امروز شنبه  27 بهمن 1397
تعداد بازدید : 288 - تاریخ خبر : 1397/07/02 - 03:10
محمدزاده عنوان کرد:
فیلمنامه‌نویسان در وادی معارف قرآنی ورود پیدا کنند

نظر جامع این است آموزه‌های دینی این ویژگی را دارند که هر موضوع برای فیلم و سریال نشئت گرفته از موازین قرآن و معارف باشد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سیما؛ محمدحسین محمدزاده، مدیر شبکه قرآن و معارف سیما گفت: حضور رسانه ملی به خصوص شبکه قرآن و معارف در جمع قرآنیان و انعکاس محافل قرآنی شهرستان‌ها در راستای سیاست پشتیبانی این رسانه از برنامه‌ها و فعالیت‌های قرآنی استان‌ها و تکریم جامعه قرآنی در اقصی‌نقاط کشور انجام می‌شود.

اجرای طرح قرآنی ۱۴۵۲ در سه فاز


وی تصریح کرد: کار ویژه فعالیت‌های شبکه قرآن و معارف سیما از تابستان به همراه همه نهادهای فرهنگی قرآنی کشور طرح ۱۴۵۲ را با محوریت حفظ جزء سی‌ام قرآن کریم از ۹ تیر‌ماه سال جاری کلید زده است، خوشبختانه این طرح تا پایان سال در سه فاز تابستان از سوره مبارکه«ناس تا زلزال»، فاز پائیز از سوره مبارکه «طارق تا بینه» و فاز زمستان از سوره «نبأ تا بروج» برگزار می‌شود.

محمدی‌زاده اضافه کرد: در واقع اجرای طرح ۱۴۵۲ بسیاری از مأموریت‌های رسانه‌ای ما را در ترویج قرآن، سبک زندگی، اشاعه فرهنگ و انس با قرآن، گسترش حفظ قرآن و عمل کردن به منویات رهبری در راستای تربیت ۱۰ میلیون حافظ را پوشش می‌دهد.

حفظ جزء سی‌ام قرآن درگاه حفظ کل قرآن کریم است


مدیر شبکه قرآن و معارف سیما ادامه داد: حفظ جزء سی‌ام قرآن درگاه حفظ کل قرآن کریم است. خانواده‌ها به صورت میلیونی در پویش حفظ جزء سی‌ام سال ۹۷ به کمک رسانه ملی شرکت کردند، حضور شبکه قرآن، رادیو قرآن، شبکه‌های سراسری استانی به همراه همه نهادهای فرهنگی قرآنی در اجرای طرح، نشان‌دهنده اهتمام همه دستگاه‌ها و علاقه‌مندی خانواده‌ها به ویژه نوجوانان است. امید است با اجرای طرح به عدد قابل توجه حافظان جزء سی‌ام کلام وحی برسیم.

برنامه‌های شبکه قرآن از حساسیت بالایی برخوردار است
وی بیان کرد: برنامه‌های قرآنی شبکه قرآن و معارف در قالب مستند، انیمیشن‌های قرآنی و کلیپ‌های تصویری اثرگذار برای جذب و گرایش نوجوانان و جوانان به قرآن به ویژه مفاهیم قرآنی فعالیت دارد. برنامه‌های این شبکه از طریق مرکز تولید آثار نمایشی، تولید فیلم و سریال مناسب این شبکه تهیه می‌شود. برنامه‌های پخش شده در این شبکه اهمیت و حساسیت ویژه‌ای دارد.

