلویزیونی روز پنج شنبه ۲۱ فروردین اعلام شد.

امشب ساعت ٢١ شبکه های سیما، یک همدلی بزرگ را ثبت کردند.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

ویژه برنامه «سلام» به مناسبت نیمه شعبان، امشب بیستم فروردین از شبکه افق پخش می‌شود.

 بیست و هفتمین مراسم سالگرد شهید آوینی شهید اهل‌قلم ، امسال از قاب تلویزیون و با عنوان «میراث مرتضی» برگزار می شود.

مستند «عشق یعنی ... » به مناسبت سالگرد شهادت شهید علی صیاد شیرازی امروز چهارشنبه 20 فروردین ماه ساعت 22:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود. 

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در برنامه «عصر» شبکه افق گفت: احتمال طبیعی بودن ویروس کووید19 کم و دست‌ساز بودنش توسط بشر بالاست، زیرا این احتمال با نوع کارکرد این ویروس که مردم را از عرصه دنیای حقیقی به عرصه دنیای مجازی سوق می‌دهد قوی‌تر می‌شود.

مجموعه مستند «دریبل» با موضوع افشای پشت پرده‌های فوتبال و رابطه سیاست، جامعه و اقتصاد در فوتبال از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت.

مجموعه برنامه تلویزیونی «میراث مرتضی» با محوریت برنامه روایت فتح و به مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی، از شبکه افق پخش خواهد شد.

فاطمه زمان، دکتر کتایون برجیس و سمیه سادات موسوی ، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) در خانه مهر همراه شما هستند .

بحران‌های آخرالزمانی و نیاز به ظهور منجی موعود سوژه «راز» شبکه چهار شد.

وجیح اله چشمه سری و مریم فرضی، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) ، میهمانان روز خوش می باشند .

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد