امروز پنج شنبه  21 فروردين 1399
تعداد بازدید : 101 - تاریخ خبر : 1398/11/06 - 11:53
تبلیغات سینه به سینه، حلقه مکمل چرخه تبلیغات
دانش تبلیغات رشد نکرده است

«شب تئاتر» در بیست و پنجمین برنامه از سری جدید خود، شنبه 5 بهمن، با اجرای منوچهر اکبرلو و موضوع « چالش های تبلیغات تئاتر در ایران» میزبان عباس غفاری، منتقد و کارگردان تئاتر و محمد عمروآبادی، مدیر سایت فروش تئاتر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، «شب تئاتر» در بیست و پنجمین برنامه از سری جدید خود، شنبه 5 بهمن، با اجرای منوچهر اکبرلو و موضوع « چالش های تبلیغات تئاتر در ایران» میزبان عباس غفاری، منتقد و کارگردان تئاتر و محمد عمروآبادی، مدیر سایت فروش تئاتر بود.

 

شورای شهر تصویب کرد زیبا سازی برای بنر پول نگیرد، زیبا سازی شروع به پول گرفتن کرد!

در ابتدا غفاری که سال ها در روابط عمومی مجموعه های مختلف همکاری داشته است به تشریح مشکلات تبلیغات تئاتر پرداخت: ما سال هاست که به لحاظ تبلیغات در تئاتر مشکل داریم. این قضیه شاید از زمانی شروع شد که شهرداری تصمیم گرفت هیچ تبلیغ تئاتری در شهر تهران نباشد. از یک زمانی تمام پوسترها در سطح شهر جمع آوری شدند و بیلبورد و بنر جای آن را گرفت و متاسفانه از همان موقع به بعد تبلیغات تئاتر دچار مشکل شد.

سینما به دلیل داشتن حمایت بخش خصوصی وضعیت بهتری دارد اما تئاتر این توانایی را ندارد. از تعداد بی شماری نمایش که در این سالها روی صحنه رفته اند تنها 2 نمایش توانسته اند تیزر تبلیغاتی در تلویزیون داشته باشند. سازمان زیبا سازی تا سال قبل پول کمی را بابت بنرهای خیابانی از گروه های تئاتری می گرفت. اما از امسال، از هنگامی که شورای شهر یک طرح مبنی بر اینکه سازمان زیبا سازی دیگر بابت بنرهای شهری پول نگیرد را تصویب کرد، متاسفانه از آن زمان سازمان زیباسازی از گروه های تئاتری پول میگیرد! گویا آن تصویبیه ضمانت اجرایی نداشته است.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا برنامه شب تئاتر بابت عدم اجرای تصویبیه مذکور شورای شهر از مسئولین شهرداری برای پاسخگویی دعوت کند.

 

تئاتر یک فرآیند و رویداد مفید و ضروری

عمروآبادی گفت: همه ما یعنی بخش خصوصی، دولت، مردم، والدین، آموزش و پرورش و دانشگاه باید به این باور برسیم که تئاتر یک فرآیند و رویداد مفید و ضروری برای جامعه است، اصل موضوع اینجاست. اگر این مسئله روشن شود می توان پیرامون چنین مسائلی با خیلیها صحبت کرد.

غفاری در مورد حمایت نهادهای دولتی از تئاتر گفت: متاسفانه دوستان آموزش و پرورش خودشان را از تئاتر کنار کشیده اند. دولت از یک جایی حمایت های خودش را برید که در هیچ جای دنیا این قضیه سابقه ندارد. حمایت فقط مالی نیست. در انگلیس تئاتر جزو سبد خانواده است و بچه ها از ابتدایی با نمایشنامه و اشعار شکسپیر آشنا می شوند. در دبستان های اروپایی و آمریکایی بچه ها موظفند در پایان هر دوره تئاتر اجرا کنند. این اهمیت تئاتر را نشان می دهد.

 

دانش تبلیغات رشد نکرده است

عمروآبادی در مورد اینکه  تبلیغات کجای سبد فکری کارگردان ها قرار می گیرد گفت: تبلیغات فقط بنر و پوستر نیست بلکه یک چرخه است. کارگردان ها در دوره ای به دلایل خاصی به مسئله تبلیغات کم توجهی می کردند. این اتفاق خوبی است که ما الان در کمیت تئاتر با افزایش روبرو هستیم که البته این افزایش تاوان دارد و ما در دوره گذار هستیم که ممکن است کمی باعث کاهش کیفیت شود. کارگردانها بعد از این افزایش تعداد تئاتر ها متوجه اهمیت تبلیغات شدند اما دانش تبلیغات به اندازه کافی رشد نکرده است. متاسفانه برای تبلیغات شیوه های سطحی پی گرفته می شوند که نتیجه سطحی هم خواهند داشت. ما باید با روش های عمیق تر کار کنیم. روش عمیق تر یعنی چرخه ای که از دولت و بخش خصوصی و برندها استفاده می کند تا این حلقه ها شکل بگیرند. پوستر، بنر و تبلیغات تلویزیونی و رسانه ای در کنار هم و در کنار یک حلقه مکمل که تبلیغات سینه به سینه است به نتیجه می رسد.

غفاری درباره تبلیغات سینه به سینه اظهار داشت: متاسفانه ما در زمینه تبلیغات به 50 سال پیش برگشتیم.

 شاید ابزار تبلیغات سینه به سینه مدرن شده و الان با فضای مجازی این اتفاق میافتد اما روش همانی است که 50 سال پیش استفاده می شد.

 

تولید اثر با کیفیت، تعیین کننده ترین عامل در تبلیغات

عمروآبادی در دفاع از تبلیغات سینه به سینه گفت: اینکه ما در مورد توانمندی تبلیغ سینه به سینه صحبت می کنیم اسمش بازگشت به عقب نیست بلکه این شناخت قدرت این محور است که به شکل مدرن اجرا شده است و همه دنیا در حال آمدن به همین سمت هستند. الان دوره ای است که مخاطب انتخاب می کند و انتخاب با شناخت به دست می آید. در تبلیغات سه محور اصلی داریم، اول تولید محتوای خوب و شرح خلاصه داستان. دوم اطلاع رسانی که بسیار کلیدی است و چرخه آن با دولت و آموزش پرورش شروع می شود. سوم که تعیین کننده ترین عامل است، تولید اثر با کیفیت است.

غفاری در ادامه بحث حمایت های دولتی از تئاتر گفت: تئاتر یک امر فرهنگی است و برگرداندن گیشه به آن نباید موجب نزول کیفیت شود. حمایت دولت از تئاتر صرفا نباید مالی باشد. مثلا در کشورهای صاحب تئاتر برندهای بزرگ تجاری سالن تئاتر می سازند تا ژست فرهنگی داشته باشند و دولت برای آنها سوبسید قائل می شود. در ایران دولت  به عنوان مثال می تواند بگوید فلان شرکت خودرو سازی یا صنعتی اگر از تئاتر حمایت کنید مبلغی از مالیاتت کسر می شود.

عمروآبادی در ادامه گفت: دو چیز رغبت برندها را در این چرخه هنری تئاتر پر رنگ می کند. یکی امتیازاتی است که به واسطه حضور و اسپانسرینگشان به دست می آورند. دیگری این است که جامعه آنقدر هنر را دوست داشته باشد که وقتی برندی اسم خودش را کنار اثری قرار می دهد برند خودش را دلنشین تر کرده باشد.

وی در مورد فضای مجازی گفت: ما امروز با یک توانایی و امکان بسیار بزرگ در دنیای امروز روبرو هستیم و آن فضای مجازی است. این یک جواهر است که آمده هزینه ها را کاهش داده و دسترسی را آسان کرده است.

 «شب تئاتر» از مجموعه «شب های هنر» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که شنبه ها ساعت 23 به صورت زنده روی آنتن می رود. تهیه کنندگی این برنامه را امین اشرفی بر عهده دارد و سردبیری و اجرای آن را منوچهر اکبرلو عهده دار است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روز سه شنبه 12 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز دوشنبه 11 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز سه شنبه ۱۹ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز یک شنبه ۱۷ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز چهارشنبه 13 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز جمعه 15 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز پنج شنبه 14 فروردین 99 همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

شبکه های رسانه ملی در شب میلاد مهدی موعود(عج) با سردادن ندای یا صاحب الزمان الغوث و الامان با پخش همزمان دعای فرج(الهی عظم البلاء)راس ساعت ٢١ و مراسم احیای نیمه شعبان را تقدیم عاشقان و منتظران می کنند.