نظارت محتوایی و معارفی بر آثار تولیدی
محمدی‌زاده اضافه کرد: اگر آثاری مناسب برای پخش شبکه معارف سیما باشد حتما در آن دقت لازم را داریم، با توجه به اینکه شبکه قرآن و معارف مسئولیت دبیری شورای معارف سیما را نیز عهده دار است لذا نظارت محتوایی و معارفی را در دستور کار قرار می‌دهد.
وی در پاسخ به این سؤال که تولید برنامه‌های قرآنی کمتر از برنامه‌های اجتماعی است و نویسندگان اقبال کمتری به نوشتن فیلم‌نامه‌های قرآنی و معارفی نشان می‌دهند، اظهار کرد: بحث کمتر و بیشتر را باید با بررسی دقیق‌تری پاسخ داد. بنده معتقد هستم تمام افرادی که به ساخت و تولید آثار خانوادگی روی آوردند و سبک زندگی دینی را گسترش می‌دهند، در وادی محتویات قرآنی و معارفی ورود پیدا کرده‌اند، آنان مبانی و مؤلفه‌های اجتماعی را با مباحث معارفی و قرآنی گره زدند.


موضوعات فیلم‌ها و سریال‌ها، نشئت‌گرفته از قرآن و معارف باشد
مدیر شبکه قرآن و معارف سیما در پایان گفت: کارگردانان و هنرمندان علاقه‌مند به ساخت فیلم‌نامه‌های خانوادگی می‌توانند این امر را به آموزه‌های دینی و معارفی گره بزنند تا خلأها در این زمینه رفع شده و خوراک هر دو زمینه تأمین شود. اگر فیلم‌نامه‌نویسی به سمت ساخت برنامه خانوادگی می‌رود بدین معنا نیست نویسنده فیلم را به دور از آموزه‌های معارفی و قرآنی دیده است. نظر جامع این است آموزه‌های دینی این ویژگی را دارند که هر موضوع برای فیلم و سریال نشئت گرفته از موازین قرآن و معارف باشد.

انتهای پیام/ن

امتیاز شما

نظر شما
کد بالا را وارد کنید:
نظر های بازدیدکنندگان
 

کدهای منتخبان بخش آرای مردمی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم اعلام شد.

زمان برگزاری آیین اختتامیه پنجمین دوره جشنواره تلویزیونی جام جم به دلیل حجم بالای آثار ارسالی شبکه ها و مراکز تولید برنامه، تغییر کرد.

در روزهای پایانی هفته، شهادت بانوی دو عالم و روز بزرگ پیروزی انقلاب با فیلم های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما از چشم انتظاری های مادری برای کسب خبر از فرزند مفقودالاثرش در «بوسیدن روی ماه» تا درگیری های 4 نفر از وابستگان پهلوی در «خانه عنکبوت» همراه باشید.

بازیگران و عوامل سریال «بچه مهندس» امروز در امور مخاطبان روابط عمومی رسانه ملی پاسخگوی مخاطبان بودند.

بازیگران سریال «بانوی عمارت» امشب در «خیابان جام جم» حضور دارند.

"مجید اخشابی" خواننده پاپ کشور، مهمان امشب برنامه «درجه یک» است که ساعت 20 به صورت زنده پخش می شود.

سعید ابوطالب از تجربه حضورش در جشنواره جام جم و نکات قوت و ضعف این رویداد گفت. 

پنجمین قسمت ویژه برنامه تلویزیونی جهان آرا با حضور حسن عباسی روی آنتن شبکه افق می‌رود.

معاون سیما گفت: مجموعه بزرگ تولید و فنی سیما باید با انعکاس عالی حماسه ٢٢ بهمن حرکت عظیم مردم را تکمیل کند.

آرش مجیدی گفت: سریال «ارمغان تاریکی» متشکل از گروهی یک دست و همدل بود که همگی پا به پای هم برایش زحمت کشیدند و این خود برگ برنده‌ای برایمان بود.

یکی از اتفاقات پنجمین جشنواره جام جم، راه اندازی بخش مردمی است.

دکتر مرتضى میرباقرى معاون سیما از مدیران و دست اندرکاران انعکاس حضور ماندگار و میلیونی مردم در ٢٢ بهمن تشکر و قدردانی کرد.

مدیر امور دوبلاژ سیما با اشاره به اضافه شدن بخش دوبله و بازخوردهای خوب آن، از داوری ٤ بخش خبر داد.

سخنرانی سیدحسن نصرالله ، دبیر کل حزب الله لبنان به مناسب چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی امشب از شبکه سه سیما پخش می شود.

دیدار "بارسلونا- رئال مادرید"، چهارشنبه 17 بهمن ماه از ساعت 23:30 به صورت زنده از شبکه سه سیما پخش خواهد شد.

 

معاون سیما با صدور حکمی دبیر کمیسیون ویژه برنامه‌های چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران کمیسیون آگهی ها و تبلیغات تلویزیونی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

دبیر پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم جزئیات این دوره از جشنواره را تشریح کرد.

45 اثر پویانمایی برای داوری به کمیسیون جشنواره تلویزیونی جام جم ارسال شد.

محوریت داوری بخش دوبلاژ و آماده سازی جشنواره جام جم مشخص شد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران مستند پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران نمایشی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

معاون سیما با صدور احکامی اعضای هیات داوران فضای مجازی پنجمین جشنواره تلویزیونی جام جم را منصوب کرد.

خواجه‌نژاد با اشاره تولیدات جدید سیما گفت: داوران جشنواره جام جم معرفی شدند و از هفته آینده آثار رسیده بررسی می‌شوند.

 

مجله صبحگاهی شبکه چهار سیما صبح روز یکشنبه از ساخت پروتز فک با تکنولوژی پرینت سه بعدی  برای اولین بار در ایران خبر می دهد.

نگارش سریال «م. ک» به کارگردانی امیر پور وزیری به قسمت ۱۴ رسیده است.

سریال «تاریکی شب، روشنایی روز» به کارگردانی حجت قاسم‌زاده اصل و تهیه کنندگی مجید رضابالا هر شب ساعت 21:30 روی آنتن شبکه دو سیما خواهد رفت.

برنامه گفت‌وگو محور «اختیاریه» با اجرای «سیدمرتضی فاطمی» از سه‌شنبه روی آنتن شبکه پنج سیما می رود.

مستند «مخمل‌کوه» به تهیه کنندگی و کارگردانی علی امیری از تولیدات جدید شبکه مستند امشب ساعت 20:30 پخش می‌شود.

شبکه چهار سیما در 8 شب در قالب برنامه «شب تئاتر» به سی و هفتمین جشنواره تئاتر فجر می پردازد.

عروسک جدید برنامه مل مل "بزرگ آقا" کار خود را با حضور رئیس شبکه کودک آغاز کرد.

کیانا فرهی مجری منتخب زن از برنامه «دکتر سلام» در گفتگوی تلفنی با برنامه «زنگ هفت» در خصوص سابقه حضور و اجرا در این برنامه صحبت کرد

رئیس سازمان نقشه برداری کشور امشب 27 بهمن ماه مهمان برنامه «تهران 20» می شود.

پنجمین قسمت مجموعه مستند «مرزبانان» با یادی از شهید غلامحسین جعفری و با موضوع تامین امنیت در مرزهای سیستان و بلوچستان، شنبه 27 بهمن ماه از شبکه افق پخش می شود.

مسابقه «دستپخت» امشب ساعت 20 از شبکه یک با حضور سرآشپزان آقا پخش می شود.

"غلام حسین اسماعیلی"، رییس دادگستری استان تهران، مهمان روز یکشنبه «صبح بخیر ایران» می شود.

برنامه زنده «ورزشگاه» امشب ( شنبه 27 بهمن ماه) میزبان " سهراب مرادی " قهرمان ایران و جهان خواهد بود.

«شب سینما »در نوزدهمین نشست خود، شامگاه چهارشنبه 24 بهمن، با موضوع «فمنیسم در سینما» و اجرای سید حسن حسینی ،میزبان مهرداد پارسا، پژوهشگر فلسفه و سینما بود.

مجله علمی «چرخ»، امشب بیست و ششم بهمن ماه دنیای انسان های نئاندِرتال ها را می کاود.

تمامی حقوق این وب سایت به معاونت سیما تعلق دارد