امروز پنج شنبه  1 اسفند 1398
تعداد بازدید : 69 - تاریخ خبر : 1398/11/06 - 11:53
تبلیغات سینه به سینه، حلقه مکمل چرخه تبلیغات
دانش تبلیغات رشد نکرده است

«شب تئاتر» در بیست و پنجمین برنامه از سری جدید خود، شنبه 5 بهمن، با اجرای منوچهر اکبرلو و موضوع « چالش های تبلیغات تئاتر در ایران» میزبان عباس غفاری، منتقد و کارگردان تئاتر و محمد عمروآبادی، مدیر سایت فروش تئاتر بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما، «شب تئاتر» در بیست و پنجمین برنامه از سری جدید خود، شنبه 5 بهمن، با اجرای منوچهر اکبرلو و موضوع « چالش های تبلیغات تئاتر در ایران» میزبان عباس غفاری، منتقد و کارگردان تئاتر و محمد عمروآبادی، مدیر سایت فروش تئاتر بود.

 

شورای شهر تصویب کرد زیبا سازی برای بنر پول نگیرد، زیبا سازی شروع به پول گرفتن کرد!

در ابتدا غفاری که سال ها در روابط عمومی مجموعه های مختلف همکاری داشته است به تشریح مشکلات تبلیغات تئاتر پرداخت: ما سال هاست که به لحاظ تبلیغات در تئاتر مشکل داریم. این قضیه شاید از زمانی شروع شد که شهرداری تصمیم گرفت هیچ تبلیغ تئاتری در شهر تهران نباشد. از یک زمانی تمام پوسترها در سطح شهر جمع آوری شدند و بیلبورد و بنر جای آن را گرفت و متاسفانه از همان موقع به بعد تبلیغات تئاتر دچار مشکل شد.

سینما به دلیل داشتن حمایت بخش خصوصی وضعیت بهتری دارد اما تئاتر این توانایی را ندارد. از تعداد بی شماری نمایش که در این سالها روی صحنه رفته اند تنها 2 نمایش توانسته اند تیزر تبلیغاتی در تلویزیون داشته باشند. سازمان زیبا سازی تا سال قبل پول کمی را بابت بنرهای خیابانی از گروه های تئاتری می گرفت. اما از امسال، از هنگامی که شورای شهر یک طرح مبنی بر اینکه سازمان زیبا سازی دیگر بابت بنرهای شهری پول نگیرد را تصویب کرد، متاسفانه از آن زمان سازمان زیباسازی از گروه های تئاتری پول میگیرد! گویا آن تصویبیه ضمانت اجرایی نداشته است.

وی در ادامه ابراز امیدواری کرد تا برنامه شب تئاتر بابت عدم اجرای تصویبیه مذکور شورای شهر از مسئولین شهرداری برای پاسخگویی دعوت کند.

 

تئاتر یک فرآیند و رویداد مفید و ضروری

عمروآبادی گفت: همه ما یعنی بخش خصوصی، دولت، مردم، والدین، آموزش و پرورش و دانشگاه باید به این باور برسیم که تئاتر یک فرآیند و رویداد مفید و ضروری برای جامعه است، اصل موضوع اینجاست. اگر این مسئله روشن شود می توان پیرامون چنین مسائلی با خیلیها صحبت کرد.

غفاری در مورد حمایت نهادهای دولتی از تئاتر گفت: متاسفانه دوستان آموزش و پرورش خودشان را از تئاتر کنار کشیده اند. دولت از یک جایی حمایت های خودش را برید که در هیچ جای دنیا این قضیه سابقه ندارد. حمایت فقط مالی نیست. در انگلیس تئاتر جزو سبد خانواده است و بچه ها از ابتدایی با نمایشنامه و اشعار شکسپیر آشنا می شوند. در دبستان های اروپایی و آمریکایی بچه ها موظفند در پایان هر دوره تئاتر اجرا کنند. این اهمیت تئاتر را نشان می دهد.

 

دانش تبلیغات رشد نکرده است

عمروآبادی در مورد اینکه  تبلیغات کجای سبد فکری کارگردان ها قرار می گیرد گفت: تبلیغات فقط بنر و پوستر نیست بلکه یک چرخه است. کارگردان ها در دوره ای به دلایل خاصی به مسئله تبلیغات کم توجهی می کردند. این اتفاق خوبی است که ما الان در کمیت تئاتر با افزایش روبرو هستیم که البته این افزایش تاوان دارد و ما در دوره گذار هستیم که ممکن است کمی باعث کاهش کیفیت شود. کارگردانها بعد از این افزایش تعداد تئاتر ها متوجه اهمیت تبلیغات شدند اما دانش تبلیغات به اندازه کافی رشد نکرده است. متاسفانه برای تبلیغات شیوه های سطحی پی گرفته می شوند که نتیجه سطحی هم خواهند داشت. ما باید با روش های عمیق تر کار کنیم. روش عمیق تر یعنی چرخه ای که از دولت و بخش خصوصی و برندها استفاده می کند تا این حلقه ها شکل بگیرند. پوستر، بنر و تبلیغات تلویزیونی و رسانه ای در کنار هم و در کنار یک حلقه مکمل که تبلیغات سینه به سینه است به نتیجه می رسد.

غفاری درباره تبلیغات سینه به سینه اظهار داشت: متاسفانه ما در زمینه تبلیغات به 50 سال پیش برگشتیم.

 شاید ابزار تبلیغات سینه به سینه مدرن شده و الان با فضای مجازی این اتفاق میافتد اما روش همانی است که 50 سال پیش استفاده می شد.

 

تولید اثر با کیفیت، تعیین کننده ترین عامل در تبلیغات

عمروآبادی در دفاع از تبلیغات سینه به سینه گفت: اینکه ما در مورد توانمندی تبلیغ سینه به سینه صحبت می کنیم اسمش بازگشت به عقب نیست بلکه این شناخت قدرت این محور است که به شکل مدرن اجرا شده است و همه دنیا در حال آمدن به همین سمت هستند. الان دوره ای است که مخاطب انتخاب می کند و انتخاب با شناخت به دست می آید. در تبلیغات سه محور اصلی داریم، اول تولید محتوای خوب و شرح خلاصه داستان. دوم اطلاع رسانی که بسیار کلیدی است و چرخه آن با دولت و آموزش پرورش شروع می شود. سوم که تعیین کننده ترین عامل است، تولید اثر با کیفیت است.

غفاری در ادامه بحث حمایت های دولتی از تئاتر گفت: تئاتر یک امر فرهنگی است و برگرداندن گیشه به آن نباید موجب نزول کیفیت شود. حمایت دولت از تئاتر صرفا نباید مالی باشد. مثلا در کشورهای صاحب تئاتر برندهای بزرگ تجاری سالن تئاتر می سازند تا ژست فرهنگی داشته باشند و دولت برای آنها سوبسید قائل می شود. در ایران دولت  به عنوان مثال می تواند بگوید فلان شرکت خودرو سازی یا صنعتی اگر از تئاتر حمایت کنید مبلغی از مالیاتت کسر می شود.

عمروآبادی در ادامه گفت: دو چیز رغبت برندها را در این چرخه هنری تئاتر پر رنگ می کند. یکی امتیازاتی است که به واسطه حضور و اسپانسرینگشان به دست می آورند. دیگری این است که جامعه آنقدر هنر را دوست داشته باشد که وقتی برندی اسم خودش را کنار اثری قرار می دهد برند خودش را دلنشین تر کرده باشد.

وی در مورد فضای مجازی گفت: ما امروز با یک توانایی و امکان بسیار بزرگ در دنیای امروز روبرو هستیم و آن فضای مجازی است. این یک جواهر است که آمده هزینه ها را کاهش داده و دسترسی را آسان کرده است.

 «شب تئاتر» از مجموعه «شب های هنر» محصول گروه ادب و هنر شبکه چهار سیما است که شنبه ها ساعت 23 به صورت زنده روی آنتن می رود. تهیه کنندگی این برنامه را امین اشرفی بر عهده دارد و سردبیری و اجرای آن را منوچهر اکبرلو عهده دار است.

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

سریال «جلال» امشب پخش نمی شود.

در آستانه چهلمین روز شهادت سردار سپهبد "حاج قاسم سلیمانی" شبکه یک سیما ویژه برنامه «ملک سلیمان» را از امشب روی آنتن می برد.

بازی "اتلتیکو مادرید-لیورپول "، سه شنبه 29 بهمن از ساعت 23:30 به صورت مستقیم روی آنتن شبکه سه سیما قرار می گیرد.

نخستین هفته از دومین دوره رقابت های لیگ امید باشگاه‌های جودو کشور امروز پنج شنبه در ورزشگاه شهید شیرودی، سالن شهید افراسیابی تهران تحت عنوان برنامه «جام برتر» به صورت زنده روی آنتن شبکه امید خواهد رفت.

برنامه تلویزیونی «بازگشت» در مورد انحرافات مدعیان مهدویت، یکشنبه 27 بهمن از شبکه افق پخش می شود.

مدیران سیما و برخی مسئولان در نشست شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 بر استفاده از ظرفیت های رسانه ملی و سایر نهادها در بسط و گسترش این طرح در ابعاد ملی تاکید کردند.

در روزهای پایانی هفته با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از ازدواج مجدد مهری و نوری در «شریک زندگی» تا مشکلات احمد و لیلا برای دنیا آمدن 3 قلوهای شان در «فرشته ها با هم می آیند» همراه باشید.

مسابقه " شارجه امارات- پرسپولیس ایران" سه شنبه 29 بهمن ساعت 19 و 5 دقیقه به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

دیدار " الشرطه عراق ـ استقلال ایران" دوشنبه 21 بهمن ساعت 18 به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

در جلسه امروز شورای هماهنگی و سیاست گذاری چهره مردمی سال 98 ضمن لزوم ترویج ارزش های انسانی، اخلاقی و اسلامی سازمان های دولتی و دیگر نهادها برای مشارکت در معرفی چهره های مردمی اعلام آمادگی کردند.