در روز چهارشنبه ۲۰ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

در روز شنبه ۱۶ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

همزمان با شب میلاد با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی علیه السلام، مجموعه تلویزیونی نون خ 2 از شبکه یک سیما روی آنتن خواهد رفت.

معاون سیمای رسانه ملی تاکید کرد : نوروز امسال تلویزیون با بیش از نود درصد بیننده ، بیشترین مخاطب را طی یک دهه گذشته داشته است.

مسابقه هیجان انگیز «برخط شو-شهربازی» به تهیه‌کنندگی سهیل سلیمانی و کارگردانی امیراصانلو بازی «اسم فامیل» نوستالژی دهه شصتی‌ها را با تکنولوژی نسل جدید تلفیق کرده است.

در روز دوشنبه ۱۸ فروردین ۹۹ همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

سخنگوی دولت گفت:رسانه ملی نقش تعیین کننده ای در استمرار آموزشی کشور ایفا کرده است.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

جدول شماره ۴۱مدرسه تلویزیونی روز پنج شنبه ۲۱ فروردین اعلام شد.

امشب ساعت ٢١ شبکه های سیما، یک همدلی بزرگ را ثبت کردند.

شبکه یک سیما به مناسبت نیمه شعبان فیلم سینمایی زندانی‌ها را بجای نون خ پخش می کند.

ویژه برنامه «سلام» به مناسبت نیمه شعبان، امشب بیستم فروردین از شبکه افق پخش می‌شود.

 بیست و هفتمین مراسم سالگرد شهید آوینی شهید اهل‌قلم ، امسال از قاب تلویزیون و با عنوان «میراث مرتضی» برگزار می شود.

مستند «عشق یعنی ... » به مناسبت سالگرد شهادت شهید علی صیاد شیرازی امروز چهارشنبه 20 فروردین ماه ساعت 22:30 از شبکه پنج سیما پخش می شود. 

در روز پنج شنبه ۲۱ فروردین ۹۹ و روز ولادت حضرت ولی عصر همراه با فیلم های سینمایی شبکه های سیما باشید.

رئیس فرهنگستان علوم اسلامی در برنامه «عصر» شبکه افق گفت: احتمال طبیعی بودن ویروس کووید19 کم و دست‌ساز بودنش توسط بشر بالاست، زیرا این احتمال با نوع کارکرد این ویروس که مردم را از عرصه دنیای حقیقی به عرصه دنیای مجازی سوق می‌دهد قوی‌تر می‌شود.

مجموعه مستند «دریبل» با موضوع افشای پشت پرده‌های فوتبال و رابطه سیاست، جامعه و اقتصاد در فوتبال از شبکه سه سیما روی آنتن خواهد رفت.

فاطمه زمان، دکتر کتایون برجیس و سمیه سادات موسوی ، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) در خانه مهر همراه شما هستند .

بحران‌های آخرالزمانی و نیاز به ظهور منجی موعود سوژه «راز» شبکه چهار شد.

وجیح اله چشمه سری و مریم فرضی، جمعه 22 فروردین ماه ( 10 آوریل 2020 ) ، میهمانان روز خوش می باشند .

برنامه «کنکاش» پنج شنبه 21 فروردین ماه با موضوع روند تصاعدی شیوع کرونا در آمریکا و اروپا به صورت زنده از شبکه جهانی جام جم پخش می شود .

 ویژه‌ برنامه تلویزیونی «مجاهد» نگاهی به اندیشه و زمانه سید شهیدان اهل قلم، در سه قسمت از شبکه افق پخش می‌شود.

«جمع ایرانی» جمعه 22 فروردین ماه با جمعی از هنرمندان عرصه های موسیقی و نمایش میهمان خانه های شماست.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد