مشاهده خبر

چهار شنبه 24 آبان 1402 - 9:38:8

معاون سیما تاکید کرد؛ تقدیر از برنامه «ثریا»، تقدیر نمادین از جهاد تبیین در رسانه ملی است

معاون سیما در مراسمی از تلاش مجاهدانه عوامل برنامه «ثریا» برای تهیه و تولید مستندی از جنایات رژیم اشغالگر قدس، تقدیر کرد.

0

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سیما، 

طوفان الاقصی این روزها در صدر اخبار جهان و عملیات نظامی حماس علیه رژیم اشغالگر اسرائیل، ظلم تاریخی علیه فلسطینیان را دوباره به جریان رسانه برگردانده است.

در این میان رسانه ملی در کنار رسانه های جبهه مقاومت از آغاز عملیات «طوفان الاقصی» جنبه های مختلف این رخداد را در قالب های مختلف برنامه سازی، در دستور کار قرار داد.

یکی از برنامه های جریان ساز سیما در این خصوص، برنامه «ثریا» بود که عوامل آن به منظور تهیه مستند از جنگ غزه به مرز لبنان اعزام شدند و در اثنای تهیه مستند، خود هدف گلوله باران رژیم اسرائیل قرار گرفتند که با شهادت یک عضو لبنانی این تیم خبری در محل استقرار خبرنگاران ایرانی و مجروحیت تهیه کننده، همراه بود.

از همین رو معاون سیما در مراسمی ضمن قدردانی از تلاش مجاهدانه عوامل «ثریا» برای تهیه و تولید مستندی از جنایات رژیم اشغالگر قدس بر شناسایی ظرفیت های رسانه ملی به منظور حمایت از برنامه سازان به ویژه در عرصه جهادی تاکید کرد.

محسن برمهانی در آیین تقدیر از عوامل مجموعه «ثریا» گفت: از آغاز عملیات طوفان الاقصی که رسانه ملی برنامه های خود را به این موضوع منعطف کرد، معاونت سیما تمام تلاش خود را برای پوشش حداکثری عملیات نظامی نیروهای حماس علیه رژیم اشغالگر اسرائیل به کار بست و برنامه های شبکه های تلویزیون در جهت این رخداد منعطف شدند و ساختارهای مختلف برنامه ها با رويكرد تبيينى و آگاهى بخشى در جدول پخش برنامه ها جانمايى شد.

معاون سیما افزود: یکی از برنامه های ویژه تلویزیون درباره تحولات اخیر فلسطین و عملیات طوفان الاقصی برنامه «ثریا» شبکه یک بود که در جنگ رسانه‌ای نابرابر علیه مقاومت و بررسی آخرین وضعیت صحنه نبرد در نوار غزه، به اطلاع رسانی و پوشش این عملیات پرداخت.
وی خاطرنشان کرد: در شب حمله رژیم صهیونیستی به بیمارستان المعمدانی غزه، احساس کردیم باید از بطن ماجرا با مخاطب صحبت کنیم. لذا فراخوان دادیم و نخستین شبکه ای که این تصمیم را اجرایی کرد و خروجی آن به آنتن رسید شبکه یک سیما و عوامل مجموعه «ثریا» بود که برای تهیه گزارش و مستند اعزام شدند.

نماینده رئیس سازمان در امور سیما تاکید کرد: در شرایط جنگ نابرابر میان مردم مظلوم غزه و رژیم اشغالگر و غاصب اسرائیل، به شخصه برای اینجانب جای حسرت و غبطه برای حضور در میدان نبرد وجود دارد.

معاون سیما تاکید کرد: این مراسم در واقع تقدیر نمادین از جهادگران رسانه ملی و تمام عزیزانی است که برای آگاهی سازی  و اطلاع رسانی  زحمت می کشند و در عین حال یک پاسخ به کسانی است که با تحلیل نادرست خود، شبهاتی وارد کردند.

برمهانی ادامه داد: در شرایط کنونی که مردم مظلوم غزه در جبهه حق علیه باطل در حال مبارزه و مقاومت هستند، ما در رسانه باید با بهترین تاثیرگذاری اتفاقات و رویدادها را بازنمایی کنیم و وظیفه ما حمایت از برنامه سازانی است که مجاهدانه در این راستا تلاش می کنند.

در آیین تقدیر از عوامل «ثریا» میثم مرادی بیناباج مدیر شبکه یک، نیز با قدردانی از زحمات و مجاهدت های دست اندرکاران این برنامه گفت: از ویژگی بارز همکارانم در مجموعه «ثریا» باید به دغدغه مند بودن نسبت به ارزش های انقلاب، آرمان های امام راحل (ره) و شهدا اشاره کنم و این که حمیت و جدیت در خصوص اصول و اهدافشان دارند.

وی ادامه داد: می توان گفت عوامل «ثریا» در هر موضوع و ماموریتی که به آن ها محول می شود پیش قراول هستند و آهنگ حرکت را بیش و پیش از دیگران شروع می کنند که می توانند در عرصه رسانه برای دیگران الگو باشند، انگیزه و پیگیری برای رسیدن به هدف، نشانه نیروی انقلابی است که هیچ گاه متوقف نمی شود و به تکلیف خود عمل کند.

مرادی بیناباج تاکید کرد: مجموعه «ثریا» طی این مدت در جبهه مستضعفین و گفتمان انقلاب بسیار کار کرده است و باید به افرادی که متنقد حضور تیم «ثریا» در غزه به واسطه عدم تجربه اشان در شرایط جنگی بودند، گفت: این تیم، تیم امروز و دیروز نیست و سال هاست در عرصه رسانه کار می کند و صاحب تجربه است و این عزیزان به تکلیف خود عمل کردند و آخرین دستاورد آن هم، روایت جنگ در سرزمین های اشغالی از بطن ماجراست.

وی گفت: شبی که بیمارستانی در غزه مورد تجاوز وحشیانه رژیم صیهونیستی قرار گرفت، تصمیم بر آن شد در سیما پوشش زنده تصویری از غزه داشته باشیم که این امر به سرعت از سوی گروه برنامه ساز «ثریا» محقق شد.

مدیر شبکه یک خاطرنشان کرد: برنامه «ثریا» را می توان رسانه بدون مرز توصیف کرد چرا که در همه عرصه ها برای اعتلای انقلاب اسلامی ورود پیدا می کند و از فرصت ها برای پیگیری و مطالبات و ماموریت هایی که کمتر برنامه سازی انگیزه ورود به آن عرصه ها را دارد، استفاده کرده است.

محسن مقصودی تهیه کننده برنامه «ثریا» هم در این نشست ضمن تشکر از حمایت های معاون سیما و مدیر شبکه یک، گفت: در خصوص عملیات «طوفان الاقصی» روایت کردن خیلی مهم است چون بخش زیادی از این ماجرا جنگ رسانه ای است که صهیونیست ها به راه انداخته اند و غول های رسانه ای هم در این میان از رژیم اسرائیل حمایت می کنند.

مقصودی با اشاره به این که افکار عمومی دنیا بیدار شده است، گفت: جنایت های رژیم اسرائیل به قدری است که دیگر امکان کتمان آن از سوی رسانه ها نیست و رژیم اسرائیل در این خصوص متحمل شکست رسانه ای شده است و به شدت از این شرایط عصبانی هستند.

وی افزود: روایت رسانه ای چه در بعد بازگو کردن جنایات رژیم صهیونیستی و چه در روایت حماسه ای که اتفاق افتاده بسیار با اهمیت است و در این میان نقش بی بدیلی که گفتمان انقلاب اسلامی داشته است هم باید مورد توجه قرار گیرد.

مقصودی خاطرنشان کرد: نگاه بلند و راهبردی که حضرت امام (ره) درباره قیام مظلومان داشتند و این که روح مبارزه با ظلم و اشغالگری باید در منطقه طنین انداز شود، هم اکنون به منصه ظهور رسیده که الان می بینیم نه فقط در فلسطین، در کشورهای لبنان، یمن، عراق و سوریه هم این منطق انقلاب اسلامی صورت گرفته است.

گفتنی است تولید چهار برنامه زنده دو ساعته از بیروت حاوی مستندهای تولیدی میدانی از جنوب لبنان و صحنه نبرد حزب الله با پایگاه های رژیم صهیونسیتی، گزارش مستند از وضعیت خط مرزی جنوب لبنان و فلسطین اشغالی در مناطق کفر کلا، حولا و ارتفاعات مشرف به شهرک صهیونیستی متولا و شهرک صهیونیستی کریات شمونه، پایگاه العباد رژیم صهیونسیتی و حملات حزب الله به این پایگاه ها، گزارش از اردوگاه های فلسطینی مقیم لبنان و تولید مستند از نمایش توانمندی های میدانی حزب الله و غنیمت‌های جنگی حزب الله در نبردهای گذشته از جمله تولیدات و اقدامات گروه رسانه ای و مستندسازی «ثریا» در مدت دو هفته حضور برنامه سازان «ثریا» در لبنان بوده است.

در برنامه زنده «ثریا» ضمن گفت و گو با مهمانان و کارشناسان منطقه ای و بین المللی شامل و ارتباط زنده با غزه، کرانه باختری، قاهره مصر و لندن سعی شده است علاوه بر توصیف و تشریح آخرین وضعیت اتفاقات میدانی به شرح و بررسی جریان مقاومت در جهان از یک سو و جنایت رژیم صهیونسیتی پرداخته است.

در این مراسم که با حضور محسن برمهانی معاون سیما، سعید سلطانی مشاور اجرایی و مدیر دفتر معاون، میثم مردای بیناباج مدیر شبکه یک، مجید اکبرشاهی رئیس مرکز سیمرغ و حامد فاتحی مدیر روابط عمومی معاونت سیما برگزار شد از عوامل و دست اندرکاران مجموعه «ثریا» قدردانی شد.

از دیگر عوامل برنامه «ثریا» می توان از محسن حاج کریمی مجری طرح، داوود مبصری مدیر گروه پژوهش و مستندساز، اسماعیل سهرابی مدیر تولید و شهاب الدین کاگنج مدیر هنری و گرافیک نام برد.

خلاصه آیین تقدیر از عوامل برنامه «ثریا» که در قالب برنامه «شما و سیما» تهیه شد، در زیر قابل مشاهده است.

برای دیدن تصاویر مراسم اینجا کلیک کنید.

انتهای پیام/ن

آخرین اخبار

خط پایان اسرائیل در مستند "خراش" «شما و سیما» در قاب سیما یادبود پروانه معصومی و بیتا فرهی در «نقد سینما» «این یک اعتراض است» روی آنتن شبکه افق می‌رود مروری بر زندگی میرزاکوچک‌خان جنگلی در «راه بی‌پایان» شبکه دو تهرانگردی در روستای کشار علیا کن «میراث سمی» آماده نمایش شد/ روایتی از مرگبارترین فاجعه صنعتی در هند فصل جدید «رخ‌ مادر» روی آنتن شبکه یک پرسش و پاسخ صریح دانشجویان با رئیس مجلس در «بدون توقف» مروری بر زندگی آیت الله مدرس در «مثبت خیلی دور خیلی نزدیک» حضور خاله نرگس در «مدار بسته» شبکه دو یادبود پروانه سینمای ایران با پخش «جانان» از شبکه نمایش اتمام تصویربرداری سریال «رستگاری»/رونمایی از تیزر دومین هفته آذر ماه و فیلم‌های سینمایی و تلویزیونی شبکه های سیما «بگو بخند» جدید با علیرضا خمسه و شهاب عباسی مسابقه «شکوفا» به زودی کلید می خورد/ پخش اوایل دی ماه از شبکه یک سیما وداع با پروانه معصومی فوران «آتش درون» زوج زمین‌شناس در شبکه چهار داوران بخش «مجموعه مستند» هفتمین جشنواره تلویزیونی مستند معرفی شدند + اسامی آثار بخش مسابقه درخشش تولید شبکه مستند در جشنواره «سما» برنامه سازی در حوزه ورزش همگانی یادی از مرحومه پروانه معصومی در «خط سوم» شبکه دو یک عکس از حرم امام حسین (ع) کل روزم را می‌سازد «گیومه» ای در عدالت آموزشی «بیست کویید» سریال شبکه سه می‌شود برنامه بزرگ تلویزیونی «محفل» به میزبانی اراکی ها عباس قانع به «مدار بسته» شبکه دو می‌آید برگزاری مراسم یادبود پروانه معصومی در مسجد بلال ماجرای نیمروز، مستندی از زندگی شهید فخری زاده پخش زنده دیدار نهایی لیگ برتر کشتی فرنگی تماشای مستند «آبگیر؛ آبادی حیوانات آفریقا» «امپراطور بادها» و سریال جدید «منطقه سفید» روی آنتن شبکه تماشا «بدون توقف» میزبان آیت‌الله محسن محمدی‌اراکی بدرقه بیتا فرهی «اِگلانتین» و «اقتدار دریایی» مستندهای ویژه شبکه افق «زاده شده برای پرواز» در شبکه یک سیما تدارک گسترده شبکه تهران سیما برای شب های بلند زمستان راهکارهای یک ازدواج موفق در قسمت پایانی «کام شیرین» «کیمیاگر» از کره جنوبی به شبکه دو می‌آید پشت صحنه سریال «مدار صفر درجه» در قاب شبکه دو پیام تسلیت معاون سیما در پی درگذشت پروانه معصومی گرامی داشت یاد پروانه معصومی در شبکه امید مراسم وداع با پروانه معصومی پخش مستندی درباره کشتار غزه به روایت خبرنگار آمریکایی از شبکه یک بازپخش برنامه «هزار داستان» در پی درگذشت "زنده یاد پروانه معصومی" مدیر طرح و برنامه شبکه مستند معرفی شد پروانه معصومی درگذشت بررسی شبکه سازی هیأت ها برای جهاد تبیین در برنامه «آرمان» شتاب دهی به تحول با انتصابات جدید در شبکه تهران «رایحه» و «این جا آدم ها» سیما برگزیدگان بخش تلویزیونی جشنواره تولیدات رسانه‌ای جهادی

ارسال دیدگاه


ارسال

جهت مشاهده دیدگاه های کاربران کلیک نمایید

دیدگاه ها