دوربین های شبکه های سیما با استقرار در 17 حوزه رای گیری در تهران و همچنین مراکز استان ها، حضور گسترده مردم در این حماسه جاودانه را منعکس می کنند.

دکتر احمدی افزادی در دیدار با رئیس دانشگاه فنی حرفه ای همکاری این مرکز آموزش تخصصی با شبکه آموزش را گامی موثر در تبلور دانایی به توانایی خواند.

معاون سیما از تولید حدود 2000 قسمت برنامه انتخاباتی و با پخش حدود 600 ساعت از شبکه های تلویزیون خبر داد.

برنامه تلویزیونی «دومین گام» با نگاهی متفاوت به اهمیت قانون‌نویسی در ایران روی آنتن شبکه چهار سیما می‌رود.

اعلام اسامی نامزدها و آیین اختتامیه سی و هشتمین جشنواره فیلم فجر به صورت زنده و اختصاصی از شبکه نمایش سیما پخش می شود.

 

نگاهی جدی به مهارت ها فصل جدید برنامه «راهش اینه» از پنجشنبه 26 دی ماه، از شبکه آموزش پخش خواهد شد.

برنامه «انتخاب یازدهم» با موضوع بررسی دقیق عملکرد و اختیارات مجلس شورای اسلامی از شبکه پنج سیما هر پنج شنبه ساعت21:30 پخش می شود.

«چرخ» در هفتاد‌وششمین قسمت فصل ششم، ساعت 19 امروز، سه‌شنبه 24 دی، موضوع افکارسنجی در شبکه‌های اجتماعی را بررسی خواهد کرد.

فصل جدید مستند مسابقه پرطرفدار «خانه ما» که چند هفته ای است فصل هشتم آن روی آنتن است، در بوشهر ساخته می شود.

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران طی پیامی از معاون سیما بابت پوشش مراسم باشکوه یوم الله 9 دی قدردانی کرد.

مدیرعامل موسسه خیریه متوسلین به امام رضا(ع) از عملکرد رسانه ملی در پوشش خبری برگزاری نخستین جشنواره ملی هنری «همام» قدردانی کرد.

 

مجموعه‌ داستانی «روزگار» به تهیه‌کنندگی سید مازیار ‌هاشمی، مهدی صفی‌‌یاری و با کارگردانی سیامک صرافت و سهیل سلیمى از امشب ساعت ٢٠/٤٥ هر شب از شبکه سه سیما پخش مى شود.

عوامل برنامه «دست فرمون» بعد از حضور در واحد ارتباط با مخاطبان رسانه ملی(162) در نشست خبری این برنامه با حضور خبرنگاران شرکت کردند.

رضا طلایی نیک ، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح این بار روی «صندلی من» شبکه یک می نشیند.

«حماسه حضور» عنوان ویژه برنامه زنده استودیویی شبکه پنج سیماست که دوم اسفند ماه از اولین ساعت شروع انتخابات بر روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

جواد موگویی مهمان برنامه ی «شب روایت» گفت: وقتی سیل و زلزله می آید هر کسی هر جایی هست باید بیاید اما در سیل بهترین کمکی که میشد انجام داد این بود که روایت کنم.من در سیل لرستان سعی میکردم لحظه به لحظه را بنویسم یعنی ممکن بود فردا شرایط بهتر یا بدتر شود.در بحران لحظه به لحظه شرایط فرق میکند.

برنامه «خیابان ایران» از امشب تا جمعه شب مهمان خانه های بینندگان شبکه یک است.

برنامه «عصر بخیر ایران» امروز میزبان "سید اسماعیل موسوی"، دبیر و سخنگوی ستاد انتخابات کشور، است.

برنامه «صبحی دیگر» پنج شنبه 1 اسفند ماه میزبان سخنگوی ستاد انتخابات کشور است.

سری جدید مسابقه «پنج ستاره» کاری از گروه اجتماعی شبکه پنج سیما به تهیه کنندگی محمد قنبری پنج شنبه اول اسفندماه ساعت 21 پخش می شود.

در فصل جدید برنامه «راهش اینه»، به آموزش ترفندها و نکات مهم کاربردی مانند تعمیر لوازم خانه، نقاشی ساختمان، تعمیر خودرو، آشپزی و ..‌. پرداخته شده است.

سردار سید محمد حجازی، جانشین فرمانده نیروی قدس سپاه پاسدارن، امشب، ساعت 19:45 مهمان برنامه ملک سلیمان خواهد شد و برای اولین بار به بیان ناگفته هایی از سردار دل ها، شهید سپهبد قاسم سلیمانی خواهد پرداخت.

ویژه برنامه «خانه ملت» شبکه چهار سیما امروز 30 بهمن ماه میزبان محسن مهدیان (روزنامه نگار و تحلیلگر سیاسی) می شود.

در اولین روزهای اسفند ماه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

دیدار تاتنهام ـ لایپزیگ، چهارشنبه 30 بهمن از ساعت 23:30 به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش می شود .

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی روز جمعه دوم اسفند به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد