امروز شنبه  23 آذر 1398
تعداد بازدید : 969 - تاریخ خبر : 1398/03/25 - 17:39
انتصاب رؤسای ستاد طرح جامع تابستانی سیما / ماموریت ویژه به شبکه های تلویزیون

با فرارسیدن فصل تابستان و محوریت موضوعات اوقات فراغت مخاطبان رسانه ملی به ویژه جوانان، نوجوانان و کودکان و با توجه به اهمیت جدی برنامه ریزی جامع شبکه های مختلف تلویزیون برای غنای برنامه سازی در این ایام، معاون سیما، طی احکامی جداگانه، اعضای طرح جامع تابستانی سیما را منصوب کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ دکتر مرتضی میرباقری معاون سیمای رسانه ملی با توجه به سیاست گذاری، برنامه ریزی و تقسیم کار صورت گرفته در «طرح جامع تابستانی سیما» در احکامی رؤسای 9 گانه این ستاد را منصوب کرد.

به موجب این احکام «مجید زین العالدین» مدیر شبکه یک به عنوان رئیس ستاد موضوعات «مسجد محوری»، «صله ارحام»؛ «محمد رضا جعفری جلوه» مدیر شبکه دو به عنوان رئیس ستاد موضوعات «عفاف و حجاب» و «محیط زیست»؛ «علی فروغی» مدیر شبکه سه، به عنوان رییس ستاد موضوعات «بیانیه گام دوم»، «بصیرت افزایی» و «ورزش» منصوب شدند.

 

در دیگر احکام انتصاب، رییس ستاد «مطالعه و کتابخوانی» و «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» را «مسعود معینی پور» مدیر شبکه چهار، رییس ستاد «گردشگری و مهارت ها و مراقبت های سفر» و «پوشش، میانجی گری و مطالبه گری از فعالیت های سازمان ها و ارگان های دست اندرکار در پربارسازی اوقات فراغت» را «سعید اشناب» مدیر شبکه پنج عهده دار شدند.

«دکتر مسعود احمدی افزادی» مدیر شبکه آموزش به عنوان رییس ستاد «مهارت آموزی در تابستان» و «حجت الاسلام محسن عرفاتی» سرپرست شبکه قرآن و معارف سیما به عنوان رییس ستاد «مشارکت در طرح های انس با قرآن کریم» و «فعالیت های تبلیغی طلاب» منصوب شدند.

همچنین «جلال غفاری» مدیر شبکه افق به عنوان رییس ستاد «بسیج سازندگی» و «استفاده از ظرفیت مناسبت های انقلابی با محوریت مواجهه جمهوری اسلامی ایران با نظام سلطه» و «محمد احسانی» مدیر شبکه نسیم به عنوان رییس ستاد «استفاده از ظرفیت اعیاد و مناسبت های مذهبی» حکم گرفتند.

 

شرح وظایف اعضای ستاد طرح جامع تابستانی سیما

انتخاب و معرفی اولویت های محوری و مهم در موضوع مذکور برای ایجاد همگرایی در فعالیت شبکه های معین؛ ارتباط و تعامل با شبکه های معین و ایجاد حلقه های ارتباطی برای تأمین، تولید و پخش آثار مرتبط در شبکه های همکار؛ استفاده از ظرفیت هم افزایی برون سازمانی با تعامل با ارگان ها، سازمان ها و نهادهای مسئول و مرتبط با موضوع دبیرخانه از جمله وظایفی است که در این احکام بر آن تأکید شده است.

 

شبکه های همکار در طرح جامع تابستانی سیما

شایان ذکر است در موضوع «مسجد محوری» شبکه های سه، پنج، افق، کودک و قرآن و معارف و در موضوع «صله ارحام» شبکه های دو، پنج و نسیم، و در موضوع «شعار سال: رونق تولید» که پیش از این مسئولیت تشکیل ستاد آن به عهدة شبکه یک سیما سپرده شده، شبکه های دو، چهار، پنج، افق، مستند و کودک به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «محیط زیست» شبکه های چهار، پنج و مستند و در موضوع «عفاف و حجاب» شبکه های سه، چهار، افق و قرآن و معارف به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «بیانیه گام دوم» شبکه های چهار، پنج و افق؛ در موضوع «بصیرت افزایی» شبکه های چهار، افق و قرآن و معارف و در موضوع «ورزش» شبکه های امید، دو و پنج به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «مطالعه و کتابخوانی» شبکه های سه، آموزش، کودک، امید، نسیم، سلامت و قرآن و معارف و در موضوع «حفظ و ترویج زبان و ادب فارسی» شبکه های یک، دو، سه و آموزش به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

 

در موضوع «گردشگری و مهارت ها و مراقبت های سفر» شبکه های یک، دو، سه، آموزش، سلامت، مستند و کودک؛ و در موضوع «پوشش میانجی گری و مطالبه گری از فعالیت های سازمان ها و ارگان های دست اندرکار در پربارسازی اوقات فراغت» شبکه های یک، چهار، آموزش و افق به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «مهارت آموزی در تابستان» شبکه های یک، دو، کودک و امید به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «مشارکت در طرح های انس با قرآن کریم» شبکه های یک، افق، دو و آموزش؛ و در موضوع «فعالیت تبلیغی طلاب» شبکه های یک و مستند به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

در موضوع «بسیج سازندگی» شبکه های سه، مستند و امید و در موضوع «استفاده از ظرفیت مناسبت های انقلابی با محوریت مواجهه جمهوری اسلامی ایران با نظام سلطه» شبکه های سراسری سیما به عنوان شبکه های معین در پخش معرفی می شوند.

در موضوع «استفاده از ظرفیت اعیاد و مناسبت های مذهبی»، نیز شبکه های یک، دو، سه، پنج و قرآن و معارف به عنوان شبکه های معین معرفی می شوند.

 

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

در روزهای پنج‌شنبه و جمعه 14 و 15 آذر ماه که مصادف با ولادت امام حسن عسکری (ع) است، همراه با فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما باشید.

برنامه «درس هایی از قرآن» این هفته با موضوع گناه و خطر کوچک شمردن آن پخش می شود.

در «چراغ» شبکه پنج سیما زنان گرویده به حجاب، خودشان نیز در روند تبلیغ فرهنگ و ارزش ها قرار می گیرند.

مجله سینمایی «شب سینما» پنجشنبه 14 آذرماه  از معافیت مالیاتی هنرمندان می گوید.

فیلم سینمایی «آرزوی مرگ» محصول 2018 آمریکا برای اولین بار 14 آذر ماه ساعت 20:30 از شبکه چهار سیما پخش می شود.

شصت‌ویکمین برنامه‌ی تلویزیونی «چرخ» در فصل ششم به گفت‌وگویی درباره‌ی آلودگی هوای کلان‌شهرها اختصاص داشت.

برنامه «چراغ» به تهیه کنندگی مصطفی هیودی و با  اجرای المیرا سماواتی چهارشنبه میزبان ملیکا سلیمی پژوهشگر و فعال فرهنگی است که از تحول خود به واسطه یک شهید دهه هفتادی سخن می گوید.

شبکه های سیما در آستانه فصل زمستان، مجموعه های نمایشی جدیدی را روی آنتن می برند.

برنامه «ستایش نور» با موضوع سالروز ولادت امام حسن عسکری علیه السلام پخش می شود.

مراسم تشییع پیکر سید قاسم موسوی قهار مداح و مناجات خوان برجسته کشورمان فردا سه شنبه ۱۹ آذر ساعت ۱۰ صبح در خانه مداحان با حضور مردم شریف ایران و مداحان و قاریان کشور برگزار می شود.

سریال «وارش» یک مجموعه تلویزیونی تاریخی و عاشقانه ایرانی به کارگردانی احمد کاوری، کاری از گروه فیلم و سریال شبکه سه سیماست که این روزها در حال پخش است و توانسته در همین مدت کم بینندگان خود را پیدا کند.

در روز های پایانی هفته، پنج‌شنبه و جمعه 21 و 22 آذر ماه با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما همراه باشید.

«مدیر مسئول» عنوان ویژه برنامه شبکه پنج سیماست که در فضای کاملا صمیمی، مسئولان کشور را به میان مردم می برد و مشکلات واقعی شان را پیگیری می کند.

قسمت پنجم از فصل دوم برنامه تلویزیونی «نقد سینما» روز جمعه 15ام آذرماه و با حضور رضا درستکار، شاهین شجره کهن، امیررضا مافی و آرش خوشخو، روی آنتن خواهد رفت.

سیدعلی ضیا چهارشنبه شب در این برنامه میزبان غلامحسین لطفی بازیگر سینما و تلویزیون بود.

 

معاون سیمای رسانه ملی گفت: در حال حاضر 60 سریال در ایستگاه های مختلف تولید داریم که این میزان نسبت به سال 95 هشت  برابر رشد نشان می دهد.

محمدرضا جعفری‌جلوه؛ مدیر شبکه دو ضمن معرفی مجموعه‌های نمایشی، مسابقات و تازه‌های شبکه دو سیما در ایام پیش‌رو؛ از دست پُر این شبکه  در حیطه پخش و تولید سریال‌های متنوع سخن گفت که تنها تولید 8 سریال جدید از جمله این تدارکات است.

با امضای تفاهم نامه همکاری شبکه آموزش سیما و مرکز پویانمایی صبا، مهارت آموزی با تولید پویانمایی پیوند خورد.

ساخت برنامه «شبکه کوچک» به زودی در مرکز پویانمایی صبا آغاز و به طور اختصاصی از شبکه دو سیما پخش خواهد شد.

این هفته در بخش مرور پرونده کاری بازیگران، فیلم هایی از "آل پاچینو "، بازیگر چهره و تهیه کننده سینما ، که دارای سبک ویژه‌ و به واقع سرشار از استعداد است و به خوبی می‌تواند ایفاگر هر نقشی باشد دربخش «صحنه گران» (مرور آثار)پخش می شوند.

تصویربرداری «کامیون» به کارگردانی سید مسعوداطیابی همزمان با هفته وحدت وایام میلاد باسعادت رسول اکرم( ص)  با حضور بازیگران اصلی در تهران آغاز شد.

 

«چراغ مطالعه» شنبه 23 آذر میزبان سید مقداد نبوی‌ رضوی، نویسنده کتاب « اندیشه اصلاح دین در ایران» خواهد بود.

ویژه برنامه جشنواره سینما حقیقت امروز با موضوع نظر وزیر ارتباطات و فعالان سینمایی درباره اهمیت سینمای ایران پخش می شود.

سریال خارجی «تحت نظر» محصول 2017 آلمان از 24 آذرماه روی آنتن شبکه چهار سیما می رود.

برنامه «آفتاب شرقی» امروز میزبان خانم"مریم حاجی عبدالباقی"، کارشناس و مفسرقرآن ، است که درباره حجاب و عفاف صحبت می کند.

قسمت ششم از فصل دوم برنامه تلویزیونی «نقد سینما» روز جمعه 22 آذرماه و با حضور دکتر امیررضا مافی و آرش خوشخو، روی آنتن خواهد رفت. 

این هفته در بخش صحنه گران به مرور آثار زنده یاد "ناصر چشم آذر" که یکی از تاثیر گذار ترین آهنگسازان و تنظیم کنندگان در موسیقی پاپ، همچنین موسیقی بیکلام و موسیقی متن فیلم در ایران بود پرداخته می شود.

مراسم سومین روز ارتحال خادم قرآن و اهل بیت(ع) استاد سید قاسم موسوی با حضور رئیس رسانه ملی، مسئولان و قشرهای مختلف مردم در مسجد بلال صدا و سیما برگزار شد.

مستند "مردمی و انقلابی " امروز با موضوع زندگی و مبارزات انقلابی حجت الاسلام والمسلمین حاج شیخ عباس پور محمدی از آنتن شبکه ۳ سیما پخش خواهد شد . 

شصت و یکمین قسمت برنامه «نیمه پنهان ماه» با حضور همسر شهید احمد باقری، پنجشنبه 21 آذر از شبکه افق پخش می شود.

نوزدهمین قسمت مجموعه «ملازمان حرم»، گفت وگو با همسر شهید عبدالحمید سالاری، پنجشنبه 21 آذر از شبکه افق پخش می شود.

مستند «رقص روی سیم خاردار» با موضوع ابعاد خطرناک قاچاق خاک ایران به دبی برای ساخت جزایر مصنوعی، پنجشنبه 21 آذرماه از شبکه افق پخش می شود.

مستند «رفیق شفیق» روایتی از شهدای مدافع شهر آبادان و شهید شاهرخ ضرغام، جمعه این هفته روی آنتن شبکه افق می رود.

نخستین قسمت مستند «آجرهای خانه من» با موضوع عوامل موثر در تخریب و سرقت آثار باستانی و میراث فرهنگی کشور، پنجشنبه این هفته از شبکه افق پخش می شود.

" حجت الله عبدالملکی " معاون اشتغال و خودکفایی کمیته امداد امام خمینی (ره ) مهمان قسمت بیست و یکم مدیرمسئول شد.

مستند «گل های خوشبوی لکنهو» درباره گسترش مذهب تشیع در هندوستان، جمعه 22 آذرماه از شبکه افق پخش می شود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد